روزنامه ها به نان گرانی

هر از چند گاهی یک نوار صوتی با افشاگری و بدون برخورد قانونی در عرصه سیاسی ایران پخش می شود. گرانی نان یکی از مواردی است که مردم را عصبانی می کند و قبل از شروع این طرح باید جایگزین هایی ارائه کرد.

«همزمان با اعتراضات و انتقادات نسبت به عملکرد اقتصادی دولت در بحث ارز ترجیحی و افزایش بی سابقه قیمت کالاها، برخی روزنامه های نزدیک به جریان اصولگرا و حامی دولت از اقدام اخیر دولت سیزدهم حمایت کردند.

تورم در ایران در روزهای اخیر بیش از هر زمان دیگری لجام گسیخته شده است و افزایش ناگهانی قیمت آرد و افزایش قیمت محصولات پرمصرف مانند ماکارونی و برخی نان ها ترس از گرسنگی را حتی بیشتر از جمعیت کشور افزایش داده است. . افزایش طبق معمول عده ای آن را پنهان کردند و برخی دیگر توجیه کردند اما در نهایت هیچکس آن را نگرفت و اطلاعات دقیقی را اعلام نکرد که چقدر و چرا!

سخنگوی دولت تاکید کرد که «تا پایان سال امکان تغییر قیمت نان برای مردم وجود ندارد و رئیس جمهور اجازه گران شدن نان را نخواهد داد». اما در همان زمان، مردم در کوچه و بازار انواع نان را با قیمت هایی که گاه چندین برابر بیشتر می خریدند، خریداری می کردند.

همزمان با اعتراضات و انتقادات به عملکرد اقتصادی دولت در بحث ارز ترجیحی و افزایش بی سابقه قیمت کالاها، برخی روزنامه های نزدیک به جریان اصولگرا و حامی دولت از اقدام اخیر دولت سیزدهم حمایت کردند.

مجله مدنی

روزنامه شهروند در این باره می نویسد: بارها از دولت گذشته خواسته شده در سیاست اقتصادی خود در این زمینه تجدید نظر کند. دو سال جلوی افزایش قیمت را گرفت و با قیمت گذاری اشتباه کار را به اینجا هدایت کرد! اگر این سیاست اقتصادی در زمان مناسب اجرا شود، هزینه های کمتری به کشور تحمیل می کند. این کار بسیار درست و ضروری بود. این یک عملیات اجتناب ناپذیر است که در دولت سیزدهم انجام شد.

  امضای یادداشت تفاهم بین ایران و روسیه برای ایجاد مراکز خرید

روزنامه ایران

روزنامه ایران، نهاد مطبوعاتی دولت نیز در دفاع از این اقدام نوشت: اصلاح نحوه توزیع ارز ترجیحی به نفع مردم است. دولت مصمم به توزیع عادلانه یارانه ها است. هر سه قوه به طور کامل در مورد جهت ارز ترجیحی توافق دارند. مردم اصلا نگران موجودی کالاهای اساسی نیستند. برخی از افراد با ارز ترجیحی نباید سود کلان داشته باشند و برخی که در تنگنا زندگی می کنند اصلا نباید از یارانه بهره مند شوند.

وطن امروز

وطن امروز نیز در حمایت از عملکرد اقتصادی دولت می نویسد: دولت برای پیگیری تصمیمات مهم اقتصادی باید مستقیماً با مردم ارتباط برقرار کند. افکار عمومی پیش نیاز حاکمیت مردمی است، کاری که دولت باید همزمان با اجرای این طرح انجام دهد.

روزنامه جوان

جوان همچنین در یادداشتی با عنوان «طرح اقتصاد نان» نوشت: سودآورترین سود پرداخت یارانه کور کالاهای اساسی به برخی از معلولان آرد محصولات آرد سایر کاربردها را تغییر داده است.

روزنامه جام جم

جام جم، نهاد مطبوعاتی صدا و سیما با حمایت از اقدام اقتصادی دولت نوشت: با آزادسازی قیمت آرد و پرداخت مستقیم آن به مردم، در حالت ایده آل می توان دو پیامد را انتظار داشت: تولیدکنندگان ماکارونی و تولیدکنندگان نان: فضای رقابتی تری ایجاد کنید و مصرف کنندگانی که نیاز به یارانه دارند مستقیما یارانه نان خود را دریافت خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید