رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی به دانشگاه سازی محرومیت زدایی و مهارت آموزی است / راه اندازی دانشکده های مهارتی، کارآفرینی و معماری در بشاگرد

558161 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی چهارشنبه شب 18 اسفندماه در مراسم افتتاحیه مرحله اول آموزشی پردیس دانشگاه آزاد اسلامی در بشاگرد استان هرمزگان اظهار داشت: دانشگاه سراسر جهان. برای این کار از ابزار استفاده می شود، زیرا با پیچیدگی هایی که دنیا کشف کرده است، بدون علم مفید امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: اگر علم کاربردی و مقرون به صرفه باشد، محور توسعه خواهد بود. در همه جای دنیا دانشگاه در بحث محرومیت زدایی محور و مسئول است، چرا که ما دانشگاه را می سازیم تا بتوانیم نیروی انسانی را توانمند کنیم و از منابع مادی و طبیعی که خداوند به ما داده استفاده و توسعه دهیم. آیا امکان پیشرفت وجود دارد، اما درون زا نیست؟

طهرانچی گفت: اولین مرحله آموزشی پردیس دانشگاه آزاد اسلامی در شهر بشاگرد استان هرمزگان در کمتر از 10 ماه ساخته شد و به صورت جهادی بود و به بهره برداری رسید. سال گذشته در جلسه ای با استاندار بحث ساخت این مجموعه مطرح شد و امروز شاهد تکمیل آن هستیم. چرا که معتقدیم توسعه شهر بشاگرد باید به تصمیم جوانان بومی این منطقه باشد.

رئیس جمهور آزاد آزاد با اشاره به نقش دانشگاه در تربیت جوانان گفت: امروز دنیا با پیچیدگی ها و ارتباطات عظیم، پیشرفت های تکنولوژیکی و تغییرات سریعی که برای ایجاد آن نیازمند علم و فناوری هستیم، مواجه است و همچنین جوانان نیازمند دانش تخصصی هستند. ، مهارت ها و دانش اجتماعی برای ورود به جامعه علاوه بر آموزش هایی که با خانواده خود می گیرند فضای مجازی به ما نشان داده است که ما به دانش نیاز داریم تا بدانیم چه چیزی را باور کنیم و چه چیزی را نه.

  تاثیر مدرک بر نظام رتبه بندی معلمان اعلام شد

وی با بیان اینکه دانشگاه تاثیر زیادی در فضای کار، بهره وری و مهارت دارد، گفت: رویکرد ما در دانشگاه آزاد اسلامی ساختن دانشگاهی نیست که مدرک صادر کند، بلکه هدف ما محرومیت زدایی و مهارت آموزی است. زیرا جوان با ارزش ترین دارایی خود و آن جوانی اش را به ما می دهد و ما باید در ازای این سرمایه ارزشمند، دانش، مهارت و دانش تخصصی اجتماعی را به او بیاموزیم.

طهرانچی با تاکید بر اینکه جوانان باید یاد بگیرند چگونه در یک جامعه واقعی و مجازی زندگی کنند، گفت: جوانان باید یاد بگیرند که در دانشگاه از حقوق خود دفاع کنند، به حقوق دیگران احترام بگذارند و منصفانه رفتار کنند. نحوه حضور یک جوان در محیط اجتماعی در هفت سال سوم زندگی او انجام می شود که بخشی از آن در دوره هفت ساله دانشگاه می گذرد.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مقام معظم رهبری در گام دوم فرمودند «مهمترین ظرفیت امیدبخش کشور نیروی انسانی مستعد و کارآمد با بنیان عمیق و واقعی ایمان و دین است. شهرستان بشاگرد دارای جوانان مستعد و نیازمند حضور فراوان است، این شهرستان دارای فرصت های مادی خوبی نیز می باشد که نیازمند مدیرانی کارآمد، با انگیزه و خردمند است که با فعال سازی و بهره گیری از این فرصت ها و فرصت های مادی، درآمدهای ملی را افزایش دهند. با یک جهش چشمگیر کشور را غنی و نیازمند می کند. اعتماد به نفس واقعی داشته باشید و مشکلات فعلی را حل کنید.

طهرانچی ادامه داد: قوت دانش بومی بشاگرد می تواند برای منطقه موثر و بازیگوش باشد. نمونه آن را در عسلویه می بینیم که موتور محرکه کشور و مظهر غرور ملی است اما موتور محرکه منطقه عسلویه نبود. پیشرفت زمانی حاصل می شود که یک دانشگاه در یک منطقه به معنای واقعی کلمه متعلق به همان منطقه باشد.

  ضعف سیستم های آموزش پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی / اجاره خوابگاه با تاخیر در کلاس ها

وی با اشاره به طرح های توسعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بشاگرد گفت: از برنامه های ما برای مراحل بعدی این مرکز دانشگاهی می توان به ایجاد دانشکده مهارت و کارآفرینی، هنرستان معماری در حوزه معدن و گیاهان دارویی کوهستانی اشاره کرد. وی ادامه داد: کار دانشگاه آزاد اسلامی واحد بشاگرد جهادی خواهد بود چرا که مرحوم عبدالله ولی زاده خیر بزرگ این خطه الگوی ما برای پیشرفت و پیشرفت بشاگرد است و تلاش می کنیم راه ایشان را ادامه دهیم و به جوانان بیاموزیم. مرکز توسعه منطقه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در مرکز بشاگرد باید برای کار هر دانشجو برنامه داشته باشد و انشاالله تا 5 سال آینده شاهد حضور اساتید برجسته و درون زا در این مرکز دانشگاهی باشیم. . تاکید می کنیم کارکنان مرکز بشاگرد باید بومی باشند.

وی با بیان اینکه دانشگاه مجموعه ای است که باید مرکز رشد فرهنگی و علمی باشد نه صرفا علمی، گفت: به همین منظور در فاز بعدی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بشاگرد فضاهای فرهنگی مناسب برای حمایت های فرهنگی ایجاد می شود. شهر.

طهرانچی در پایان با تقدیر از زحمات مسلمین حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی، دکتر کامرانی و تمامی مسئولین بشاگرد که در امر ساخت مجموعه دانشگاهی دخیل هستند، گفت: اتفاقا از 13 فروردین سال آینده شاهد حضور دانشجویان در این مجموعه خواهیم بود. ” توصیه می شود شرایط برگزاری جلسات ترتیل قرآن کریم در ماه مبارک رمضان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بشاگرد فراهم شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید