رهبر کره شمالی برخی از داروهای شخصی خانواده خود را اهدا کرد

به گزارش دیلی تلگراف، عکسی از کیم جونگ اون رهبر کره شمالی منتشر شد که کت سفید آزمایشگاهی پوشیده و همسرش ریسول جو در حال بررسی جعبه های مواد مخدر از جمله نمک نمکی هستند. تحلیلگران می گویند این اقدام یک اقدام تبلیغاتی برای افزایش حمایت از دولت وی است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی گفت که این داروها برای افرادی است که از “همه گیری حاد روده” در شهر هایزو در جنوب غربی رنج می برند.

چنین بیماری هایی در کره شمالی رایج است. کشوری بدون امکانات خوب تصفیه آب و زیرساخت های بهداشت عمومی از اواسط دهه 1990 تا حد زیادی ناکافی باقی مانده است. این همه گیری زمانی اتفاق می افتد که کره شمالی با همه گیری کووید 19 مبارزه می کند.

مشخص نیست که این همه گیری جدید چقدر جدی است، اما ناظران خارجی می گویند که کره شمالی از این فرصت برای حمایت از کیم جونگ اون به عنوان رهبری که به مردمش اهمیت می دهد برای تقویت حمایت عمومی برای غلبه بر این همه گیری استفاده می کند.

کیم جونگ اون ماه گذشته نیز اعلام کرد که مقداری از موجودی داروهای خانواده اش را برای بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب ارسال کرده است.

به گزارش خبرگزاری سیا، بیش از 4.5 میلیون نفر در این کشور که 26 میلیون نفر از آنها به تب تب مبتلا شده اند، جان خود را از دست داده اند، اما تنها 73 نفر جان خود را از دست داده اند.

به دلیل کمبود کیت های آزمایشی در این کشور، کره شمالی تنها بخش کوچکی از این افراد را آلوده به ویروس کرون شناسایی کرده است. بسیاری از کارشناسان خارجی تعداد کشته شدگان در کره شمالی را زیر سوال برده و تاکید کردند که ممکن است آمار دقیقی برای جلوگیری از آسیب سیاسی به کیم جونگ اون گزارش نشود.

  آقایان آنقدر شکر می کنند که برای خدا علامت می گذارند!

رسانه رسمی کره شمالی همچنین گزارش داد که مشاوران کلیدی کیم، از جمله خواهرش کیم یو جون، برای کمک به افرادی که از عفونت های جدید در بخش جنوب غربی این کشور رنج می برند، دارو اهدا کرده اند. بر اساس این گزارش، کیم یو جونگ که معاون کمیته مرکزی حزب کارگران کره است و دیگر مقامات برجسته از کمیته های اصلی حزب خواسته اند تا داروهای آماده شده را به دفاتر خود ارسال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید