رویدادهای اخیر در اوکراین، زلنسکی وضعیت برق در منطقه درسا را ​​بسیار دشوار خواند

570096 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین شب گذشته اعلام کرد که با وجود اقدامات انجام شده، وضعیت برق در این کشور سخت است و بیشترین مشکلات در شهر کیف و منطقه کیف، اودسا و منطقه آن است. ، و همچنین در خارکف و Krasyadena کل منطقه خارکف است.

در همان زمان به اوکراینی ها توصیه شد برای کاهش بار سیستم برق کشور را ترک کنند. ماکسیم تیمچنکو، رئیس بزرگترین شرکت انرژی اوکراین، پیشنهاد کرد که اوکراینی‌هایی که ممکن است کشور را ترک کنند، باید قبل از شروع زمستان برای انجام این کار آماده شوند تا فشار بر سیستم انرژی کشور کاهش یابد.

بیشتر بخوانید:

به گفته وی، حملات موشکی گسترده روسیه تقریباً نیمی از شبکه انرژی این کشور را از کار انداخته است و حملات بعدی می تواند آن را به طور کامل نابود کند.

پیش از این روزنامه پولیتیکو به نقل از منابع خود گزارش داده بود که مقامات کیف به شرکای غربی خود در مورد نبود اجزای لازم برای بازسازی زیرساخت های انرژی کشور هشدار داده اند. آنها همچنین به کشورهای غربی گفتند که انتظار حملات هوایی بیشتر روسیه به زیرساخت های انرژی کشور را داشته باشند.

پس از مدت ها صحبت کشورهای غربی مبنی بر لزوم تقویت مواضع کیف به منظور از سرگیری مذاکرات با مسکو، اکنون و پس از حملات گسترده هوایی روسیه به زیرساخت های نظامی و انرژی اوکراین، ظاهراً مواضع آنها دستخوش تغییراتی شده و خواستار آن شده اند. حل و فصل شرایط از طریق مذاکره ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اخیرا اعتراف کرده است که مذاکره بهترین گزینه برای حل مشکل اوکراین است. به گفته وی، حل اختلافات دو طرف در میدان جنگ ممکن نخواهد بود.

در زیر می توانید تحولات مربوط به دویست و هفتاد و یکمین روز جنگ اوکراین را دنبال کنید:

***

روسیه نامه ای به دبیرکل سازمان ملل درباره رفتار خشونت آمیز اوکراین با اسرای روسی ارسال کرده است

دیمیتری پولیانسکی معاون اول نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان ملل شب گذشته شنبه اعلام کرد که این کشور نامه ای به شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل ارسال کرده است که حاوی اطلاعاتی درباره رفتار ظالمانه و وحشیانه با روسیه است. اسیران جنگی توسط ارتش اوکراین

وی در کانال تلگرامی خود نوشت: امروز به عنوان یک سند رسمی خطاب به شورای امنیت و مجمع عمومی، نامه ای به دبیرکل سازمان ملل ارسال کردیم که حاوی اطلاعاتی در مورد شواهد جدیدی از رفتار وحشیانه و خشونت آمیز است. سربازان اوکراینی با اسرای جنگی روسی و این درخواستی است از آنتونیو گوترش برای جلوگیری از نقض قوانین بین المللی بشردوستانه توسط کیف.

پولیانسکی افزود: روسیه به تلاش های خود برای ” جلب توجه شرکای خارجی” به جنایات طرف اوکراینی در نشست های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل ادامه خواهد داد.

لازم به ذکر است که فرحان حق، معاون سخنگوی گوترش در تفسیر ویدئوی منتشر شده از اعدام گروهی از زندانیان روسی به خبرنگاران گفت که سازمان ملل می خواهد گزارش های مربوط به نقض حقوق بشر از اوکراین را بررسی کند و مقامات را پاسخگو کند.

  اگر رضایت مردم نباشد دولت چه ارزشی دارد؟

روز گذشته وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای نظامی اوکراین با شلیک مستقیم به سر سربازان اسیر روسی اقدام به قتل عمدی کرده اند. این وزارتخانه تاکید کرد که این یک جنایت مجزا نیست، بلکه یک “اقدام مشترک” از سوی نیروهای مسلح اوکراین است.

کمیته تحقیقات روسیه یک پرونده جنایی برای قتل و خشونت علیه اسیران جنگی باز کرد. این کمیسیون می افزاید که اقدامات برای شناسایی افرادی که از این جنایت فیلمبرداری کرده اند، ادامه دارد.

مشاور سابق وزیر دفاع آمریکا: مجموع تلفات نیروهای مسلح اوکراین از 100 هزار گذشت

سرهنگ داگلاس مک گرگور، مشاور سابق وزیر دفاع آمریکا، گفت که تلفات هنگفت نیروهای مسلح اوکراین از نظر نیروی انسانی و تجهیزات نشان می دهد که آنها نمی توانند در این جنگ پیروز شوند و “دیگر روی پای خود نیستند”.

وی گفت: از 24 فوریه (آغاز جنگ) همیشه از رهبران غربی می شنویم که «اوکراین پیروز خواهد شد، پیروز خواهد شد!» چنین سخنی عجیب است. به نقشه نگاه کن! آنها همچنان در حال از دست دادن زمین هستند. بیش از 100000 نفر کشته و 100000 نفر دیگر زخمی شدند. بسیاری از تجهیزات آنها مفقود، نابود یا به سرقت رفته است. بله، آنها به سختی روی پای خود می ایستند. آنها چیزی برای ارائه ندارند. آنها منتظر ضربه کوبنده نهایی هستند تا آنها را نابود کنند. <...> این وضعیت به نوعی دیوانه کننده است.

مک گرگور خاطرنشان کرد که تعداد کمی از مردم، مانند ژنرال ارتش ایالات متحده، مارک میلی، درک کردند که روسیه “نمی توان برای تسلیم شدن بترساند.” برخلاف نمایندگان رسمی کشورهای غربی که همچنان فریادهای جنگ طلبانه سر می دهند که بسیاری در سراسر جهان از آن خسته شده اند و می خواهند برای رسیدن به صلح تلاش کنند.

زلنسکی وضعیت برق در منطقه درسا را ​​بسیار سخت خواند

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در سخنرانی شب گذشته خود در جمع شهروندان کشورش اعلام کرد که شدیدترین وضعیت برق در شهر کیف و منطقه کیف، اودسا و منطقه آن و همچنین در خارکف و کل این کشور است. منطقه خارکف

رهبر اوکراین گفت: «امروز گزارش‌هایی درباره فعالیت‌های انرژی تجدیدپذیر در بخش انرژی دریافت کردم. ما در سرتاسر کشور کارهایی را برای تثبیت وضعیت انجام می دهیم. البته بیشترین مشکلات برق در کیف و منطقه آن، در اودسا و منطقه، در خارکف و منطقه خارکف است.

وی یادآور شد: در سایر مناطق کشور نیز مشکلاتی وجود دارد.

به اوکراینی ها توصیه شد برای کاهش بار سیستم برق کشور را ترک کنند

ماکسیم تیمچنکو، رئیس بزرگترین هلدینگ انرژی اوکراین DTEK، در مصاحبه با بی‌بی‌سی اعلام کرد که اوکراینی‌هایی که فرصت خروج از کشور را دارند باید قبل از شروع زمستان برای انجام این کار آماده شوند تا بار سیستم انرژی کاهش یابد. کشور را می توان کاهش داد.

به گفته وی، حملات موشکی گسترده روسیه تقریباً نیمی از شبکه انرژی این کشور را از کار انداخته است و حملات بعدی می تواند آن را به طور کامل نابود کند. بنابراین، او توصیه کرد که اوکراینی ها برای کاهش بار سیستم انرژی، مهاجرت به کشور دیگری را در نظر بگیرند.

  پوتین و معشوقه مخفیش دو پسر دارند!

رئیس جمهور کوبا برای یک سفر رسمی وارد مسکو شد

میگل دیاز کانل رئیس جمهور کوبا شامگاه شنبه برای یک دیدار رسمی وارد پایتخت روسیه شد.

برنامه رهبر کوبا شامل گفتگو با همتای روس خود ولادیمیر پوتین و شرکت در افتتاح بنای یادبود فیدل کاسترو رهبر فقید انقلاب کوبا است.

آستین: ناتو به دنبال رویارویی با روسیه نیست، اما به حمایت از اوکراین ادامه خواهد داد

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا شب گذشته در نشست سالانه مجمع امنیت در هالیفاکس تاکید کرد: ناتو یک اتحاد دفاعی است و “به دنبال مقابله با روسیه نیست و تهدیدی برای آن کشور نیست.”

رئیس پنتاگون گفت: «البته، ما سعی خواهیم کرد درگیر درگیری نظامی در اوکراین نشویم، اما از کیف حمایت خواهیم کرد».

رئیس پنتاگون اعتراف کرد که روسیه “سلاح های چشمگیری” دارد.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا معتقد است که روسیه تسلیحات نظامی قابل توجهی دارد و زمستان پیش رو برای اوکراین سخت خواهد بود.

او این را شب گذشته، شنبه، طی سخنرانی خود در مجمع سالانه امنیتی هالیفاکس گفت. رئیس پنتاگون گفت: «می‌دانید، روس‌ها ارتش عظیم و سلاح‌های چشمگیری دارند، اما این توانایی به طرف روسی اجازه «پیروزی» در اوکراین را نداد.

آستین افزود: در جنگ نه تنها سلاح ها مهم هستند، بلکه اهداف نیز مهم هستند. وی به اظهارات جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه “روسیه هرگز در اوکراین پیروز نخواهد شد” اشاره کرد.

وزیر دفاع گفت: «ما می دانیم که ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد زیرا اوکراین زمستان سختی خواهد داشت. به گفته وی، ادعا می شود که فدراسیون روسیه می تواند “تهدید سلاح هسته ای” ایجاد کند. وی با اطمینان از اینکه آمریکا و متحدانش قصد دارند از کیف حمایت بیشتری کنند، گفت: البته با هم این چالش ها را برطرف خواهیم کرد.

پنتاگون: نتیجه درگیری در اوکراین بر امنیت قرن بیست و یکم تأثیر می گذارد

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، نتیجه درگیری نظامی کنونی در اوکراین را یکی از عوامل تعیین کننده برای وضعیت کلی امنیت جهانی در قرن بیست و یکم خواند. آستین گفت: امتیاز [درگیری] در اوکراین به تعیین جهت امنیت جهانی در این قرن کمک خواهد کرد.”

دیروز شنبه، کالین کول، دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور سیاسی گفت که مقامات آمریکایی قصد دارند از سرکوب سامانه‌های پدافند هوایی اوکراین جلوگیری کنند و تلاش می‌کنند هر آنچه را که برای حمایت از آن‌ها نیاز است در اختیار کیف قرار دهند تا این کشور به آن کمک کند. می تواند به مقاومت ادامه دهد.

چند روز پیش، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز گفته بود که آمریکا قصد دارد به حمایت نظامی خود از اوکراین ادامه دهد. علاوه بر این، سابرینا سینگ، معاون سخنگوی پنتاگون از برنامه های ایالات متحده برای کمک به اوکراین در ساخت یک سیستم جامع دفاع هوایی یکپارچه خبر داد.

  رابطه مسکن و فشار خون

مدودف: غرب از اقدامات کیف و زلنسکی خسته شده است

دیمیتری مدودف، نایب رئیس شورای امنیت روسیه شب گذشته در کانال تلگرامی خود اظهار نظر کرد: همه از رژیم کیف و ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین بسیار خسته شده اند.

این مقام ارشد روسیه همچنین به این واقعیت اشاره کرد که تلاش‌های «دست‌ها و پاهای شکسته» برای متهم کردن روسیه به هدف قرار دادن خاک لهستان شکست خورده است.
وی افزود: کشورهای غربی از رژیم کیف بسیار خسته شده‌اند، به‌ویژه زلنسکی که دائماً برای به دست آوردن پول و اسلحه مدام شلاق می‌زند، ناله می‌کند، گاز می‌گیرد و اخاذی می‌کند. او مانند یک کودک مشکل دار فریب خورده رفتار می کند.”

مدودف همچنین خاطرنشان کرد که وضعیت فعلی ممکن است نشان دهنده این باشد که ایالات متحده، ناتو و اتحادیه اروپا نمی خواهند روابط خود را با روسیه به طور کامل قطع کنند، زیرا این می تواند بستری برای شروع جنگ جهانی سوم باشد. وی تأکید کرد: «بنابراین، تلاش‌های مکرر برای تحت فشار قرار دادن و متقاعد کردن کیف برای آغاز مذاکرات صورت می‌گیرد».

زلنسکی: روسیه صلح نمی‌خواهد، بلکه مهلتی برای تجدید قوا برای ادامه درگیری می‌خواهد

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین معتقد است که مسکو به دنبال مذاکره با کیف برای “سکون کوتاه مدت” در خصومت ها است. او این سوال را روز شنبه طی یک سخنرانی آنلاین در مجمع بین المللی امنیت در هالیفاکس کانادا بیان کرد.

رهبر اوکراین گفت: روسیه اکنون به دنبال یک آرامش و مکث کوتاه مدت برای تجدید قوا برای ادامه خصومت است. برخی ممکن است خاتمه دهند [درگیری] نامیده شود اما چنین مکثی فقط وضعیت را بدتر خواهد کرد.”

به گفته وی، دادن امتیاز از سوی اوکراین تضمین کننده صلح نیست. علاوه بر این، سازش های “غیر اخلاقی” به قربانیان جدید منجر خواهد شد.

زلنسکی در خصوص شرایط آغاز مذاکرات، «فرمول ده ماده‌ای برای صلح» را که قبلاً بیان کرده بود، یادآور شد که در میان آن‌ها به طور خاص به لزوم تضمین امنیت هسته‌ای، انرژی و غذایی کشورش اشاره کرد.

وزیر خزانه داری اسبق آمریکا: زمان گفتگو بین روسیه و اوکراین فرا رسیده است

استیون منوچین، وزیر خزانه داری سابق آمریکا اعلام کرد که زمان تجدید مذاکرات بین روسیه و اوکراین فرا رسیده است.

به گفته وی، این موضوع باید در جریان نشست گروه 20 از سوی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و شی جین پینگ، رئیس جمهور چین مطرح می شد و رهبران دو کشور می توانستند با همکاری یکدیگر این مشکل را حل کنند.

منوچین گفت: من کاملا مطمئن هستم که زمان مذاکره فرا رسیده است. در بهترین حالت، می‌توانیم جنگ را متوقف کنیم، حتی اگر آتش‌بس دائمی وجود نداشته باشد.

وزیر دارایی سابق همچنین هشدار داد که در صورت ادامه درگیری، اروپا ممکن است با عواقب جدی روبرو شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید