زمان ثبت نام مجدد نهضت ملی مسکن اعلام شد

562750 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، رستم قاسمی – وزیر راه و شهرسازی – در نشست امروز با مدیران کل راه و شهرسازی استان ها گفت: بهسازی نهایی نامزدهای نهضت ملی مسکن تا 15 تیرماه تمدید شد. هیچ گونه اقدامی از مدارک خود نکنند و با هماهنگی شورای منطقه از ادامه طرح حذف شوند تا متقاضیان بیشتری در اجرای طرح شرکت کنند.

ادامه مطلب

وی افزود: پس از 15 تیرماه سامانه طرح های حمایتی مسکن از متقاضیان جدید به مدت 15 روز باز می شود تا همزمان با اجرای نهضت ملی مسکن برای متقاضیان پالایش شده امکان ثبت نام از افراد جدید نیز فراهم شود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره افتتاح حساب کاندیداهای اصلاح شده و تایید صلاحیت شده که در بانک معرفی شدند، توضیح داد: برای تسریع در اجرای نهضت ملی مسکن.

قاسمی تاکید کرد: جلسات شورای عالی شهرسازی و معماری باید هر هفته برگزار و در خصوص الحاق زمین ها به طرح نهضت ملی مسکن تصمیمات لازم اتخاذ شود.

وی گفت: با برنامه ریزی و تسریع در کار در نظر داریم تا پایان شهریورماه که اساس واحدهای طرح نهضت ملی مسکن محقق شود از دو میلیون واحد عبور کنیم.

وزیر راه و شهرسازی اولویت اول مدیران کل راه و شهرسازی را اجرای طرح های حمایتی دانست و گفت: در شهرهایی که مشکل زمین وجود ندارد، باید تا حد امکان با مردم همکاری کرد. ادامه. ساخت و ساز بدون چگالی ذاتی

قاسمی در بخشی دیگر از سخنان خود خطاب به مدیران کل راه و شهرسازی استان ها گفت: بر اساس ماده 4 قانون جهش تولید مسکن، بانک ها باید 20 درصد تسهیلات را به بانک های حوزه مسکن اختصاص دهند. . . در ماده 5 قانون تولید مسکن نیز تاکید شده است که وزارت راه و شهرسازی نسبت به تامین زمین از اراضی دولتی برای اجرای طرح های موضوع قانون تولید مسکن جهت جهش در اجرای ماده 10 قانون مذکور اقدامات لازم را انجام دهد. . .

  دانش آموزان چگونه باید موضوع مقاله را انتخاب کنند؟ / مقدمه ای بر تکنیک های ایده

55 هزار واحد از طرح نهضت ملی توسط ستاد فرماندهی امام (ره) اجرا شد.

قاسمی یادآور شد: در تفاهم نامه وزارت راه و شهرسازی و ستاد اجرایی به دستور امام خمینی (ره) باید 100 هزار واحد از طرح ملی مسکن توسط این ستاد اجرایی می شد و اکنون 55 هزار واحد از 100 هزار واحد اجرا می شد. اعمال و اجرا می شوند.

وی در خصوص بررسی روند اجرای طرح ملی مسکن و گزارش آن به رئیس جمهور گفت: در دو هفته آینده جلسه شورای عالی مسکن به ریاست رئیس جمهور تشکیل می شود که در آن وزارتخانه طرح مسکن راه و شهرسازی استان ها گزارش شده است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در حال حاضر محدودیتی برای استفاده از فرصت های پیمانکاران و انبوه سازان معروف در اجرای طرح ملی مسکن وجود ندارد، تاکید کرد: در اکثر استان ها بهسازی در مرحله نهایی است که باید انجام شود. شتاب گرفت.

بر اساس این گزارش، دولت سیزدهم بر اساس قانون جهش تولید و عرضه مسکن مصوب 17 مرداد 1400، ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در چهار سال را در نظر گرفت که حدود 5.4 میلیون نفر در این طرح ثبت نام کردند. که 3.6 میلیون مورد تصویب شد. ثبت نام در سامانه طرح های کامل مسکن در سایت saman.mrud.ir انجام می شود.

تاکنون 507 هزار نفر برای واحدهای نهضت ملی مسکن در بانک مسکن حساب باز کرده اند و 290 هزار نفر نیز برای انعقاد قرارداد و دریافت تسهیلات در بانک مسکن معرفی شده اند. 91 هزار نفر قرارداد بسته اند و عملا اقساط اول را از تسهیلات دریافت کرده اند. بر اساس آخرین محاسبات، قیمت هر متر مربع نهضت ملی مسکن 4 میلیون و 750 هزار تن و مدت زمان ساخت پروژه از 18 تا 24 ماه است.

  وضعیت جاده / ترافیک سنگین در بزرگراه قزوین

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید