رویدادهای اخیر در اوکراین 146 سناتور روسی توسط اتحادیه اروپا تحریم شدند

556162 خبر ناگهانی

به گزارش ایسکانیوز، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که بیش از 90 درصد سامانه های موشکی ضد هوایی دوربرد و میان برد اوکراین منهدم شده است.

بیشتر بخوانید:

تحولات اخیر در اوکراین / امارات و عربستان سعودی از گفتگو با بایدن در مورد اوکراین خودداری می کنند

ایگور کوناشینکوف سخنگوی وزارت دفاع شب گذشته به خبرنگاران گفت که نیروهای مسلح روسیه در جریان این عملیات، 137 نوع سامانه موشکی ضد هوایی دوربرد و میان برد را که بیش از 90 درصد توان دفاعی ارتش اوکراین را نشان می دهد، منهدم کردند. اوکراین همچنین 81 ایستگاه رادار پدافند هوایی را منهدم کرد که منجر به از دست دادن کنترل جنگی بر هوانوردی و پدافند هوایی اوکراین شد.

به گفته وی، حدود 90 درصد از فرودگاه‌های نظامی اوکراین که بخش اصلی هوانوردی نظامی در آن قرار داشت، بسته هستند و عملاً هیچ خلبان درجه یک و دو اوکراینی آموزش دیده دیگری وجود ندارد.

نیروهای مسلح روسیه همچنین 89 هواپیمای جنگی و 57 بالگرد از 250 فروند بالگرد نیروهای مسلح اوکراین را در هوا و زمین منهدم کردند. البته بخشی از هواپیمای اوکراینی به رومانی منتقل شد و در درگیری شرکت نکرد. همچنین 97 پهپاد ارتش اوکراین نیز منهدم شد. در مجموع 2814 زیرساخت نظامی اوکراین از آغاز جنگ ویران شده است.

***

ایالات متحده ادعای وجود آزمایشگاه در اوکراین را رد کرده است

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا صبح پنجشنبه گفت که ایالات متحده هیچ آزمایشگاه شیمیایی یا بیولوژیکی در خاک اوکراین ندارد و اتهامات روسیه “تلاشی برای توجیه عملیات نظامی خود است.”

وی گفت: «ایالات متحده با رعایت کامل تعهداتش بر اساس کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی و کنوانسیون سلاح‌های بیولوژیکی، چنین تسلیحاتی را در هیچ کجا تولید یا در اختیار نداشته است». کرملین عمداً دروغ های آشکاری را منتشر می کند که ایالات متحده و اوکراین در حال انجام فعالیت های تسلیحات شیمیایی و بیولوژیکی در اوکراین هستند. این اطلاعات نادرست روسیه کاملا مزخرف است.

کاخ سفید همچنین تولید سلاح های بیولوژیکی و شیمیایی در آمریکا را تکذیب کرد

جنیفر ساکی سخنگوی کاخ سفید نیز اطمینان داد که ایالات متحده سلاح های شیمیایی و بیولوژیکی تولید نمی کند و در هیچ کشوری در جهان این سلاح ها را ندارد. وی گفت: «ما متوجه ادعاهای نادرست روسیه در مورد وجود آزمایشگاه های ادعایی آمریکایی در اوکراین برای تولید سلاح های بیولوژیکی و شیمیایی شده ایم. ما همچنین شاهد تکرار این تئوری های توطئه توسط مقامات چینی بوده ایم.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

روز چهارشنبه، معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده در امور سیاسی ویکتوریا نولند اذعان کرد که آزمایشگاه های بیولوژیکی در اوکراین وجود دارد که در آن تحقیقات در حال انجام است. به گفته وی، واشنگتن در تلاش است تا از انتقال این تاسیسات به ارتش روسیه جلوگیری کند.

روسیه اطلاعات مربوط به سلاح های شیمیایی در اوکراین را به سازمان منع سلاح های شیمیایی ارسال می کند

الکساندر شولگین، نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی (OPCW) شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که طرف روسی قصد دارد اسنادی در مورد خطرات تحریکات ناشی از استفاده از سلاح های شیمیایی در اوکراین در اختیار سازمان فنی قرار دهد. دبیرخانه سازمان منع سلاح های شیمیایی. او گفت: «نگرانی های مسکو در مورد تحریک شیمیایی بسیار جدی است.

وزارت دفاع روسیه می گوید ملی گرایان برای تحریک با سلاح های شیمیایی آماده می شوند

ایگور کوناشینکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه در یک نشست خبری گفت که گردان های ملی گرای اوکراینی 80 تن آمونیاک را به روستای زالچف در شمال غربی خارکف منتقل کرده اند تا روسیه را به استفاده از سلاح های شیمیایی متهم کنند. ساکنان گفتند که ساکنینی که منطقه را ترک کردند گفتند که ملی گرایان به آنها یاد داده اند که در صورت حمله شیمیایی چگونه به درستی عمل کنند.

هیأت روسی در جریان مذاکرات با اوکراین هیچ امتیازی نخواهد داد

لئونید اسلوتسکی، رئیس کمیته روابط خارجی دومای دولتی و یکی از اعضای تیم مذاکره کننده، چهارشنبه گذشته گفت که در جریان مذاکرات، هیئت روسی قصد تسلیم شدن در برابر اوکراینی ها را نداشته و از یک نکته در مذاکرات عقب نشینی نخواهد کرد. این مقام پارلمانی همچنین تاکید کرد که با توجه به شرایط سختی که مذاکرات در حال انجام است، نمی خواهد جزئیات مذاکرات را فاش کند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

پیش از این، ایگور ژوکوا، معاون نخست وزیر اوکراین گفته بود که کیف آماده است در صورت دریافت ضمانت های امنیتی، درباره وضعیت بی طرفی در این کشور گفتگو کند. به گفته وی، ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور روسیه نیز آماده گفتگوی مستقیم با ولادیمیر پوتین، رهبر روسیه برای حل مناقشه است. به گفته وی، تماس مستقیم بین رهبران دو کشور برای حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه ضروری است.

وزارت دفاع روسیه از وضعیت فاجعه بار مردم ماریوپل خبر داد

هنگ میخائیل میزینتسف، رئیس ستاد هماهنگی بین بخشی وزارت واکنش بشردوستانه و رئیس مرکز ملی کنترل دفاعی فدراسیون روسیه، روز چهارشنبه گفت که وضعیت در ماریوپل در نتیجه اقدامات ملی گرایانه و مدیریت شهری به ابعاد فاجعه باری رسیده است. .

او گفت: «ملی‌ها روز چهارشنبه یک خط برق و چندین مخزن سوخت را در شهر منفجر کردند تا ساکنان ساختمان‌های مسکونی مجاور تخلیه شدند. به گفته این افسر نظامی شهر سوم، نیروهای ملی گرای افراطی نه تنها مانع از افزایش غارت نشدند، بلکه گروهی جنایتکار را برای ارعاب مردم تشکیل دادند. از ساختمان بیمارستان کودکان به عنوان قلعه استفاده می کنند.

سرهنگ ژنرال میخائیل میزینتسف خاطرنشان کرد که وضعیت انسانی در اوکراین به سرعت در حال بدتر شدن است. روسیه در کریدورهای بشردوستانه اوکراین سکوت اختیار کرده است، اما متأسفانه اوکراین علناً درخواست های غیرممکنی برای باز کردن یک کریدور انسانی دیگر برای تخلیه غیرنظامیان و خارجی ها ارائه کرده است که با شکست مواجه شده است.

محاصره نیروهای روسیه در اطراف دو شهر اوکراین تشدید شد

به گفته وزارت دفاع روسیه، نیروهای مردمی لوهانسک به همراه نیروهای مسلح روسیه در حال تشدید محاصره گروه بزرگی از نیروهای اوکراینی در مناطق اسلاویانسک و کراماتورسک هستند. نیروهای اوکراینی در منطقه سوگورودونتس نیز در محاصره هستند.

علاوه بر این، نیروهای مردمی لوهانسک کنترل چندین منطقه مسکونی دیگر را به دست گرفتند، اما تاخیرهای بشردوستانه برای تخلیه مردم از شهرهای بزرگ در جهت های دیگر کند شد، اما زیرساخت های نظامی و پدافند هوایی اوکراین عمدا آسیب دید. -فضای دقیق و حملات موشکی ادامه دارد.

  رشد لحظه به لحظه با بورس / شاخص 1795 واحدی -

26 غیرنظامی کشته شده در منطقه دونتسک توسط نیروهای اوکراینی کشته شدند

دفتر منطقه ای دونتسک مرکز مشترک کنترل و هماهنگی آتش بس روز چهارشنبه اعلام کرد که نیروهای مسلح اوکراین در 21 روز گذشته بیش از 940 گلوله توپخانه به مناطق مختلف دونتسک شلیک کرده اند که منجر به کشته شدن 26 غیرنظامی شده است. 148 غیرنظامی دیگر از جمله 9 کودک با شدت متفاوت زخمی شدند.

پوتین بر اجرای فرمان عدم جذب نیرو در اوکراین تاکید کرد

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز چهارشنبه گفت که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بر اجرای دستورالعمل خود مبنی بر عدم تشویق شدید به مشارکت سربازان وظیفه در عملیات نظامی در اوکراین اصرار داشته است.

این هشدار پس از آن صادر شد که ایگور کوناشینکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه، اوایل روز گذشته گفت که بازرسی‌ها چندین سرباز را در یگان‌های نیروهای مسلح روسیه که عملیات ویژه‌ای را در دونباس انجام می‌دهند، کشف کردند. به گفته وی، تقریباً همه این افراد بلافاصله به روسیه بازگردانده شدند. در حال حاضر تدابیری برای جلوگیری از استقرار سربازان وظیفه در مناطق نظامی در خاک اوکراین در حال انجام است.

اتحادیه اروپا با تحریم 146 سناتور روسی موافقت کرده است

کمیسیون اروپا در بیانیه ای اعلام کرد که اتحادیه اروپا با اعمال تحریم ها علیه 14 تاجر روسی و خانواده های آنها و همچنین 146 نماینده سنای روسیه موافقت کرده است. در مجموع 160 نفر در این لیست سیاه قرار دارند. این فهرست شامل سناتورهای روسی است که توافق نامه دوستی، همکاری و کمک متقابل بین روسیه، دونتسک و لوهانسک را تصویب کرده اند.

این تحریم ها پس از انتشار در مجله رسمی اتحادیه اروپا و ظاهر شدن نامه های جدید در فهرست اجرایی اعمال خواهند شد. اتحادیه اروپا نیز یک شرکت کشتیرانی روسی را در فهرست تحریم های خود قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید