روانشناسی زرد

زهراسعادتی

روزنامه نگار

هنگامی که یک غیبت دردناک یا یک رویداد تکان دهنده بر دنیای شما سایه می اندازد، اولین چیزی که باید بدانید این است که غم و اندوه هیچ ایرادی ندارد. اما چرا فرهنگ ما غم را بیماری می داند که باید هر چه زودتر درمان شود؟

عوامل زیادی در پیدایش فرهنگی که به عزاداری بی سواد می پردازد تأثیر می گذارد.

بسیاری از چیزهایی که امروزه برای حمایت از غم و اندوه در نظر گرفته می شوند، اصلا مفید نیستند.

روانشناسی رایج ما عزاداری را راهی برای رشد انسان می داند. این دیدگاه درست است، اما در این زمان برای یک فرد فراتر از فقدان بزرگترین هدف!

متأسفانه جملات مثبت اندیشی و روانشناسی زرد این پیام را به جامعه داد که احساسات منفی و سوگواری برای آنها نوعی انحراف محسوب می شود.

پشت صحنه شعارهای ساده انگارانه و ظاهر بی آزار زیاد است.

تمام داستان های فرهنگی ما داستان های تغییر است. این داستان رستگاری، کتاب، فیلم، مستند است. همه داستان های کودکانه پایان خوشی دارند. ما یک پایان خوش می خواهیم و اگر پایان خوشی نداشته باشد، بدون شک شخصیت اصلی مقصر است. هیچ کس دوست ندارد کتابی را بخواند که قهرمان داستان در پایان آن هنوز در درد باشد.

ما برای رهایی از سوگواری به ابزار جدیدی نیاز نداریم، چیزی که نیاز داریم توانایی تحمل درد در خود و دیگران است.

بردباری انتقال است، عزاداری زمانی پیچیده می شود که به معنویت، مراقبه یا سایر ابزارهای تفکر در مورد رشد نگاه کنیم. ما دریافته ایم که معنوی بودن یا در حال تکامل بودن به این معنی است که هیچ چیز ما را نگران نمی کند. در غیر این صورت، ما باید به همان اندازه که برای احساسات مثبت ارزش قائل هستیم، برای احساسات منفی ارزش قائل باشیم، نه اینکه آنها را سرکوب کنیم.

  از لبنان و امارات در جام جهانی خبری نیست

متأسفانه روانشناسی زرد در سراسر جهان گسترده شده است زیرا راه حل های یک دقیقه ای را برای افرادی که سال ها در سیاهچاله ذهن خود گیر کرده اند ارائه می دهد. مثبت صحبت کنید و با ارسال انرژی مثبت به کائنات همه مشکلات را حل کنید. این نوع روانشناسی به هیچ وجه از نظر تحقیقات علمی و بالینی مورد تایید روانشناسان نیست. اما عوام که در دنیای پر شتاب امروزی به دنبال راهی برای پیمودن راه صد ساله در یک شب است، جذب روش این افراد می شود.

روانشناسان زرد یا پاپ در واقع سودجویان هستند که رویاها و خیالات را به افرادی می فروشند که بهای آن خیالات و خیالات را از افرادی می خرند که به دنبال آگاهی گران قیمت به نام آسیب رساندن به سلامت روان خود هستند.

اگر مطالب کتاب روانشناسی زرد یا یکی از سخنرانان را دوست دارید، استفاده از آن در زندگی ایرادی ندارد، اما باید همه جوانب را در نظر بگیرید.

در دنیای امروز که جامعه به دنبال سریعترین راه حل مشکلات خود است، روانشناسی زرد بسیار رایج شده است، اما هر مشکلی باید به متخصص، درمانگر و راهکارهای درمانی هدایت شود. اگر به دنبال راه حل های قطعی برای خود هستید، می توانید آن را با مشاوران علمی و علمی و روانشناسان در میان بگذارید، نه با افراد سودجو که می خواهند از نیاز مردم به اطلاعات سوء استفاده کنند!

تئوری هایی که در روانشناسی زرد ارائه می شود اغلب منسوخ شده اند، بسیاری از آنها پایه و اساس علمی ندارند و دور از دسترس بوده اند و در عصر حاضر کارایی ندارند، بلکه فقط شما را از مسیر پیشرفت منحرف می کنند.

  با بهشت ​​بیت کوین آشنا شوید

پس مراقب باشید که اسباب بازی چرب این افراد نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید