زلنسکی برای اولین بار از زمان آغاز جنگ با روسیه به آمریکا رفت

به گزارش یک شبکه خبری آمریکایی، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین امروز (چهارشنبه) با جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا دیدار می‌کند و قرار است برای اعضای هر دو مجلس کنگره آمریکا سخنرانی کند.

با این حال، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که این سازمان هیچ اطلاعی در مورد احتمال بازدید مقام اوکراینی از مقر سازمان ملل در نیویورک ندارد. استیون دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت: ما سوالات زیادی در مورد سفر احتمالی ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین به سازمان ملل دریافت کرده‌ایم. تا جایی که می دانیم از چنین بازدیدی اطلاعی نداریم.

پیش از این، پرتال خبری آکسیوس به نقل از منابع خود گزارش داده بود که زلنسکی روز 21 دسامبر برای سخنرانی در نشست مشترک کنگره آمریکا از پایتخت آمریکا بازدید خواهد کرد. انتظار می‌رود رئیس‌جمهور اوکراین از قانون‌گذاران ایالات متحده برای کمک‌های نظامی این کشور به دولت در کیف که تاکنون بالغ بر میلیاردها دلار بوده است، تشکر کند و درخواست کمک‌های مالی بیشتر کند. این اولین سفر زلنسکی به آمریکا از زمان آغاز جنگ اوکراین در ۲۴ فوریه خواهد بود.

به گزارش وب سایت دویچه وله، زلنسکی در کاخ سفید با بایدن دیدار کرد تا “بسته کمک نظامی جدید به اوکراین را که شامل موشک پیشرفته پاتریوت برای دفاع در برابر حملات موشکی روسیه است، اعلام کند.”

جدول زمانی سفر رهبر اوکراین به پایتخت آمریکا مشخص نیست، اما گزارش شده است که پلیس کنگره آمریکا در حال تشدید تدابیر امنیتی پیش از این سفر است. در عین حال، منابع آکسیوس تاکید می کنند که “این سفر مستلزم تدابیر امنیتی است.”

  بیرانوند در دیدار مقابل ولز حضور ندارد

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به همکاران خود در روز سه‌شنبه از همه اعضا خواست تا در جلسه چهارشنبه شب حضور فیزیکی داشته باشند و افزود که این جلسه “تمرکز ویژه بر دموکراسی” خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید