رکود جهانی نفت دوباره

564099 خبر ناگهانی

کاهش بیش از حد انتظار در ذخایر نفت خام آمریکا تا حدودی ترس از افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در چین، بزرگترین واردکننده نفت جهان را کاهش داد و باعث شد قیمت نفت در روز چهارشنبه بدون تغییر بماند.

بیشتر بخوانید:

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 2 سنت معادل 0.03 درصد کاهش به 79 دلار و 97 سنت رسید. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 1.20 درصد افزایش به 90 سنت رسید و به 76.9 دلار رسید.

داده های موسسه نفت آمریکا نشان داد که ذخایر نفت خام داخلی در هفته منتهی به 16 دسامبر حدود 3.1 میلیون بشکه کاهش یافت، در حالی که تحلیلگران کاهش 1.7 میلیون بشکه ای را پیش بینی کرده بودند.

روسیه به دنبال افزایش تولید نفت در ونزوئلا است

در همین حال، عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی در مصاحبه ای گفت که اعضای ائتلاف اوپک پلاس، سیاست را از تصمیمات، بررسی ها و پیش بینی های خود حذف کرده اند. وی افزود: تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت که با انتقادات زیادی مواجه شده است، بهترین تصمیم برای حمایت از ثبات بازار و صنعت نفت است.

بیانیه وزیر انرژی عربستان سعودی که حاکی از ادامه کاهش عرضه نفت اوپک پلاس است، از قیمت نفت حمایت کرد. اما نگرانی ها در مورد افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در چین از افزایش قیمت نفت جلوگیری می کند.

واردات نفت خام چین از روسیه در ماه نوامبر نسبت به سال گذشته 17 درصد افزایش یافت زیرا پالایشگاه های این کشور در تلاش برای خرید محموله های بیشتر قبل از اجرایی شدن طرح سقف قیمت گروه 7 بودند. این افزایش، روسیه را به بزرگترین تامین کننده نفت چین تبدیل کرد.

  فیلتر شکن ها پرفروش شدند / قیمت های عجیب فیلتر شکن!

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید