روش های اسکرین شات گرفتن در ویندوز 10 و 11

571502 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، در این گزارش روش هایی برای گرفتن اسکرین شات از کل یا بخشی از صفحه نمایش در ویندوز 10 و 11 معرفی خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

ساده ترین راه برای گرفتن اسکرین شات از کل صفحه در ویندوز 10 یا ویندوز 11 این است که دکمه Print Screen (PrtScn) روی صفحه کلید را فشار دهید.

اسکرین شات در کلیپ بورد شما کپی می شود و برای ذخیره فایل، اسکرین شات را در هر برنامه ای که به شما امکان درج تصاویر را می دهد، مانند Microsoft Word یا Paint قرار دهید.

کلید ویندوز + صفحه نمایش

می توانید در ویندوز 10 یا 11 اسکرین شات بگیرید و فایل را به طور خودکار در پوشه Screenshots ذخیره کنید، می توانید کلید Windows + PrtScn را فشار دهید، صفحه شما کم نور می شود و یک اسکرین شات از کل صفحه شما در پوشه ذخیره می شود.

Alt + Print Screen

برای گرفتن تنها پنجره فعالی که در آن کار می کنید، می توانید Alt + PrtScn را فشار دهید، اسکرین شات در کلیپ بورد شما کپی می شود و برای ذخیره آن باید آن را در برنامه دیگری جایگذاری کنید.

ابزار برش و ترسیم در ویندوز 10

اگر می خواهید اسکرین شات ها را سفارشی کنید، حاشیه نویسی کنید یا به اشتراک بگذارید، Windows 10 Snip & Sketch بهترین راه برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز است.

برای فعال کردن Snip & Sketch می‌توانید از میانبر صفحه‌کلید Windows Key + Shift + S استفاده کنید، صفحه‌نمایش کم‌نور می‌شود و یک منوی کوچک در بالای صفحه ظاهر می‌شود که به شما امکان می‌دهد از بین یک پنجره مستطیلی آزاد انتخاب کنید یا از کل عکس بگیرید. چیز.

  شیوع اسهال ویروسی در کشور / لزوم توجه به توصیه های بهداشتی در مصرف میوه و سبزیجات

با گزینه های Snip & Skitch، می توانید نحوه گرفتن اسکرین شات را انتخاب کنید

پس از گرفتن اسکرین شات، آن را در کلیپ بورد ذخیره کنید و یک اعلان پیش نمایش در گوشه سمت راست پایین صفحه ظاهر می شود.

برای باز کردن برنامه Snip & Sketch و ذخیره، اشتراک‌گذاری یا ویرایش اسکرین شات با ابزارهای طراحی موجود، روی اعلان پیش‌نمایش ضربه بزنید.

پاور + افزایش صدا

برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10 با استفاده از سرفیس مایکروسافت، دکمه پاور + دکمه افزایش صدا را فشار دهید.

صفحه تاریک می شود و اسکرین شات در پوشه Pictures > Screenshots ذخیره می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید