رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد نقطه عطفی در تاریخ علمی کشور/ 70 پژوهشگاه کرمان در این رویداد شرکت می کنند.

562478 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، دانشگاه آزاد اسلامی در اوایل انقلاب اسلامی در 30 اردیبهشت 1361 با هدف گسترش دسترسی آسان به تحصیلات تکمیلی در اقصی نقاط کشور و تأسیس شعبه در تهران تأسیس شد. این دانشگاه به عنوان بزرگترین دانشگاه پاره وقت در جهان شناخته می شود. در سال های اخیر دانشگاه با تغییر ریل تحول کمی و کیفی را در تمامی حوزه های فعالیت خود آغاز کرده است. یکی از اقدامات مهم در این زمینه، تدوین و افشای سند 5 ساله تحول دانشگاه و برگزاری گام دوم در دانشگاه آزاد اسلامی در آستانه چهلمین سالگرد تاسیس آن است. تبدیل از دانشگاه آموزش محور به مرکز کارآفرینی و فناوری یکی از مهمترین موضوعات در سند است.

علیرضا منظری توکلی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، در خصوص ایجاد و گسترش دانشگاه آزاد اظهار داشت: در خارج از کشور هزینه های مادی و جانی زیادی از جمله آسیب های فرهنگی و مشکلات روحی ناشی از غیبت خانواده متحمل می شود. . به همین دلیل است که دانشگاه آزاد اسلامی با هدیه دو میلیون تومانی امام خمینی(ره) و اخلاص ایشان ایجاد شد و نهال ایشان درخت تنومندی شده که سراسر کشور را سایه افکنده است.

وی افزود: در ابتدا اهداف دانشگاه آزاد اسلامی در راستای رسالت دانشگاه نسل اول بود. یعنی انتقال دانش متناسب با نیاز روز تعیین می شود. رویکرد بعدی دانشگاه تولید دانش از طریق تحقیق بود که موفقیت بزرگی در این زمینه بود. در سال های اخیر تولید ثروت از طریق علم توسط کارکنان و کارشناسان دانشگاه آزاد مورد بازنگری قرار گرفته و برنامه ریزی برای پرداختن به این دانشگاه بر همین اساس صورت گرفته و منجر به ارائه مقاله ای 5 ساله در زمینه تحول و تعالی دانشگاه شده است.

  ۱۳ دی دوباره تولد حاج کاسم بود

توکلی معتقد است: ایجاد مراکز نوآوری مبتنی بر شرکت های دانش بنیان و رشته های مرتبط با صنعت، نیاز صنایع مختلف خارج از کشور به تامین قطعات و تجهیزات مختلف را کاهش داده است.

وی تاکید کرد: اکثر شرکت های دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در زمینه طراحی و تولید قطعات صنعت و معدن فعالیت دارند. به عنوان مثال با توجه به فعالیت صنایع غذایی در استان ما، خانه ابتکاری خدمات خودرویی در استان ایجاد شده است که نیازهای کشور را در نظر گرفته است. همچنین با توجه به اقلیم خشک استان کرمان و کاهش نزولات جوی و میزان سفره های آب زیرزمینی و نیاز مبرم به تولید محصولات کشاورزی با مصرف آب کمتر و راندمان بالاتر، مرکز کشت بافت را در رفسنج در واحد دانشگاهی راه اندازی کردیم. این شهرستان که قادر است زمینه تولید پسته و خرما باید بخشی از تقاضا را تامین کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان در پایان تصریح کرد: 70 پژوهشکده، 6 شرکت دانش بنیان، 3 مرکز نوآوری، 10 مرکز رشد و 74 استاد از دانشگاه آزاد اسلامی کرمان در گام دوم این رویداد شرکت خواهند کرد که نقطه عطفی است. در تاریخ علم و فناوری کشور و استان کرمان. با جمع آوری ایده های جدید و ارائه آنها در دومین رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی می توان سرمایه گذاران خوبی را برای افزایش سطح تولید و اشتغال برای تحقق شعار سال جذب کرد.

خبرنگار: حسن دانش

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید