روشی آسان و جدید برای افزایش رشد مو

545929 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، اگر از طریق اینترنت به دنبال راه هایی برای رشد موهای خود بوده باشید، مطمئنا روش وارونگی عنوان یا معکوس آن را دیده اید. گفته می شود که روش فلیپ به رشد موهای شما 2 تا 5 سانتی متر در ماه کمک می کند. طرفداران این روش معتقدند که آویزان کردن یا پایین آوردن سر به پایین باعث افزایش جریان خون در پوست سر و تحریک رشد مو می شود.

چه عواملی باعث سفیدی مو می شود؟

واقعیت این است که هیچ مطالعه ای وجود ندارد که نشان دهد این روش در رشد مو موثر است، اما برخی روش ها توصیه می کنند قبل از چرخاندن مو، پوست سر را با روغن های گیاهی و طبیعی ماساژ دهید، زیرا ماساژ پوست سر باعث تحریک رشد مو می شود. علاوه بر این، برخی از این روغن ها باعث رشد مو می شوند. برای این منظور از ادامه بخش غافل نشوید زیرا توضیحی در مورد روش وارونگی و تحقیقات انجام شده در مورد آن ارائه شده است.

پژوهش چه می گوید؟

به نظر می رسد روش وارونگی رشد مو یک پدیده اینترنتی است، اما به نظر می رسد هیچ تحقیقی در مورد اثربخشی آن وجود ندارد. روش ماساژ پوست سر برای تحریک رشد مو بی فایده و بی تاثیر نیست. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ماساژ پوست سر می تواند ضخامت مو را در برخی افراد افزایش دهد. یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که ماساژ مناسب پوست سر باعث افزایش ضخامت مو در مردان سالم می شود.

مطالعه دیگری نشان داد که از 327 شرکت کننده که روزانه 11 تا 20 دقیقه پوست سر خود را به مدت تقریبی 6 ماه ماساژ دادند، 68.9 درصد تثبیت ریزش و رشد مجدد مو را گزارش کردند. نتایج در تمام سنین و جنس‌ها مشابه بود، اما افرادی که ریزش موی کلی را تجربه کردند، مناطق خاصی از موهایشان نازک شد و بهبود کمتری نشان دادند.

  ارمنستان از لوازم خانگی ایرانی استقبال می کند

برخی از وب‌سایت‌های خارجی پیشنهاد می‌کنند هنگام استفاده از روش وارونگی، از اسانس رقیق‌شده مانند روغن نعناع یا اسطوخودوس روی پوست سر استفاده کنید. یک منبع غذایی نشان داده است که روغن اسطوخودوس و نعناع باعث تحریک رشد مو در حیوانات نیز می شود.

روغن‌های گیاهی باید با روغن حامل مانند روغن هسته انگور یا روغن جوجوبا قبل از استفاده روی پوست سر رقیق شوند. تعدادی دیگر از روغن های گیاهی مو نیز رشد مو را تحریک می کنند، از جمله روغن رزماری و روغن درخت سرو.

آیا این روش وارونگی ایمن و مطمئن است؟

روش وارونگی رشد مو مورد مطالعه قرار نگرفته است و نمی توان گفت که چقدر بی خطر است. آویزان کردن سر بین پاهایتان برای کوتاه کردن موهایتان احتمالاً به شما آسیبی نمی رساند، اما پایین نگه داشتن سر می تواند بر سلامت شما تأثیر بگذارد. خطرات این روش بسته به مدت زمانی که سر خود را پایین نگه دارید متفاوت است.

در این حالت فشار خون افزایش می یابد و ضربان قلب برای بیش از چند دقیقه وارونگی کاهش می یابد. نگه داشتن سر در این حالت نیز می تواند باعث تنش عضلانی در پشت گردن شود که باعث سرگیجه می شود.

اگر باردار هستید یا هر یک از علائم زیر را دارید، روش وارونگی توصیه نمی شود:

1- فشار خون بالا

2- مشکلات قلبی

3- پوکی استخوان

4- عفونت گوش

5- جداشدگی شبکیه

6- کمر درد یا ضایعه نخاعی

نحوه انجام روش فلیپ برای تقویت رشد مو

استفاده از روغن برای ماساژ پوست سر اختیاری است، اما از آنجایی که برخی روغن ها رشد مو را تحریک می کنند، ارزش استفاده از آنها را دارد.

  نژادپرستی سیستماتیک

ابتدا فولیکول های موی خود را با استفاده از یک روغن ضروری با ماساژ دادن تحریک کنید:
1- سه تا پنج قطره از روغن مورد نظر را با روغن حامل مانند آرگان، زیتون یا نارگیل رقیق کنید.

2- روغن به دست آمده را به موهایتان بخصوص پوست سر بمالید سپس موهایتان را تا انتها شانه کنید.

3- پوست سر خود را به آرامی با انگشتان خود با حرکات دایره ای متناوب در جهت عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه های ساعت به مدت 5-4 دقیقه ماساژ دهید.

در مرحله دوم، سر خود را وارونه کنید تا جریان خون افزایش یابد:
1- روی صندلی بنشینید و زانوهای خود را از هم باز کنید و سر خود را زیر سطح قلب آویزان کنید.

2- از دست خودتان هم می توانید کمک بگیرید.

3- به مدت 4 دقیقه در این حالت بمانید. در صورت احساس سرگیجه، ضعف یا سایر ناراحتی ها، ادامه ندهید.

4- بنشینید و سر خود را به آرامی بالا بیاورید تا دچار سرگیجه نشوید.

5- موهایتان را به خوبی بشویید تا روغن سرتان پاک شود.

6- این روش را هر ماه یک بار در روز به مدت یک هفته تکرار کنید.

حفظ سلامت مو

اگر می خواهید موهایتان سریع رشد کنند، حفظ پوست سر و موهایتان می تواند به کاهش شکستگی و ضخیم تر به نظر رسیدن موهایتان کمک کند. به این منظور:

1- غذاهای غنی از پروتئین مانند گوشت بدون چربی، لوبیا و تخم مرغ مصرف کنید.

2- اسیدهای چرب امگا 3 را به همراه غذاهایی مانند سالمون، دانه کتان و گردو به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

  پدر دختر اهوازی: حالم خوش نیست

3- مصرف روی خود را با مصرف مکمل ها یا غذاهای غنی از روی مانند سبزی های برگ دار افزایش دهید.

4- از شامپو و محصولات شوینده حاوی مواد تهاجمی استفاده نکنید.

5- از قرار دادن موهای خود در معرض دمای بالا مانند آب داغ، اتوی صاف و سشوار با دمای بالا خودداری کنید.

6- برای ریزش موی زیاد به پزشک مراجعه کنید.

سایر نکات:

هیچ تحقیقی در مورد اثربخشی روش وارونگی برای رشد مو انجام نشده است، اما اگر باردار هستید یا مشکلات سلامتی دیگری دارید، این روش توصیه نمی شود.

ممکن است روش های دیگری برای رشد مو وجود داشته باشد، بنابراین مراکز پزشکی نسخه هایی را به شما ارائه می دهند.

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ماساژ پوست سر با روغن های گیاهی می تواند به بهبود سلامت و تراکم مو کمک کند. ماساژ آروماتراپی می تواند بسیار آرامش بخش باشد.

اگر احساس سرگیجه یا ناراحتی کردید از چرخیدن خودداری کنید.

اگر ریزش موی قابل توجهی دارید، به پزشک خود مراجعه کنید، زیرا او می تواند مشکلات پزشکی زمینه ای مانند عدم تعادل هورمونی را رد کند.

دیدگاهتان را بنویسید