روشی جدید برای برگزاری کنکور به نفع دانش آموزان متمول/ اکثر دانش آموزان کنکوری برتر در مدارس غیردولتی و استعدادهای درخشان تحصیل می کنند.

565164 خبر ناگهانی

امیرعلی ساحانیان، مدیر دبیرستان دوم سما پاسداران در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز در خصوص تغییرات شورای عالی انقلاب فرهنگی در نحوه برگزاری کنکور گفت: تحصیلات عالی نتایج عالی دارد.

وی افزود: بی شک دانش آموزان طبقات اجتماعی ثروتمند با نمرات مناسب در کنکور و دروس مناسب در دانشگاه پذیرفته می شوند و این مقوله مغایر با اجرای عدالت آموزشی است. شاید تصمیم سازمان سنجش حذف مافیای کنکور و رفتن به سمت تست های تشریحی باشد. حال سوال این است که دانشجویان به دلیل کمبود امکانات چه اقداماتی را باید در دستور کار قرار دهند؟

بهترین داوطلبان کنکور در کدام مدارس درس می خوانند؟

به گفته وی، سال گذشته بر اساس نتایج سازمان سنجش اکثر برگزیدگان کنکور برای آموزش عالی آموزش دیده اند. بیشترین داوطلبان کنکور از مدارس غیردولتی و دولتی بودند.

سامهانیان با بیان اینکه کنکور کاملا تجاری و صنعتی است، تاکید کرد: دانش آموزان باید بتوانند از فرصت های مناسب و برابر با سایر همسالان خود برخوردار شوند. به عنوان مثال دانش آموزی با بهره هوشی متوسط ​​در محیطی غنی رشد می کند و فضاهای یادگیری یکی از اولویت های فرآیند یادگیری است.

مدیر دبیرستان دوم آموزشگاه سما پاسداران ادامه داد: تغییرات در روند برگزاری و ارتقای کیفیت کنکور در شرایطی اعمال می شود که روند محتوا، روش و کیفیت آموزشی همچنان به قوت خود باقی است. گذشته “

سامکانیان گفت: همیشه این مشکل وجود دارد که امروز عصر مهارت آموزی است و در آینده همه مشاغل دیجیتالی می شود و هر دانش آموزی باید یک مهارت را بیاموزد.به عنوان مثال این مقوله در مقطع ابتدایی و متوسطه پر رنگ است، فقط همه. برای کنکور و تمرکز بر روی دانشگاه های خاص است.

  بهاره کیان افشار و پسرش + عکس

مافیا در کنکور تاثیر می گذارد

سامهانیان گفت: همه کارکنان حوزه تحول و توسعه در نظام تعلیم و تربیت دغدغه دارند یا به دنبال فاصله گرفتن نظام آموزشی از روش حافظه محور هستند و عملاً هیچ اتفاقی نیفتاده است. تصمیمات آن

دانش آموزان برای امتحانات حضوری آمادگی نداشتند

مدیر متوسطه دوم مدرسه سما پاسداران ادامه داد: آموزش و پرورش به صورت حضوری در امتحانات شرکت کرد و اضطراب امتحان دانش آموزان را به شدت تحت تاثیر قرار داد چرا که آمادگی برای شرکت در آزمون حضوری وجود نداشت و آنها به صورت آنلاین درس می خواندند. . آموزش آنلاین یک تهدید نیست، بلکه فرصتی برای دریافت سایر خدمات آموزشی مانند کلاس های اضافی است.

محتوای کتاب درسی برای آینده دانش آموزان مهم نیست

وی تاکید کرد: در کنار فعالیت‌های آموزشی، انجام فعالیت‌های جمعی مهم است، زیرا فضای روان‌شناختی مثبت از کیفیت مناسب و مناسبی برخوردار است و در برنامه‌های درسی سؤالات راهگشای آینده دانش‌آموزان وجود ندارد. بدون توجه به اکولوژی یا حتی زبان، اغلب بسته آموزشی به دانش آموزان ارائه می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید