زمان واریز یک میلیون سهم تعیین شد + جزئیات

به گزارش مستقل آنلاین؛ تجارت نیوز نوشت: حسین قربان زاده رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به تصویب نامه هیات وزیران در خصوص باقیمانده سهام عدالت گفت: این تصویب نامه اخیرا ابلاغ شده و کار برای اجرای آن در حال انجام است.

دیروز شاخص کل بورس رکورد زد و به مرز یک و نیم میلیون رسید. در عین حال، سهام همسو با شاخص کل بورس حرکت کردند. به این ترتیب ارزش حقوق صاحبان سهام از 532 هزار تومان با 0.4 درصد افزایش به 13 میلیون و 34 هزار تومان رسید. امروز اما ارزش سهام نسبت به روز یکشنبه ۱.۲ درصد کاهش داشت. روز دوشنبه ارزش سهام 532 هزار تومان، یک میلیون تومان و 492 هزار تومان به ترتیب به 11 میلیون و 429 هزار تومان، 21 میلیون و 532 هزار تومان و 10 میلیون و 599 هزار تومان رسید.

چه زمانی سهام به دست بازماندگان می رسد؟

اما عدالت عدالت کی باید به دست بازماندگان برسد؟ در همین راستا رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد که بر اساس قانون بودجه سال جاری باید سهام بازماندگان در سال جاری پرداخت شود.

حسین قربان زاده با اشاره به تصویب نامه هیات وزیران در خصوص باقی مانده سهام گفت: این تصویب نامه اخیرا ابلاغ شده و عملیات اجرایی آن در حال انجام است.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که چه زمانی سهام سرمایه بین بازماندگان تقسیم می شود، گفت: تقسیم سهام سرمایه بین بازماندگان در قانون بودجه سال جاری پیش بینی شده است و بنابراین باید امسال این روند انجام شود. البته پرتفوی این سهام نیاز به تغییر دارد و متن تغییر ارسال شده به دولت اعلام خواهد شد. میزان سهام اعطایی به هر ذینفع حداکثر معادل 100 میلیون ریال با 50 درصد تخفیف در اقساط سالانه به مدت 10 سال می باشد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

همانطور که اعلام شد، سبد بازماندگان باید شامل بخشی از سهام بانک تجارت، صادرات، بانک ملت، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس باشد. البته جا برای تغییر هست.

سود سهام چگونه پرداخت می شود؟

بر اساس اطلاعات موجود کسانی که 532 هزار تومان سهام دارند یک میلیون تومان دریافت می کنند. افرادی که سهام یک میلیون تومانی دارند، دو میلیون تومان سود خواهند داشت.

همچنین مشاور رئیس سازمان بورس از واریز سود سهام عدالت به صورت یکجا از طریق شماره حساب اعلام شده در سجام برای کلیه سهامداران خبر داد.

پیمان حدادی درباره پرداخت سود سرمایه مربوط به عملکرد سال گذشته شرکت های سرمایه دار گفت: سود کسب شده توسط شرکت های سرمایه دار که مربوط به عملکرد سال 1400 است، حدود دو برابر کل سود سال قبل ما است. امسال بر اساس مصوبه شورای عالی بورس اوراق بهادار در دو مرحله پرداخت می شود.

وی افزود: اولین قسط سود سرمایه طبق وعده داده شده تا پایان آذرماه سال جاری یا حداکثر در دو یا سه روز اول دی ماه امسال واریز می شود.

مشاور رئیس سازمان بورس در امور حقوق صاحبان سهام همچنین گفت: برای صاحبان سهام به ارزش اسمی 532 هزار تومان در مرحله اول 500 هزار تومان در پایان آذرماه پرداخت می شود و در مرحله دوم، 500 هزار تومان دیگر در اسفندماه امسال یا اوایل سال آینده پرداخت می شود.

یعنی در مجموع یک میلیون تومان سود دو برابر کل سود سال گذشته پرداخت می شود و به همین نسبت در هر مرحله به کسانی که سهام یک میلیون تومانی دارند یک میلیون تومان سود تعلق می گیرد.

  نحوه درخواست برای بورسیه تحصیلی

دیدگاهتان را بنویسید