رویداد گام دوم بستری برای ایجاد کسب و کارهای دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی است

562900 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، زمانی دانشگاه ها فقط وظیفه تدریس را بر عهده داشتند و به آموزش بسنده می کردند. این نقش متعاقباً برای پرورش و آموزش نیروی پژوهشی ارتقا یافت. اما نسل جدید در دانشگاه ها و سراسر جهان با محوریت حل مشکلات کشورها و اشتغال و کارآفرینی، ساختار جدید و کارآمدتری ایجاد کرده است. دانشگاه آزاد اسلامی با داشتن 40 درصد از آموزش عالی کشور می تواند نقش مهمی در حل مشکلات کشور داشته باشد.

با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در آستانه چهل سالگی و مصادف شدن با دهه چهارم انقلاب و همچنین بیانات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال 1401 هجری قمری به عنوان صنعت دانش بنیان و اشتغال زا که رویکردهای نوینی را معرفی می کند. در حوزه علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، برای دانشگاه های کشور تهیه شده است، دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس این رویکرد و به رسالت علمی خود عمل می کند، سند تحول و تعالی را برای جذب، اشاعه و توسعه و به نمایش گذاشتن توانایی ها و ظرفیت های خود تهیه کرد. تهیه سند تحول و تعالی گام دوم را در قالب یک رویداد ملی.

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاهی مسئله محور به حل مشکلات و چالش های موجود در جامعه و صنعت کمک شایانی کرده است که ارتباط تنگاتنگی با توسعه اقتصادی کشور دارد و از مهمترین اهداف گام دوم رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی می توان به آن اشاره کرد. . :

1- رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به منویات مقام معظم رهبری و اجرای شعار امسال، مأموریت دارد دانشگاه آزاد اسلامی را با مردم و کسب و کار متحد کند تا در نهایت مشکلات کشور را حل و فصل کند. تاثیر بر اقتصاد مهمترین مولفه و مشکل باشد.

  35 درصد از کاربران شبکه های اجتماعی از ظرفیت داخلی استفاده می کنند

2- با برگزاری رویداد ملی، گام دوم شاید شناخت توان دانشگاه های آزاد اسلامی مستقر در واحدها و استان های کشور و کمک به استعدادهای بالقوه این واحدها در حل مشکلات صنعتی و اجتماعی باشد.

3- یکی دیگر از اهداف گام دوم رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد همکاری با گروه های خارجی در قالب تفاهم نامه همکاری است که منجر به اعطای امتیاز به معلمان، اساتید و دانشجویان در حوزه فناوری می شود. و نوآوری یک فرصت است تیم هایی که به این رویداد می رسند ایده های فناورانه و محصولات دانش بنیان صنعت، صندوق های سرمایه گذاری و شتاب دهنده های خود را ارائه خواهند کرد.

4- رویداد ملی گام دوم تجهیزات، محصولات و دستاوردها و فعالیت های فناورانه و نوآورانه دانشگاه را به منظور فراهم آوردن بستر ایجاد کسب و کار دانش بنیان و ایجاد اشتغال برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی برنامه ریزی و معرفی می کند.

در اصل، رویداد ملی گام دوم در یک مانور عظیم و نشان دادن اعتبار دانشگاه در تحقیقات، فناوری و نوآوری است.

* دکترای شیمی

دیدگاهتان را بنویسید