زمان واریز سود 500 هزار تومانی سرمایه مشخص شد

به گزارش مستقل آنلاین؛ به گفته وزیر اقتصاد، سود 500 هزار تومانی سهام تا پایان پاییز به حساب مشمولان واریز می شود.

ایرانجب نوشت: خرید و فروش سهام این روزها به یکی از دغدغه های صاحبان این سهام تبدیل شده است. شورای عالی بورس هنوز تصمیمی در این خصوص نگرفته است.

البته مواردی مانند باقیمانده سهام عدالت، سهام عدالت متوفی و ​​میزان سود پرداختی به آن سهام از دیگر مواردی است که دولت باید تعیین کند.

* آخرین وضعیت بازگشایی نمادهای سرمایه

احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی درباره پرداخت سود سهام عدالت گفت: در این جلسه مصوب شد که سود سهام عدالت شرکت های بورسی که مهلت سپرده گذاری سود آنها به پایان رسیده و سود سهام عدالت آنها قابل وصول است، از سهام عدالت وصول شود. پایان پاییز برای همه 49 میلیون نفر سهامدار عدالت واریز می شود.

وی درباره میزان سود توضیح داد: میزان سود حدود 500 هزار تومان به ازای هر سهم از سرمایه صاحبان سهام است.

* نحوه واریز سود سهام سرمایه تغییر کرد

پیمان حدادی درباره سود سهام عدالت در سال 1400 توضیح داد: میزان سود سهام عدالت در سال 1400 حدود دو برابر سال گذشته (سود 1398) است.

وی ادامه داد: 500 هزار تومان سود تا پایان پاییز و مابقی سود در پایان امسال یا ابتدای سال آینده واریز می شود. زیرا سود شرکت هایی که اخیراً مجمع برگزار کرده اند باید طبق برنامه زمان بندی شده جمع آوری شود و سپس سود به ذینفعان واحدها پرداخت شود. به همین دلیل پرداخت سود سرمایه در سال جاری در دو مرحله است.

بر اساس این گزارش، سود سهام سرمایه 49 میلیون و 188 هزار تومانی مشمول سهام سرمایه سال 1398 از 30 اسفند ماه سال گذشته آغاز شد و بر این اساس، سهام سرمایه 452 هزار تومان، 489 هزار تومان، سهام سرمایه 492 هزار تومان است. 532 هزار تومان است، سهام عدالت 532 هزار تومان، 575 هزار تومان و سهام یک میلیون تومان یک میلیون و 81 هزار تومان سود دریافت کردند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

با توجه به اینکه اعلام شد سود سال 1400 دو برابر سود سال 1398 خواهد بود، احتمالاً سهام 452 هزار تومانی حدود 978 تومان، سهام سرمایه 492 هزار تومانی حدود یک میلیون و 64 هزار تومان، سهام خواهد بود. از سرمایه 532 هزار تومانی حدود یک میلیون و 150 هزار سهم یک میلیون تومانی حدود دو میلیون و 162 هزار تومان سود دریافت می کند.

* انتقال سهام عدالت تامین مالی می شود

رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی سهام عدالت از تامین اعتبار برای عضویت چهار میلیون و 600 هزار سهامدار جدید و مابقی سهام عدالت خبر داد.

اصغر توکلی درباره تعیین سهام عدالت متوفیان اظهار داشت: وراث این سهامداران پس از طی مراحل قضایی و تحدید وراثت و در آخرین جلسه شورای عالی بورس نسبت به تعیین تکلیف اقدام کنند. اقداماتی برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی، واگذاری و تخصیص حقوق سهام انجام شد.

وی گفت: در حال حاضر خدمات تعیین حقوق متوفی در پزشکی قانونی الکترونیکی ارائه نمی شود و جزئیات آن به زودی اعلام می شود.

رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی سهام عدالت با بیان اینکه برای هر نفر 10 میلیون تومان سهام عدالت در نظر گرفته شد، گفت: در خصوص سایر بازماندگان نیز با وزیر تعاون جلساتی خواهیم داشت که طبق قانون سهام عدالت. فقط به شش دهم جامعه عرضه می شود

* ارزش سهام چقدر است؟

سبد سهام شامل تعدادی سهام ارزشی و عمده بازار سرمایه است که در هفته های اخیر با نوسانات ارزش همراه بوده اند. این سهم در بهمن ماه با کاهش ارزش مواجه شد و در اسفندماه نیز روندی نوسانی داشت.

ارزش این سهام در هفته اول فروردین در برابر افزایش شاخص های عملکرد بازار سرمایه کاهش یافت، اما در هفته دوم فروردین ماه و با افزایش شاخص کل، ارزش سهام عدالت نیز رشد محسوسی داشت. البته ارزش این سهام طی هفته سوم فروردین کاهش یافت. ارزش این سهم در هفته چهارم فروردین با رشد 4 درصدی افزایش چشمگیری داشت.

  ساده ترین درمان های خانگی برای نفخ شکم!

سهام در تمام هفته های اردیبهشت افزایش یافت. در هفته اول اردیبهشت ماه، قیمت سهام عدالت 0.85 درصد افزایش یافت. ارزش این سهام در هفته دوم اردیبهشت ۰.۴۲ درصد کاهش یافت. ارزش این پرتفوی از دارایی ها در هفته سوم اردیبهشت 0.68 درصد افزایش یافت. این سهام در هفته آخر ماه می 1.7 درصد افزایش یافت.

ارزش سهام در هفته اول ژوئن 1.29 درصد کاهش یافت. این روند نزولی در هفته دوم خرداد ادامه یافت و سهام در هفته گذشته 2.13 درصد کاهش یافت.

این سهام در هفته سوم خرداد بار دیگر با کاهش 1.55 درصدی ارزش به دلیل افت عملکرد بازار سهام مواجه شدند. در هفته چهارم خرداد پرتفوی سهام عدالت 2 درصد رشد کرد. ارزش این سهم در هفته پایانی خرداد نیز 2.15 درصد کاهش یافت.

البته پرتفوی سهام به دلیل اینکه متشکل از سهام شرکت های بزرگ است، به شدت تحت تاثیر شاخص کل بورس است. در هفته اول تیرماه، سهم با افت 2.86 درصدی مواجه شد. این سهم دومین هفته تیرماه را با 1.39 درصد کاهش ارزش پشت سر گذاشت. در هفته سوم تیرماه ارزش این سهم 1.37 درصد کاهش یافت. ارزش این سهام در هفته چهارم و پایانی تیرماه 2 درصد کاهش یافت.

در هفته اول آگوست، سهام سهام 2.65 درصد کاهش یافت. در هفته دوم مردادماه ارزش سهام 46 درصد کاهش یافت، در هفته سوم مرداد برخلاف شاخص های بورسی، ارزش سهام 7.62 درصد کاهش یافت. در هفته چهارم مرداد ماه برخلاف هفته های گذشته ارزش سهام عدالت 72 درصد افزایش یافت. در هفته پایانی مردادماه ارزش سهام 1.64 درصد کاهش یافت.

بازار سهام در ماه های اخیر روند نزولی داشته که تاثیر زیادی بر ارزش سهام داشته است.

  دریافت وام ازدواج چقدر طول می کشد؟ / هزینه وام ازدواج چقدر است؟

کاهش ارزش سهام در هفته اول و دوم شهریورماه ادامه یافت و ارزش این سهام به ترتیب 1.81 و 2.89 درصد کاهش یافت. ارزش سهام در هفته سوم شهریور نیز 1.32 درصد کاهش یافت. در هفته های اخیر به دلیل افت شاخص های سهام، این سهم با کاهش ارزش مواجه شده است، به طوری که در هفته چهارم شهریور بیشترین افت خود در 6 ماه اخیر را تجربه کرده است. در هفته چهارم شهریور ماه، قیمت سهام عدالت 3.36 درصد کاهش یافت.

* ارزش سهام در هفته آخر آبان ماه

در هفته اول مهرماه پس از هفته ها نزول، سهام عدالت 82 درصد افزایش یافت اما در هفته دوم مهرماه، سهام عدالت 3.73 درصد کاهش یافت. این کاهش در هفته سوم مهرماه نیز ادامه یافت و قیمت سهام عدالت در هفته گذشته 4 دهم درصد کاهش یافت. ارزش این سهام در هفته چهارم مهرماه 58 درصد کاهش یافت.

ارزش سهام در هفته اول آبان نیز منفی بود و 6.6 درصد کاهش یافت. اما در هفته دوم آبان ماه روند نزولی سهام عدالت متوقف شد و ارزش این سهام 5.16 درصد رشد کرد. هفته سوم آبان ماه نیز شاهد رشد سهام بود و ارزش این پرتفوی 2.46 درصد افزایش یافت. با این حال، در هفته چهارم نوامبر، سهام عدالت 42 درصد سقوط کرد که بخشی از سود این سبد در هفته های اخیر را کاهش داد. ارزش سهام در هفته آخر نوامبر 1.62 درصد کاهش یافت.

این موضوع در حالی رخ داد که شاخص کل بورس با افت 2 دهم درصدی و شاخص کل بورس نیز 1.45 درصد رشد داشت.

سهام عدالت به قیمت اسمی 409 هزار تومان، 492 هزار تومان، 532 هزار تومان و یک میلیون تومان در هفته پایانی آبان ماه با افت 86 هزار تومانی، 103 هزار تومانی، 121 هزار تومانی و 210 هزار تومانی نسبت به هفته گذشته مواجه شد. .تبدیل شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید