زمان پرداخت یارانه شب یلدا مشخص شد

به گزارش مستقل آنلاین؛ به نظر می رسد آخرین یارانه نقدی دریافتی مردم در آذرماه بوده و از دی ماه کل کشور مشمول یارانه می شود.

شمانیوز نوشت: در 7 ماه گذشته یارانه نقدی 300 و 400 هزار تومانی در روزهای 20 تا 22 هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است و پیش بینی می شود یارانه نقدی نیز در این ماه واریز شود.

طی 7 ماه گذشته 9 دهم درآمد مردم کمک نقدی دریافت کرده است، اما به نظر می رسد در این ماه تغییراتی در روند پرداخت کمک ها ایجاد شده است و احتمال می رود کمک های مردمی به صورت کالایی پرداخت شود.

هفته گذشته وزیر اقتصاد و دارایی اعلام کرد که زیرساخت های توزیع کالابرگ تامین شده و یارانه نقدی به زودی حذف و کالابرگ جایگزین خواهد شد.

به گفته وزیر، طرح توسعه کالابرگ تنها در یک استان اجرا می شود و از ماه آینده کل کشور را پوشش می دهد.

یارانه به همه استان ها به جز یک استان پرداخت می شود

پس از آن، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از قطع یارانه استان هرمزگان تا آذرماه خبر داد. بر این اساس می توان گفت یارانه شب یلدا در استان هرمزگان در آبان ماه به طور کامل متوقف می شود و مردم کالابرگ می گیرند. اما کمک های نقدی همچنان در سایر استان ها پرداخت می شود. اما اگر وعده وزیر اقتصاد درست باشد، آذر آخرین ماه خواهد بود که مردم یارانه نقدی دریافت می کنند. یعنی یارانه «لدا» باید آخرین یارانه نقدی دریافتی مردم باشد و از دی ماه کل کشور مشمول یارانه می شود.

  خبر خوب برای مردم در ماه دسامبر -

البته دولت قبلاً اعلام کرده بود که با اعطای کوپن مخالف است و حتی اشاره کرده بود که اعتباری برای پرداخت کوپن ندارد. چون باید در شهریور اجناس را با قیمت 1400 در اختیار مردم قرار دهد، اما همه کالاها از شهریور پارسال چند صد درصد افزایش یافته است و دولت برای پرداخت سبد خرید باید بیش از 300 تا 400 هزار تومان هزینه کند. کالاها

از سوی دیگر، بسیاری از مردم می گویند که دوست دارند یارانه نقدی دریافت کنند تا بتوانند برای نحوه خرج آن برنامه ریزی کنند، نه اینکه دولت برای آنها تصمیم بگیرد که برای چه کالاهایی از یارانه استفاده کنند.

حال باید منتظر ماند و دید که یارانه ها در بودجه 1402 چه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید