رژیم صهیونیستی مهمترین عامل ناامنی در منطقه است

545677 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، مقاله حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در آستانه روز قدس در روزنامه قدس العربی منتشر شد.

ادامه مطلب

وزیر امور خارجه در این مقاله می نویسد: روز جهانی قدس که هر سال مصادف با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان است، در 16 مرداد 1358 به همت حضرت امام خمینی (ره) و در حمایت از ملت فلسطین و ملت فلسطین. اعلام شده است که مرحله جدیدی از همبستگی با مردم فلسطین آغاز می شود. از این رو روز قدس جلوه بی نظیری از اتحاد مسلمانان در محکومیت جنایت و محکومیت خلق و خوی نژادپرستانه و ضد انسانی صهیونیست ها و نماد مقاومت است. بدون شک استقرار موجودیت نامشروع و دروغین رژیم صهیونیستی در سال 1948 به مهمترین عامل بی ثباتی و ناامنی در منطقه غرب آسیا تبدیل شده است. مردم مظلوم و مقاوم فلسطین با حمایت مسلمانان و آزادگان جهان علیه این ظلم بزرگ قیام کرده و این رژیم دروغین را با زنجیره ای از انتفاضه فلسطینی اشتباه گرفته اند.

در این مقاله آمده است: «در این سال‌ها، وجود حداقل سه عامل عمده، فلسطین را به مهم‌ترین مسئله جهان اسلام تبدیل کرده است. اول، ماهیت سرزمین فلسطین، قداست و جایگاه آن در میان پیروان اسلام; دوم، ماهیت دشمن صهیونیستی و ادعاهای مذهبی و تاریخی و روحیه توسعه طلبانه و اشغالگر آن; سوم؛ ماهیت ائتلاف صهیونیستی غربی که به دنبال ایجاد تفرقه و تضعیف امت اسلامی است به این امید که کشورهای اسلامی همچنان به قدرت های بزرگ وابسته باشند.

*رژیم صهیونیستی عامل اصلی ناامنی مستمر در منطقه است

رئیس دستگاه دیپلماسی در این مقاله افزود: رژیم صهیونیستی با اقدامات جنون آمیز از جمله مجازات دسته جمعی (نقض «اصل تعیین سرنوشت فلسطینیان»)، محاصره غزه، تکمیل حائل، تبعید و جابجایی اجباری. بیش از 5.7 میلیون فلسطینی، ترور فرماندهان و مجاهدان فلسطینی و سایر کشورهای عربی و اسلامی، تخریب زمین های کشاورزی در نوار غزه، تلاش برای اجرای طرح یهودی سازی بیت المقدس با ادامه شهرک سازی، تخریب منازل فلسطینی ها، افزایش حضور نظامی و… نظارت در اورشلیم، ممنوعیت اتباع فلسطینی مقیم اورشلیم و ابطال کارت شناسایی وی و لغو مجوز اقامت دائم فلسطینی های مقیم بیت المقدس (بر خلاف قوانین و توافقات بین المللی به ویژه ماده 43 کنوانسیون لاهه و کنوانسیون چهارم ژنو) تشویق به شهرک سازی ، جدایی فلسطینی ها از غرب ب غزه و یهودی سازی اورشلیم، بلندی های جولان و سیاه پوستان و غیره. نقض حقوق اساسی فلسطینی ها و عامل اصلی تداوم ناامنی در منطقه است.

  رویدادهای اخیر در اوکراین / ایالات متحده آمریکا ارسال تسلیحات نظامی به کیف

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران می نویسد: در حالی که منطق جنایتکارانه رژیم کودک کش صهیونیستی در هفت دهه گذشته چیزی جز کشتار، نژادپرستی و نفاق در منطقه باقی نگذاشته است، اما متأسفانه می بینیم که برخی از کشورهای اسلامی دست به دست هم داده اند. با چشم بستن، جنایات شوم در دام محور غربی صهیونیستی افتادند و در قالب عهد موسوم به میثاق ابراهیمی مرتکب اشتباهی تاریخی اما قابل برگشت شدند.

به گفته امیر عبداللهیان، متأسفانه روند عادی سازی روابط برخی از کشورهای عربی و اسلامی با رژیم اشغالگر قدس، صهیونیست ها را برای گسترش وحشی گری خود جرات کرده است. هتک حرمت اخیر به مسجد الاقصی نشانه این است. بدون شک این توافق نقشه شوم صهیونیسم غربی برای ایجاد تفرقه و اختلاف بین کشورهای اسلامی برای نشان دادن اشتباه به عنوان منبع تهدید و ناامنی دائمی در منطقه است.

*رژیم صهیونیستی ناقض اصلی حقوق بشر در جهان است
در این مقاله همچنین آمده است: رژیم صهیونیستی مهمترین منبع ناامنی و تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی و ناقض اصلی حقوق بشر در جهان است. رژیم اشغالگر قدس تنها رژیم در منطقه با ده ها کلاهک هسته ای است و از عضویت در آژانس بین المللی انرژی اتمی و تضمین های مربوطه صرف نظر کرده است. علیرغم این واقعیت، در این سال ها حمایت های سیاسی-نظامی مدافعان حقوق بشر غربی از رژیم صهیونیستی بدون محدودیت ادامه دارد. مثلاً می بینیم آمریکایی ها با استانداردهای دوگانه خود قطعنامه های علیه این رژیم را در شورای حقوق بشر، یونسکو و… وتو می کنند. واشنگتن بیش از 40 بار در راستای منافع رژیم صهیونیستی از حق وتو استفاده کرده است و این نشان دهنده دیدگاه مغرضانه کشورهای غربی در حمایت از رژیم صهیونیستی و نادیده گرفتن حقوق فلسطینیان است.

  آیا چرت زدن بعد از ناهار مضر است؟

وی گفت: جامعه بین المللی باید نقش کلیدی در پایان دادن به این سکوت طولانی مدت و تضمین پایان اشغالگری و حقوق بشر مردم فلسطین داشته باشد.

* اراده مقاومت هرگز متزلزل نمی شود

وزیر امور خارجه در این مقاله می گوید: «عملیات سیف القدس در حمایت از مسجد الاقصی شوکی برای رژیم جعلی اسرائیل بود. فلسطینی ها و همه فلسطینی ها در سراسر جهان این را درک کردند. اشغالگران صهیونیست و حامیان جهانی آنها باید بدانند که اراده مقاومت هرگز متزلزل نخواهد شد و مقاومت اسلامی در اشکال و اشکال مختلف در حمایت از مردم مظلوم فلسطین ادامه خواهد داشت.

این مقاله می افزاید: بی شک مقاومت اسلامی در برابر اشغالگری و انحراف صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی، لبنان، سوریه و سایر کشورهای اسلامی مقدمه ای برای پایان این انحراف و غده ای کثیف خواهد بود. زیرا جنگ سیف قدس نشان داد که ظرفیت مقاومت چقدر بالاست و هر روز که می گذرد بر آن افزوده می شود. شایان ذکر است سردار بزرگ مقاومت و آزادی قدس شریف حاج قاسم سلیمانی که با مجاهدت و تدبیر مستمر نهال های مقاومت را مثمر ثمر و مؤثر ساخت که امروز میدان مقاومت محور اصلی هرگونه اقدام موثر علیه است. صهیونیسم و ​​در دفاع از مظلومان.

در این ماده همچنین تاکید شده است که جمهوری اسلامی ایران مانند گذشته از هیچ تلاشی برای حفظ حقوق مشروع و غصب شده ملت فلسطین دریغ نخواهد کرد. بر اساس برنامه سیاسی و دموکراتیک جمهوری اسلامی ایران که در دبیرخانه سازمان ملل متحد به ثبت رسیده است، حل مسئله فلسطین، پایان اشغالگری و برگزاری همه پرسی با حضور ساکنان اصلی سرزمین فلسطین و تمامی آوارگان یک وظیفه است. . بازگشت آوارگان فلسطینی به وطن و برگزاری همه پرسی در میان اعیان این سرزمین برای تعیین سرنوشت و نوع نظام سیاسی مؤثرترین راه حل این مناقشه است. بر اساس این طرح، مسلمانان، یهودیان و مسیحیان فلسطینی الاصل می توانند نوع نظام حقوقی حاکم بر سرنوشت خود را انتخاب کرده و به طور آزادانه و برابر از حقوق خود استفاده کنند. این طرح که مبتنی بر اصول دموکراسی و حقوق بین الملل است و توسط همه دولت ها و ملت ها پذیرفته شده است، قطعا می تواند جایگزین مناسبی برای طرح های شکست خورده قبلی باشد.

  پوتین رسما بخش هایی از اوکراین را بخشی از خاک روسیه اعلام کرد

امیرعبدالیان در پایان این مطلب نوشت: در پایان; از همه مردم ایران اسلامی، مسلمانان سراسر جهان، آزادی خواهان و وجدان بیدار جهان می خواهم که با حضور باشکوه خود در مراسم و راهپیمایی های قدس جهانی، حمایت و همبستگی خود را با مردم مظلوم فلسطین اعلام کنند و این روز بزرگ را گرامی بدارند. . .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید