رویدادهای اخیر در اوکراین روسیه صادرات مواد غذایی به آفریقا و خاورمیانه را افزایش داده است

557639 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت: جنگ همیشه یک فاجعه بوده و عملیات ویژه حفاظت از دونباس تصمیم اجباری مسکو است و این کشور ناخواسته این موضع را اتخاذ کرده و چاره ای جز پاسخ دادن ندارد.

رهبر روسیه روز جمعه در نشست عمومی مجمع بین المللی اقتصاد در سن پترزبورگ تاکید کرد که از نظر حقوقی، عملیات ویژه روسیه برای حفاظت از دونباس مطابق با قوانین بین المللی است. وی توضیح داد: زمانی که کوزوو از صربستان جدا شد، دیوان بین‌المللی دادگستری تحت فشار غرب حکم داد که طبق منشور سازمان ملل، زمانی که کشوری از یک کشور جدا می‌شود، نیازی به درخواست مجوز از مقامات مرکزی آن نیست. تصمیم دیوان بین المللی دادگستری و در مورد کوزوو اعمال شده است که البته ماهیتی کلی دارد. بنابراین، جمهوری‌های دونباس نباید برای استقلال از مقامات کیف مجوز بگیرند.»

بیشتر بخوانید:

وی افزود: فدراسیون روسیه نمی خواهد کودتای خونین اوکراین در سال 2014 را که عامل مشکلات امروزی است، فراموش کند. او گفت: «اظهارات درباره «انتخاب متمدنانه» اوکراین به نفع غرب در واقع تلاش‌های آن‌ها برای استثمار و غارت کشور را مخدوش کرده است. «ایالات متحده باید در سال 2014 خواستار برگزاری انتخابات شفاف در اوکراین می شد و از کودتای کیف حمایت نمی کرد.

ولادیمیر پوتین تمامی تحریم ها علیه روسیه را جنون آمیز، نسنجیده و نسنجیده خواند و تاکید کرد که تنها هدف آنها تاثیرگذاری بر اقتصاد روسیه و فشار بر مسکو بوده است، اما هیچ فایده ای نداشته است. وی گفت: نابودی زنجیره‌های خرده‌فروشی، خروج اجباری شرکت‌های غربی از بازار روسیه، مسدود شدن دارایی‌های ما و آسیب به صنعت، توان مالی و استانداردهای زندگی مردم روسیه هدف این تحریم‌ها است. “ناموفق.”

رئیس جمهور روسیه آمریکا و اتحادیه اروپا را مقصر قحطی که جهان را تهدید می کند، دانست و گفت: بحران جهانی باید بر وجدان دولت آمریکا و مقامات اتحادیه اروپا سنگینی کند. وی افزود: فدراسیون روسیه با تضمین امنیت غذایی داخلی خود که اولویت دولت است، می تواند صادرات مواد غذایی و کودهای شیمیایی را به سایر کشورها به ویژه کشورهای آفریقایی و خاورمیانه افزایش دهد.

  وراث مشمولان سود سهام عدالت فعلا منتظرند

پوتین خاطرنشان کرد که روسیه در صادرات غلات از اوکراین دخالت نخواهد کرد، اما در عین حال امنیت اسکورت کشتی های غیرنظامی را تضمین خواهد کرد.

رهبر روسیه همچنین ابراز عقیده کرد که اتحادیه اروپا حاکمیت سیاسی خود را از دست داده است که پیامدهای منفی برای کشورهای اروپایی خواهد داشت. به گفته وی، روسیه مخالف عضویت نهایی اوکراین در اتحادیه اروپا نیست، زیرا این اتحادیه بر خلاف ناتو یک بلوک سیاسی است نه یک سازمان نظامی و تصمیم هر کشوری برای پیوستن یا عدم پیوستن به انجمن های اقتصادی است.

در ادامه می توانید اتفاقات مربوط به یکصد و پانزدهمین روز از جنگ اوکراین را دنبال کنید:

***

کرملین احتمال ادامه مذاکرات بین روسیه و اوکراین را رد کرده است

دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه به خبرنگاران گفت که مذاکرات بین روسیه و اوکراین ممکن است ادامه یابد. به گفته وی البته پیشرفتی در این زمینه وجود ندارد.

سخنگوی کرملین اظهار داشت که برخی رسانه ها گزارش داده اند که لئونید اسلوتسکی، رئیس کمیته روابط خارجی دومای روسیه که در مذاکرات قبلی بین هیئت های روسیه و اوکراین شرکت کرده بود، از احتمال از سرگیری مذاکرات صحبت کرده است. انجام شده.

در همین رابطه، دیمیتری کوله‌خبا، وزیر امور خارجه اوکراین نیز گفت که هنوز زمان دیپلماسی برای حل و فصل اوضاع اوکراین و دونباس فرا نرسیده است. پیش از این، پس از سفر رهبران اروپایی به کیف، گزارش هایی از مذاکرات نزدیکتر با روسیه در اوکراین منتشر شده بود.

شایعات مبنی بر تلاش رهبران غربی برای متقاعد کردن زلینسکی برای مذاکره با مسکو را رد کنید

سرگئی نیکیفوروف، سخنگوی ریاست جمهوری اوکراین گفت: اولاف شولتز، نخست وزیر اوکراین، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه و ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا، در جریان سفر پشت درهای بسته شب گذشته به کیف، هیچ تلاشی برای متقاعد کردن نکردند. ولادیمیر زلنسکی، رهبر اوکراین از نشستن بر سر میز مذاکره با روسیه خودداری کرده است.

  ماراتن کیش و اتفاقات عجیب

به گفته وی، از سوی دیگر، رهبران اروپایی روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک تاکید کردند که تنها اوکراین می تواند به طور مستقل تعیین کند که چه زمانی و در چه شرایطی بر سر میز مذاکره با روسیه بنشیند. علاوه بر این، شرکای غربی علاقه مند هستند که اوکراین را در مطلوب ترین موقعیت در مذاکرات قرار دهند و به حمایت کامل از اوکراین در این زمینه ادامه خواهند داد.

نمایندگان کشورهای آسیایی و آفریقایی به اوکراین پیشنهاد پایان دادن به مقاومت را داده اند

دیمیتری کولوبا، وزیر امور خارجه اوکراین در مقاله‌ای در فارن افرز گفت که برخی از کشورهای آسیایی و آفریقایی مودبانه پیشنهاد کرده‌اند که کی‌یف از مقاومت در برابر روسیه دست بردارد و خاطرنشان کرد که درخواست‌های اخیر برای سازش با مسکو محصول فرعی خستگی فزاینده در بحران کنونی است. اما اوکراین مردم، زمین و حاکمیت خود را در ازای صلح اسمی قربانی خواهد کرد.

«این یک پیشنهاد غیرقابل تصور است، اما استدلال آنها ساده است: آنها می خواهند غلاتی که در بنادر ما به دلیل محاصره دریایی روسیه بازداشت شده اند، آزاد شود و به آنها برسد. اما این کشورها می خواهند که اوکراین به نام اوکراین استقلال خود را به دست آورد “فدای غلات”.

به گفته کولهبا، سازش با روسیه به مقامات مسکو این جرات را می دهد که «به بقیه جهان حمله کنند و قوانین نظم جهانی را بازنویسی کنند». وی همچنین خاطرنشان کرد که هر درگیری دیر یا زود از طریق دیپلماسی پایان خواهد یافت.

سفیر روسیه: سقوط دستور آمریکا منشا درگیری برای اوکراین است

آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در ایالات متحده معتقد است که منشأ بحران کنونی جهانی بر سر وضعیت اوکراین، افول الگوی آمریکایی نظم جهانی است.

  تجمع در بیمارستان حسین دارم / تعلیق برخی خدمات پزشکی -

این دیپلمات در مقاله ای در نیوزویک نوشت: «ماهیت جهانی آنچه اتفاق می افتد نشان می دهد که درگیری کنونی ریشه در اوکراین ندارد. این افول بر نظم جهانی آمریکا متمرکز است، و به طور خاص، شکست “تلاش های ایالات متحده برای حفظ نقش هژمونیک خود و ادعای ایالات متحده به عنوان یک ستاره راهنما برای همه ملت ها.”

به گفته این دیپلمات، طبقه حاکم آمریکا نباید از روسیه به عنوان یک عامل سیستم ساز در نظم جهانی و منافع آن غافل شود. آنتونوف گفت: پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، ایالات متحده به پیروزی در جنگ سرد متقاعد شد، اما یک سری اشتباه محاسباتی جدی نخبگان آمریکایی منجر به این تصور غلط شد و وضعیت کنونی جهان را شکل داد.

زاخارووا: اوکراین دیگر نمی تواند مرزهای قدیمی خود را حفظ کند

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در مصاحبه با اسکای نیوز عربی گفت که اوکراین دیگر در مرزهای سابق خود وجود نخواهد داشت. او گفت که اوکراینی هایی که شما و ما در مرزهای سابق آن می شناختیم دیگر وجود نخواهند داشت. «این امکان پذیر نیست و این یک واقعیت آشکار است.

زاخارووا همچنین تاکید کرد که مسکو تا رسیدن به اهدافش به عملیات ویژه در اوکراین ادامه خواهد داد و مقامات کی یف را به تاخیر در مذاکرات صلح متهم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید