رهبر رژیم صهیونیستی خواستار سفر به عربستان شد

562148 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی در گفت و گو با روزنامه «اسرائیل هیوم» خواستار سفر عمومی به عربستان شد.

من می خواهم یک سفر رسمی به عربستان سعودی داشته باشم. ریاض باید به توافق با ابراهیم بپیوندد.

عربستان سعودی در چهار سال گذشته روابط گسترده ای با رژیم صهیونیستی برقرار کرده است. این روابط شامل روابط غیررسمی مقامات درجه دو (دیدار ترکی فیصل و عاموس یادلین و دیدار انور عشقی و دوری گلد) تا خبر سفر مخفیانه یوسی کوهن به ریاض یا دیدار «محمد بن سلمان» و نتانیاهو” در این کشور سوم بود، اما عربستان سعودی برای عادی سازی روابط کار نمی کند.

البته سعودی ها بارها به طور رسمی تمایل خود را برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کرده اند و آن را مشروط به شروطی کرده اند که مهمترین آن تشکیل کشور مستقل فلسطین است. این درخواست چندین بار در مجامع منطقه ای و بین المللی از سوی فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان مطرح شد.

ادامه مطلب

محمد بن سلمان درباره عادی سازی روابط با اسرائیل به مجله آتلانتیک گفت: ما اسرائیل را دشمن نمی دانیم، بلکه از بسیاری جهات به عنوان یک متحد بالقوه می دانیم. اما مهمتر از همه، اسرائیل باید مشکلات با فلسطینیان را حل کند.

در دو سال گذشته که منامه و ابوظبی توافقنامه سازش با تل آویو امضا کردند، هواپیماها یا هواپیماهای اسرائیلی به مقصد سرزمین های اشغالی بارها به حریم هوایی عربستان حمله کردند. اخیراً یک هواپیما به همراه آویو کوهاوی رئیس ستاد ارتش اسرائیل برای دومین بار بر فراز عربستان سعودی پرواز کرد.

  نظارت مجلس بر عملکرد دولت بر ارز ترجیحی / لغو ارز ترجیحی اثر تورمی انفجاری دارد

پیشتر وب سایت والا نیوز رژیم صهیونیستی و سایت آمریکایی اکسیوس گزارش داده بودند: «دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در حال مذاکره با عربستان سعودی درباره احتمال عادی سازی روابط با اسرائیل و پیوستن به توافق با ابراهیم و جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی است. سفید این موضوع را در 27 سپتامبر در جریان سفر خود به عربستان سعودی با محمد بن سلمان مطرح کرد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید