روسیه و اوکراین در حال مذاکره در منطقه مرزی بلاروس هستند

رهبری اوکراین آمادگی خود را برای گفتگوهای صلح با روسیه در منطقه مرزی بلاروس اعلام کرده است. این اعلام پس از آن اعلام شد که ولادیمیر پوتین دستور آمادگی ویژه برای بازدارندگی هسته ای روسیه را اعلام کرد.

انتظار می رود هیئت های هر دو طرف در مرز اوکراین و بلاروس با یکدیگر دیدار کنند. دفتر رئیس جمهور اوکراین تاکید کرد که هیچ پیش نیازی برای این مذاکرات وجود ندارد. زمان این مذاکرات اعلام نشده است.

این دو هیئت قرار است در سواحل رودخانه پریپیات در نزدیکی چرنوبیل با یکدیگر دیدار کنند. گفته می شود که این دیدار با میانجیگری الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس، که با ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفتگوی تلفنی داشته است، انجام شده است.

به گفته دفتر لوکاشنکو، رئیس جمهور اوکراین، او مسئولیت نگه داشتن تمامی هواپیماها، بالگردها و موشک های مستقر در بلاروس را در هنگام ورود هیئت بر روی زمین بر عهده گرفته است.

پیش از این مقامات کرملین گفته بودند که اوکراین از ورود به مذاکرات صلح امتناع خواهد کرد. رهبری اوکراین از همان ابتدا با مذاکرات موافقت کرد، اما پیشنهاد مسکو برای دیدار در مینسک، پایتخت بلاروس را رد کرد و استدلال کرد که ممکن است تجاوز روسیه از جمله از سوی این کشور صورت گیرد. بلاروس یک کشور بی طرف نیست.

ولادیمیر زلینسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت که با هر شهر دیگری موافق است. وی گفت: ما ورشو، براتیسلاوا، بوداپست، استانبول، باکو را پیشنهاد دادیم.

  متروی تهران تا ساعت 9 صبح فردا رایگان است -

دیدگاهتان را بنویسید