روحانی و احمدی نژاد را شیطان فرستاد؟

اگر رهبر شکست بخورد آیا می توان او را به خدا نسبت داد؟

مصطفی دانسته

کیهان می نویسد: «خداوند دولت دکتر رئیسی را به مردم داد تا با لطف خدا و تدبیر حاکمانش قدرت و ثروت تولید کنند».

این نوع ادبیات در دفاع از یک حکومت برای ما بسیار آشناست. در زمان محمود احمدی نژاد که اکنون یکی از خشمگین ترین نمایندگان جناح راست است، همین سخنان را می شنیدیم که معروف ترین آن مربوط به مرحوم آیت الله مصباح یزدی است. تقریباً یک ماه پس از انتخابات سال 96، آیت الله مصباح یزدی، از حامیان سرسخت محمود احمدی نژاد در آن زمان به رئیس جمهور گفت: «وقتی رئیس جمهور منصوب و مورد تأیید رهبری قرار می گیرد، کارگزار او می شود و نور بر او می تابد. زمانی که ریاست جمهوری کنترل ولی فقیه را در دست گرفت، اطاعت او مانند اطاعت از خداوند است».

اصولگرایان معمولاً برای محافظت از کسانی که دوستشان دارند و دوست دارند لباس دولت یا مجلس محبوب خود را بپوشند از این گونه عبارات استفاده می کنند و آنها را نماینده خدا یا ائمه اطهار می دانند.

با این حال، این جناح گاهی فراموش می کند که به عواقب گفته های خود فکر کند. خدای ناکرده دولت سیدابراهیم رئیسی با عمل جراحی و جراحی قلب باز و برجام و هر شوخی که بداند مشکل اقتصادی مردم را حل کند و ایرانیان به زودی طعم آرامش و ثبات اقتصادی را بچشند اما خدای ناکرده این دولت آیا باید آن را به نام دولت خواند یا خدا؟

  قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر و جام حذفی دور از دسترس نیست

دولت حسن روحانی، محمود احمدی نژاد یا سیدمحمد خاتمی را چه کسانی به مردم دادند و هدفش چه بود؟ یعنی کسانی که شکست خورده اند توسط شیطان فرستاده شده اند؟ چرا با اعتقادات مردم بازی می کنید و برای ساختن حکومت مورد علاقه خود خرج خدا و ائمه می کنید؟

اگر سیاست اقتصادی دولت شکست بخورد، آیا می توان گفت که خداوند این دولت را به دست مردم داده تا زندگی شان بدتر شود؟ یادمان نرفته که می گفتند پول یارانه پول امام زمان بوده و ایشان متبرک شدند. یارانه ها پرداخت شده و تورم بالا رفته و قیمت ها سر به فلک کشیده و برخی گفته اند این پول را نمی خواهیم و لطفا قبل از دادن یارانه قیمت ها را برگردانید.

با این حرف ها ارزش افزوده ای برای دولت سیزدهم ایجاد نمی شود و مردم رئیس جمهور و کابینه او را به خاطر عملکردش قضاوت می کنند. آنچه دیگر روزنامه اصولگرای رسالت به درستی می نویسد: « در این راستا وظیفه برخی دوستان دفاع نیست! زیرا هیچ پاس گلی مانند «دفاع ضعیف» حریف را در معرض گل قرار نمی دهد.»

بسیاری از مردم می خواهند رئیس جمهور موفق شود و وضعیت کشور از این وضعیت درام به ثبات برسد و رئیس جمهور و تیمش علیرغم تملق کیهانی باید فکر کنند که آنطور که دولت است مورد محبت مردم قرار خواهند گرفت. سازماندهی شده، در غیر این صورت آنها می ترسند. من نام خوبی برای آنها ثبت نمی کنم.

دیدگاهتان را بنویسید