زاینده رود به اصفهان سرازیر شد + فیلم

548199 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، رودخانه زاینده رود که برای سومین بار برای آبیاری کشاورزان شرق و برای اولین بار کشاورزان غرب اصفهان از آن استفاده می شد، اکنون برای آبیاری بیشتر زمین های کشاورزی به شهر اصفهان رسیده است.

ادامه مطلب

آخرین بار در نوروز سال 1401 بود که آب زاینده رود برای دومین بار در کشت پاییزه برای آبیاری زمین های کشاورزان شرق اصفهان بازگشایی شد. پیش از این و بر اساس توافق صورت گرفته در مذاکرات چهارجانبه، مقرر شد در تاریخ 12 بهمن 1400 زاینده رود به روی کشاورزان شرق اصفهان بازگشایی شود و در صورت رسیدن حجم سد به میزان کافی، زاینده رود درهای خود را به روی کشاورزان شرق اصفهان باز کند. باغات و کشاورزان غرب اصفهان در فروردین.

در پنجم فروردین ماه سال 1401 میزان خروجی سد زاینده رود افزایش یافت و آب به مدت 10 روز به رودخانه جاری شد. به گفته کشاورزان شرق اصفهان، این مدت برای آبیاری محصولات زیرکشت کافی نبود و کشاورزان خواستار ادامه جاری شدن سد زاینده رود بودند، اما تولید سد زاینده رود از شامگاه 16 فروردین کاهش یافته است.

سرانجام در شامگاه 25 فروردین تولید آب از سد زاینده رود افزایش یافته و طبق برنامه ریزی انجام شده آب سد زاینده رود بین کشاورزان غربی توزیع می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان، ذخیره فعلی سد زاینده رود 368 میلیون مترمکعب و حجم آب ورودی به این سد حدود 82 مترمکعب در ثانیه است و رهاسازی آب باغات غرب به طول می انجامد. 9 روز.سد زاینده رود.

  قیمت روز خودرو در بازار; یکشنبه 9 نوامبر 1400 -

خروجی آب از سد زاینده رود نیز برای پرورش کشاورزان شرقی 10 روز افزایش می یابد.

شب گذشته پس از انباشت آب در پست سد نکوآباد در ساعت 1:30 امروز – شنبه 27 فروردین ماه از سد نکوآباد با دبی 20.5 مترمکعب بر ثانیه به سمت اصفهان رهاسازی شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید