زمان برای حل مشکل شیر مادر تعیین شده بود

527470 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، هانی تحویل زاده در پاسخ به این سوال که چرا شیر خشک رژیمی در بازار کم نیست؟ وی گفت: گاهی لازم بود ارز لازم برای خرید مواد اولیه شیرخشک رژیمی کنار گذاشته شود اما متاسفانه توزیع صورت نگرفت و تولیدکننده و واردکننده برای خرید وقت تلف کردند.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: کمبود شیرخشک رژیمی در بازار به دلیل عدم توزیع به موقع ارز است.

رئیس انجمن شیرخشک بچه افزود: فرمول رژیمی و مواد اولیه مربوط به آن در نقاط خاصی از دنیا تولید می شود و اینطور نیست که هر وقت ارز داشتیم آن را تحویل دهیم. خرید باید همزمان با تولید انجام شود در غیر این صورت خرید با تاخیر انجام می شود.

وی در پاسخ به اینکه مشکل کمبود شیر رژیمی در بازار چه زمانی حل می شود؟ وی گفت: در دو ماه گذشته یک هزار و 400 ارز به شرکت های شیرخشک تحویل و خریداری شده است. این محموله ها دو هفته پیش وارد گمرک شده و به تدریج در حال ترخیص و تحویل شرکت های پخش دارو است.

تحویل زاده افزود: تشریفات ترخیص کالا از گمرک حدود سه هفته به طول می انجامد. اینطور نیست که وقتی مواد اولیه نهایی و شیرخشک به گمرک رسید، سریع ترخیص شوند. طبق آخرین آمار اکثر تشریفات اداری انجام شده و محموله آزاد می شود. اما 10 روز طول می کشد تا این پودرهای غذایی به مراکز استان ها برسند.

به گفته وی، مشکل شیرخشک رژیمی طی روزهای آینده به تدریج حل می شود و تا 10 روز آینده مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

  شکاف های عاطفی در روابط زناشویی از زبان رسانه ها -

امیدواریم دولت یا دولت ارز را به طور کامل حذف کنند تا در زمان مناسب تولید مواد اولیه و یا در صورت اصرار بر تامین به موقع ارز دولتی، آن را با ارز نصف یا آزاد بخریم. او گفت. مطمئن شوید که لحظه خرید را از دست ندهید.

منبع: نا ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید