روسیه: هدف از عملیات ویژه حفاظت از مردم و سرزمین ما است

565422 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه در مراسمی با حضور دانشجویان روسی گفت: حفاظت از روسیه و مردم آن در برابر تهدیدات اولین هدف عملیات ویژه نظامی در اوکراین است.

به گزارش خبرگزاری تاس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سخنرانی خود به مناسبت روز دانش آموز گفت: هدف از عملیات نظامی ویژه در اوکراین بیش از هر چیز محافظت از مردم و سرزمین روسیه در برابر تهدیدات است. در سرزمین های تاریخی ما هستند و در مرز ما ایجاد می شود.

در تحولی دیگر، رئیس جمهور روسیه در دیدار با ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار بلگورود، وضعیت واحدهای پدافند هوایی روسیه را بسیار مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش سایت «ریانوفسکی»، ولادیمیر پوتین به تولید انبوه موشک های پدافند هوایی این کشور اشاره کرد.

پوتین گفت: آمریکا موشک های پاتریوت تولید می کند اما کشور ما سه برابر بیشتر از این موشک ها تولید می کند. در مورد موشک های دفاع هوایی، تولید روسیه با کل تولید جهانی قابل مقایسه است. علاوه بر این، سیستم های دفاع موشکی ما مدرن و قابل اعتماد هستند.

روسیه در 24 فوریه 2022 (5 مارس 1400) پس از به رسمیت شناختن استقلال دو جمهوری “لوهانسک” و “دونتسک” از اوکراین، نیروهای خود را به آن منطقه اعزام کرد و آغاز “عملیات نظامی ویژه در اوکراین” را اعلام کرد.

روسیه هدف از این اقدام را نازی زدایی اوکراین، خلع سلاح این کشور، حل مشکلات امنیتی آن و پاسخ به درخواست کمک لوهانسک و دونتسک اعلام کرد و اعلام کرد که قصد تصرف اراضی اوکراین را ندارد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

از زمان آغاز درگیری روسیه با اوکراین، کشورهای غربی ضمن محکوم کردن مسکو و افزایش فشار اقتصادی، حمایت همه جانبه سیاسی، مالی و نظامی از کیف را انجام داده اند، اما تاکنون با شکست مواجه شده اند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید