روند پرداخت تسهیلات بدون وثیقه به بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران، دکتر اسماعیل الهگانی با بیان اینکه بر اساس دستورات دکتر رئیسی رئیس جمهور به مدیران عامل بانک ها و تاکید وزیر امور اقتصادی و دارایی بر تسهیل در پرداخت تسهیلات خرد، پرداخت این تسهیلات به مستمری بگیران تامین اجتماعی آغاز شد، افزود: فرآیند پرداخت این تسهیلات به صورت کاملا مکانیزه و غیرحضوری انجام می شود و نیازی به حضور بازنشستگان افتخاری سازمان بیمه گر در شعب سازمان نیست. بانک اجتماعی

به گفته وی، این تسهیلات بر اساس اولویت های مربوطه و بر اساس ظرفیت بانک رفاه اجتماعی پرداخت می شود.

دکتر علاقگانی از راه اندازی سامانه الکترونیکی ثبت درخواست های بازنشستگی خبر داد و گفت: این سامانه با مشارکت مراکز بازنشستگی، سازمان تامین اجتماعی و بانک رفاه کارگران راه اندازی شده و فرآیند تسهیل پرداخت از طریق آن اجرا می شود. . . “

وی افزود: بازنشستگان محترم تامین اجتماعی برای بهره مندی از تسهیلات بانک رفاه اجتماعی باید با مرکز بازنشستگی مربوطه تماس گرفته و از طریق مرکز نسبت به دریافت تسهیلات خود اقدام کنند.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران ادامه داد: درخواست دریافت تسهیلات بازنشستگی از طریق سامانه مذکور به بانک رفاه ارسال می شود و متعاقبا تعهدات کسر حق بیمه از سوی سازمان تامین اجتماعی به بانک ارائه می شود.

وی افزود: در نهایت بانک رفاه اجتماعی کارگران بر اساس سهمیه هر مرکز، تسهیلات را بدون ضامن و بدون نیاز به مراجعه حضوری متقاضی به شعب پرداخت می کند.

دکتر الهگانی با بیان اینکه هفته گذشته «بخشنامه تسهیل پرداخت وجوه خرد» به تمامی شعب بانک ابلاغ شد، خاطرنشان کرد:

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

در نشست هم اندیشی مدیران خطوط و ستادی بانک رفاه که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته برگزار شد، این بخشنامه تشریح شد و مدیران خطوط با نحوه اجرای آن به طور کامل آشنا شدند.

وی تاکید کرد: در قالب بخشنامه مذکور بر پرداخت تسهیلات خرد به آسان ترین و راحت ترین شکل ممکن تاکید داریم و بازرسان و حوزه نظارتی بانک رفاه به صورت روزانه بر کار شعب در این زمینه نظارت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید