زلینسکی برای تجهیز کیف به سلاح به متحدان اروپایی خود روی آورد

به گزارش رویترز، رئیس جمهور اوکراین بار دیگر به بهانه تشدید درگیری ها در این کشور برای تجهیز کیف به متحدان اروپایی خود متوسل شد.

پیش از این، ولادیمیر زلنسکی روز پنجشنبه از متحدان اوکراین خواست برای تسریع در تامین تسلیحات سنگین برای ایجاد تعادل در میدان نبرد با روسیه، استدلال کرد که حملات هوایی و توپخانه ای در مقیاس بزرگ با هدف نابودی کل منطقه دونباس انجام می شود.

زلنسکی در یک سخنرانی ویدئویی درخواست اوکراین برای دسترسی به سلاح های مدرن را تکرار کرد و افزود: ما باید قلمرو خود را آزاد کنیم و پیروز شویم، اما سریعتر. رئیس جمهور اوکراین گفت که حملات هوایی و توپخانه ای دسته جمعی به دنباس صورت گرفته و هدف اشغالگران تغییر نکرده است و قصد دارند به تدریج کل دنباس را نابود کنند.

الکسی آرستویچ، مشاور زلنسکی نیز گفت که درگیری در شهرهای سیورودودسک و لیسیچانسک در منطقه لوهانسک وارد مرحله وحشتناکی می شود.

از سوی دیگر، فرماندار لوهانسک روز پنجشنبه گفت که نیروهای اوکراینی در حال دفاع از سیورودونتسک و شهرهای مجاور زولوت و وووچیروکا هستند، اما نیروهای روسی کنترل بخشی از جنوب این منطقه را به دست گرفته اند.

رهبران اروپایی باید در نشست امروز در بروکسل رسماً اوکراین را در مسیر بلندمدت عضویت در اتحادیه اروپا هدایت کنند. حرکتی عمدتا نمادین که خود اروپایی ها می گویند به تقویت روحیه اوکراین پس از چهار ماه درگیری کمک خواهد کرد.

  طوفان در محوطه دانشگاه جان یک نفر را گرفت

دیدگاهتان را بنویسید