روابط سازنده کشورهای همسایه موثرترین عامل در حفظ امنیت در منطقه است

560156 خبر ناگهانی

آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در دیدار با شاهین مصطف اف، معاون نخست وزیر آذربایجان، گفت: جمهوری اسلامی ایران از ارتقای همکاری های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و تجاری با جمهوری آذربایجان استقبال می کند. آذربایجان باید در زمینه های مختلف از جمله اقتصادی و ترانزیتی گام های عملی بردارد.
رئیس جمهور با اشاره به روابط تاریخی دو کشور گفت: ایران و آذربایجان پیش از این همسایه بودند. همه آنها فرهنگ هستند و روابط خویشاوندی دارند. نباید اجازه داد هیچ عاملی به روابط صمیمانه بین دو طرف آسیب برساند.
دکتر رئیسی با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی با کشورهای جهان و منطقه همدل نیستند، گفت: داشتن روابط سازنده بر اساس منافع متقابل بین کشورهای همسایه به ویژه ایران و آذربایجان موثرترین عامل در حفظ و تقویت منطقه است. امنیت.
شاهین مصطفوف معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان با اشاره به دیدار روسای جمهور ایران و آذربایجان در عشق آباد ترکمنستان گفت: دیدار شما با آقای علی اف در عشق آباد تاریخی است و صفحات جدیدی را در تاریخ روابط باز می کند. بین دو کشور است.
وی با تاکید بر اینکه جمهوری آذربایجان پیگیرانه برای اجرای توافقات دو کشور تلاش می‌کند، از برنامه‌ریزی برای ایجاد پروژه‌ها و موافقت‌نامه‌های جدید در حوزه حمل‌ونقل ریلی، جاده‌ای و ترانزیتی برای توسعه روابط دو کشور خبر داد و تاکید کرد: ایران و جمهوری آذربایجان در حال توسعه هستند. روابط در همه بخش ها پیشرفت، رشد و توسعه یافته است.
معاون نخست وزیر آذربایجان با تاکید بر اهمیت و ارزیابی تلاش های ایران برای انجام سوآپ گاز بین ترکمنستان و آذربایجان، گفت: آذربایجان به دنبال افزایش ظرفیت تبادل گاز با همکاری ایران است. ما راه جمهوری اسلامی ایران هستیم.

  با استفاده نکردن از رسانه های اجتماعی، سلامت روان را بهبود بخشید

دیدگاهتان را بنویسید