رویدادهای اخیر در اوکراین ایالات متحده جزئیات تحریم های جدید علیه مسکو را فاش کرده است

562507 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، در پایان نشست شب گذشته، سران کشورهای گروه 7 در بیانیه ای مشترک از قصد خود برای «جلوگیری از پیروزی روسیه» در جنگ با اوکراین خبر دادند. ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین نیز در این نشست مجازی حضور داشت.

در این بیانیه تاکید شده است که گروه 7 و اوکراین در تلاش های خود برای تضمین آینده ای دموکراتیک و مرفه برای کشور و جلوگیری از پیروزی رئیس جمهور فدراسیون روسیه در اهداف خود متحد هستند. بنابراین، کشورهای G-7 به یاد همه کسانی که در جنگ جهانی دوم جنگیدند و جان خود را از دست دادند، قصد دارند به مبارزه برای آینده ای بهتر برای اوکراین و اروپا ادامه دهند.

بیشتر بخوانید:

علاوه بر این، رهبران این گروه نسبت به مشکلات تامین غذا در اوکراین ابراز نگرانی کردند و آن را تهدیدی برای سیستم غذایی جهانی خواندند. در همین راستا، کشورهای G-7 از روسیه خواستند در تولید و صادرات محصولات غذایی از اوکراین دخالت نکند، در غیر این صورت حمله به سیستم تامین مواد غذایی جهان تلقی خواهد شد.

در این بیانیه همچنین آمده است که G7 متعهد به پایان دادن به وابستگی خود به واردات انرژی از روسیه است و این امر به تدریج محقق خواهد شد.

در همین راستا، ویاچسلاو والودین، رئیس دومای دولتی روسیه خاطرنشان کرد که رهبران کشورهای G7 با اعلام قصد خود برای «جلوگیری از پیروزی روسیه در اوکراین»، در واقع به موفقیت نیروهای مسلح روسیه اعتراف کردند.

پیش از این، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفته بود که اعضای ناتو تمام تلاش خود را می کنند تا از طریق توافقات سیاسی، روسیه را از دستیابی به اهداف خود در جنگ در اوکراین بازدارند.

به گفته لاوروف، جریان مداوم تسلیحات نظامی مختلف به اوکراین از طریق لهستان و دیگر کشورهای ناتو به بهانه «مبارزه با تجاوز روسیه» انجام می‌شود، در حالی که آمریکا و اتحادیه اروپا قصد دارند «تا آخرین اوکراینی» با روسیه بجنگند. آنها نسبت به سرنوشت اوکراین و مردم آن کاملا بی تفاوت هستند.

در ادامه می توانید اتفاقات مربوط به هفتاد و پنجمین روز جنگ اوکراین را دنبال کنید:

***

ناتو از پوتین خواسته است که در سالگرد پیروزی او بر آلمان نازی به جنگ اوکراین پایان دهد

ناتو از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه می خواهد تا در روز پیروزی بر آلمان نازی، به خصومت ها در اوکراین پایان دهد. ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو به روزنامه دی ولت آلمان گفت: بار دیگر در 9 می، از رئیس جمهور پوتین می‌خواهم که فوراً به جنگ پایان دهد، نیروهای خود را از اوکراین خارج کند و مذاکرات صلح را آغاز کند.

ژاپن از تصمیم G7 برای تحریم نفت روسیه حمایت می کند

فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن، از ممنوعیت واردات نفت روسیه که توسط هفت کشور بزرگ صنعتی غربی اعمال شده بود، حمایت کرد. کیشیدا در بیانیه ای گفت: «این تصمیم بسیار دشواری برای کشوری است که به شدت به واردات انرژی وابسته است، اما همکاری هماهنگ گروه 7 در چنین زمانی بسیار مهم است.»

رئیس دومای روسیه: پیروزی ما در جنگ اوکراین قابل پیش بینی است

ویاچسلاو والودین، رئیس دومای دولتی روسیه گفت اظهارات رهبران گروه 7 در مورد قصد آنها برای “جلوگیری از پیروزی روسیه در اوکراین” می تواند به منزله قدردانی از موفقیت ارتش روسیه تلقی شود.

  خشم کشورهای دیگر به ضرر مردم است

بریتانیا، آلمان، ایتالیا، کانادا، ایالات متحده، فرانسه و ژاپن، ضمن صحبت در مورد تلاش برای جلوگیری از پیروزی روسیه، باید موفقیت عملیات نظامی ویژه نیروهای روسی در اوکراین مورد بررسی را تصدیق کنند.

به گفته والودین، رهبران G7 بدین ترتیب مخالفت خود را با غیرنظامی‌سازی، ملی‌سازی، وضعیت غیرهسته‌ای و غیرهسته‌ای اوکراین و «حق مردم مناطق دونتسک و لوهانسک برای تعیین سرنوشت خود» نشان داده‌اند. او گفت: «اکنون مشخص است که چرا ابتکارات امنیتی توسط رئیس جمهور ما پیشنهاد شده است [ولادیمیر پوتین] از سوی کشورهای غربی بی پاسخ ماند. روسیه برنامه های آنها برای گسترش ناتو به شرق را خنثی کرده است.

رهبران گروه ۷ شب گذشته با صدور بیانیه ای مشترک قصد خود را برای «جلوگیری از پیروزی روسیه» در اوکراین اعلام کردند.

ایالات متحده جزئیات تحریم های جدید علیه روسیه را فاش کرد

کاخ سفید یکشنبه شب اعلام کرد که دولت آمریکا تحریم های بیشتری را علیه روسیه اعمال کرده است. به این ترتیب صادرات بولدوزر و تجهیزات صنعتی به روسیه را ممنوع و مجوزهای عمومی برای صادرات مواد هسته ای و دوتریوم به روسیه را تعلیق کرد.

بر اساس این گزارش، کنترل‌های جدید صادرات “با هدف محدود کردن بیشتر دسترسی روسیه به تجهیزات مورد نیاز برای تکمیل قابلیت‌های نظامی این کشور خواهد بود.” شرکت های آمریکایی دیگر قادر به ارائه خدمات حسابداری، تبلیغات، مدیریت و مشاوره به شهروندان یا شرکت های روسیه نخواهند بود.

علاوه بر این، ایالات متحده حدود 2.6 هزار محدودیت ویزا را برای مقامات روسیه و بلاروس اعمال کرد. مدیران ارشد چندین بانک بزرگ روسیه و 10 شرکت تابعه آنها نیز مشمول تحریم های جدید آمریکا هستند.

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که برای لغو تحریم‌ها، ایالات متحده تنها بر نتیجه مذاکرات دیپلماتیک بین روسیه و اوکراین و همچنین بر مواضع مقامات در کیف تمرکز خواهد کرد.

روسیه: سکوت در برابر ظهور دوباره نئونازیسم در اوکراین نابخشودنی است

دیمیتری مدودف، نایب رئیس شورای امنیت فدراسیون روسیه، شب گذشته در کانال تلگرامی خود گفت که مقامات مسکو نمی توانند ناآگاهی آشکار از نشانه های آشکار ظهور مجدد نئونازیسم در اوکراین توسط برخی کشورهای غربی را ببخشند و توجیه کنند.

به گفته وی، با وجود تحریف حقایق رخ داده در اوکراین، تاریخ این بی تفاوتی و همدستی کشورهای غربی در جنایات پیروان ایدئولوژی نازی فراموش نخواهد شد.

وزیر دفاع روسیه روز پیروزی را به کهنه سربازان و نظامیان تبریک گفت

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه روز دوشنبه 9 می به مناسبت هفتاد و هفتمین سالگرد پیروزی در جنگ بزرگ میهنی (جنگ جهانی دوم) پیامی ویدئویی به تمامی نیروهای مسلح ارسال کرد. سرنوشت کل جهان

شویگو گفت: سربازان و افسران ارتش روسیه همچنان در خط مقدم نبرد با پیروان نازیسم هستند و وظایف نظامی خود را دقیق انجام می دهند و از منافع ملی ما در عملیات های ویژه در دونباس و اوکراین دفاع می کنند و باعث افتخار ملت بزرگ روسیه می شوند. . او گفت. »

  برایم مهم نیست که مردم با من مخالفت کنند

حدود 1.2 میلیون پناهجو وارد روسیه می شوند

میخائیل میزینتسف، رئیس مرکز کنترل دفاع ملی روسیه، شب گذشته اعلام کرد که 19834 نفر از ساکنان دونتسک، لوهانسک و سایر مناطق خطرناک اوکراین روز یکشنبه وارد فدراسیون روسیه شده اند و تعداد کل پناهجویان اوکراینی وارد روسیه شده اند. میلیون و 185 هزار و 791 نفر که در این میان بیش از 200 هزار کودک وجود دارد.

به گفته این مقام نظامی، با وجود همه مشکلات و موانع ایجاد شده توسط کیف، در 24 ساعت گذشته بدون مشارکت طرف اوکراینی، 19834 نفر از جمله 970 کودک از خاک فدراسیون روسیه خارج شده اند. وی خاطرنشان کرد که بیش از 9500 مرکز اسکان موقت در مناطق مختلف روسیه برای کمک به آن دسته از پناهجویانی که به تمامی تجهیزات لازم برای این شغل مجهز هستند، به کار خود ادامه می دهند.

میزینتسف همچنین به خبرنگاران گفت که مجموع کمک های بشردوستانه ارسال شده از اول مارس (اواسط مارس) به منطقه دونباس و جنوب اوکراین از 18500 فراتر رفته است. وی گفت که این کمک ها شامل بسته های غذایی آماده، داروهای حیاتی و برخی مواد اولیه اولیه است. شهروندان اوکراینی که روزانه در تمام مناطق تحت کنترل نیروهای مسلح روسیه توزیع می شوند.

رونمایی از طرح ناتو برای “محاصره نظامی” روسیه و چین

بنجامین نورتون، روزنامه نگار گروه Multipolarista روز یکشنبه در مقاله ای نوشت: سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) قصد دارد روسیه و چین را از طریق توافقنامه های نظامی جدید با کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه مسدود کند.

بر اساس این مقاله، اعضای ناتو پس از نابودی یوگسلاوی، لیبی، عراق، سوریه و افغانستان در چند دهه گذشته، اکنون توجه خود را به روسیه و چین معطوف کرده اند.

نویسنده تاکید کرد که ایالات متحده به رهبری ناتو تسلیحات جدی به اوکراین و آموزش نظامی به نیروهای افراطی که در این کشور برای اشغال روسیه و گسترش نفوذ خود در کشورهای آسیایی برای محاصره دو دشمن بزرگ خود در این کشور فعالیت می کنند، می دهد. به گفته وی، آمریکا در حال تعمیق همکاری نظامی خود با نیروهای منطقه آسیا و اقیانوسیه است.

وی در پایان گفت: غرب بارها وعده های خود را زیر پا گذاشته و اکنون ناتو تا مرزهای روسیه گسترش یافته و مسکو را از نظر نظامی محاصره کرده است. هدف بعدی واشنگتن جمهوری خلق چین است.

افسر آمریکایی: تدارکات تسلیحات ناتو دشمن اوکراین است

اسکات ریتر، افسر اطلاعاتی سابق آمریکا در گفت و گو با خبرنگار رشت امروز گفت: ارتش اوکراین قادر به عملیات، نگهداری و تعمیر تجهیزات نظامی که ایالات متحده و ناتو به این کشور منتقل کرده اند، نخواهد بود. ارسال سلاح… در اوکراین در واقع به ضرر مردم این کشور خواهد بود.

ریتر گفت: تجهیزات سنگین دریافتی توسط ارتش اوکراین به زودی بی فایده خواهد شد زیرا در شرایط واقعی نظامی عمر مفید بسیار کوتاهی دارد و اگر آسیب ببیند، اوکراینی ها نمی توانند از سلاح های آمریکایی استفاده کنند.

به گفته ارتش ایالات متحده، به منظور اصلاح این وضعیت، ارتش ایالات متحده تعمیرات و نگهداری بسیاری را در شرایط جنگی انجام می دهد که به پرسنل فنی بسیار ماهر و پشتیبانی لجستیکی تثبیت شده نیاز دارد، در حالی که چنین پشتیبانی در اوکراین وجود ندارد. به شکست ارتش اوکراین

  ساشا سبحانی همزن مرغ بود، یک همزن کامل مرغ بود! + فیلم

افسر سابق اطلاعاتی به اختصار گفت: «اوکراین با داشتن چنین دوستانی (ایالات متحده و متحدانش در ناتو) دیگر نیازی به دشمن ندارد.

نماینده فرانسه در پارلمان اروپا خواستار توقف ارسال تسلیحات به اوکراین شد

تری ماریان، نماینده فرانسوی پارلمان اروپا تاکید کرد که ارسال تسلیحات نظامی به اوکراین نشانه دخالت غرب در درگیری های مسلحانه در این کشور است و در این راستا باید از ارسال سلاح بیشتر به اوکراین جلوگیری شود.

این سیاستمدار فرانسوی در مصاحبه ای گفت: «ما قطعا باید ارسال تسلیحات به اوکراین را متوقف کنیم. این چه نوع دیپلماسی است؟ به اوکراینی ها اسلحه بدهید تا بتوانند در برابر روسیه تا آخر مقاومت کنند؟ برای تحت فشار قرار دادن روس ها و جلوگیری از پیروزی آنها؟ در عوض، ما باید به پایان دادن به درگیری کمک کنیم.»

پیش از این، خوانندگان روزنامه فرانسوی فیگارو نیز از تصمیم مقامات پاریس برای اعطای 300 میلیون یورو کمک مالی به اوکراین ابراز نارضایتی کرده بودند. آنها از مقامات فرانسوی خواستند که ارسال تسلیحات به اوکراین را متوقف کنند.

انگلیسی ها بار دیگر جانسون را به خاطر کمک به اوکراین مورد انتقاد قرار دادند

خوانندگان روزنامه انگلیسی «دیلی اکسپرس» از تصمیم بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس مبنی بر ارسال بسته جدیدی از کمک های مالی و نظامی مضاعف به اوکراین بسیار ناراضی هستند. پیش از این، لندن اعلام کرده بود که 1.3 تا 1.3 میلیارد کمک نظامی به کیف ارائه خواهد کرد.

خوانندگان روزنامه متقاعد شده اند که جانسون از پول مالیات دهندگان برای این کار استفاده می کند، اما او علاقه ای به حل مشکلات شهروندان خود و افزایش تورم که از زمان جنگ در اوکراین تشدید شده است، ندارد.

بر اساس گزارش بانک مرکزی انگلیس، تورم در این کشور در سال جاری از 10 درصد فراتر خواهد رفت. علاوه بر این، در اوایل آوریل فاش شد که بریتانیا در معرض خطر جدی کاهش شدید استانداردهای زندگی به دلیل افزایش قیمت انرژی قرار دارد.

تظاهرات اعتراضی در مرکز پراگ علیه کمک نظامی به اوکراین

به گزارش رسانه های جمهوری چک، یکشنبه شب تظاهراتی در میدان جمهوری در مرکز پراگ برگزار شد و حدود 500 نفر در اعتراض به کمک های نظامی کابینه اوکراین تظاهرات کردند.

در میان کسانی که صحبت کردند، هینک بلاسکو، نماینده پارلمان اروپا از جنبش ملی گرای چک “آزادی مستقیم و دموکراسی” بود که از رفتار دولت در قبال بحران اوکراین انتقاد کرد.

به گفته او و دیگر سخنرانان، دولت چک در مورد حوادث اوکراین حقیقت را نمی گوید. سخنرانان همچنین به تصمیم مقامات در مورد مجازات احتمالی شهروندان جمهوری که اقدامات روسیه در اوکراین را تایید می کنند، اعتراض کردند. معترضان همچنین بی میلی اتحادیه اروپا و ناتو برای انجام مذاکرات امنیتی با روسیه را محکوم کردند.

دیدگاهتان را بنویسید