رهبری و مدیریت در فوتبال پایه

به گزارش ایسکانیوز، رهبری و مدیریت برای موفقیت هر سازمانی بسیار مهم است، باشگاه فوتبال قطعا هیچ تفاوتی با سایر شرکت ها ندارد. با توجه به ماهیت داوطلبانه کار در باشگاه‌های ما و محیط و جامعه‌ای که امروز در آن زندگی می‌کنیم، باشگاه‌ها نیاز به جلب حمایت و مشارکت دارند… همه چیز با رهبری مؤثر شروع می‌شود.

اغلب می شنویم که رئیس یک باشگاه ورزشی از عدم حمایت جامعه محلی، هیئت حاکمه، دولت و غیره شکایت می کند و وقتی بیشتر تحقیق می کنید، اغلب مشخص می شود که باشگاه با هیچکس خارج از باشگاه ارتباط برقرار نمی کند. و در حوزه های خودش حتی در مقوله های خودشان هم فقدان جهت دهی، تفویض اختیار و پاسخگویی وجود دارد.

فقدان مهارت

بیشتر اوقات ما مردم را فقط به این دلیل که بازیکنان، مربیان یا هواداران سابق وفادار هستند یا “کس دیگری برای ارائه خدمات آنها وجود ندارد” درگیر امور باشگاه خود می کنیم! اتخاذ این نگرش برای پست های کلیدی رهبری در باشگاه، با توجه به تاثیری که این سمت ها بر عملکرد و آینده باشگاه می گذارد، می تواند عواقب جدی داشته باشد.

باشگاه ها باید نقش های مناسب برای رهبری و مدیریت باشگاه های خود را شناسایی کنند، مهارت های مورد نیاز برای اجرای موثر آن نقش ها را شناسایی کنند و سپس افراد مناسبی را که مجموعه مهارت های مناسبی برای مطابقت با آن نقش ها دارند، شناسایی کنند. یا در صورت لزوم کشت کنید.

اگر می خواهید بهترین صندوقدار را به دست آورید، چرا از یکی از کارشناسان مالی خود که حسابدار است یا تجربه مدیریت مالی دارد، نپرسید. شما نقشی را به فرد پیشنهاد می کنید که با مهارت های او سازگار باشد و باید با آن راحت باشد، اما مزایای قابل توجهی دارد. اگر می‌خواهید کسی از ارتباطات باشگاه شما پشتیبانی کند، چرا به یک کالج یا دانشگاه محلی نروید و از برخی از دانشجویان رسانه‌ای بخواهید که از آن حمایت کنند. دانش آموزان جاه طلب از این تجربه لذت خواهند برد.

  درمان کاهش وزن / پرخوری برای کاهش وزن

* سوال اینجاست:
آیا می توانید در باشگاه ما کار کنید یا نمی توانید در باشگاه ما کار کنید؟

مهم نیست باشگاه شما در چه سطحی بازی می کند، جاه طلبی و حرفه ای بودن در داخل و خارج از زمین شرط لازم است. حرفه ای بودن به معنای داشتن پول نیست، می توان پول را از سرمایه گذاران قرض گرفت، اما حرفه ای بودن یک نگرش است.

هنری فورد، موسس شرکت خودروسازی فورد، گفت: “اگر فکر می کنید می توانید یا نمی توانید… حق با شماست.”

یک باشگاه با نگرش درست می تواند در برابر باشگاهی که نگرش ندارد رشد کند و در نتیجه پیشرفت کند.

رهبری و مدیریت در فوتبال پایه

آیا باشگاه ها می توانند در مورد اهداف خود سر و صدا کنند؟

مردم می توانند شاد باشند. آنها می دانند موفقیت چیست و چرا اینقدر مهم است. البته باید خرج کنند و خرج کنند اما معتقدند سود مادی در درجه دوم قرار دارد. آیا باشگاه ها می توانند اعتماد به نفسی داشته باشند که مردم را تشویق کنند تا ابتکارات جدید را امتحان کنند، اما مطمئن باشند که باشگاه کسی است که می تواند کار درست را انجام دهد؟

هر از گاهی نظراتی از افراد باشگاه می شنویم که شخصی ایده جدیدی را مطرح می کند: “ما آن را 17 سال پیش امتحان کردیم”، “شما می توانید در باشگاه های دیگر یا در ورزش های دیگر کار کنید” هرگز نمی توانید اینجا کار کنید. این راهی برای انجام کارها در یک باشگاه ورزشی نیست.»
در باشگاه های قدرتمند بین افراد با بصیرت و افراد صاحب ایده احترام متقابل وجود دارد و با هم جلو می روند.

  قیمت روز خودرو در بازار; جمعه 19 خطر 1400

فرهنگ، چشم انداز و ارزش های باشگاه شما

فرهنگ واقعیت روزمره زندگی باشگاهی است. این ماموریت، چشم انداز، ترازنامه بانکی یا کتابچه راهنمای باشگاه شما نیست، اگرچه همه آنها در ایجاد آن سهیم هستند. فرهنگ چیزی است که ما می گوییم و انجام می دهیم، چگونه رفتار می کنیم، چگونه با یکدیگر، مربیان، بازیکنان، والدین و جامعه خود رفتار می کنیم. در اصل “شخصیت” سازمان.

هر چه بیشتر و مؤثرتر به افرادی که در فرهنگ خود به دنبال آن هستیم آموزش دهیم، آنها به واقعیت نزدیکتر می شوند. فرهنگ قوی تضمین می کند که ما به استراتژی یا چشم انداز باشگاه برسیم. همیشه در جلسات باشگاه در مورد اینکه چه فرهنگی می خواهید در باشگاه خود ببینید صحبت کنید. روشی را که می خواهید کارها انجام شود، توصیف کنید. در مورد روش‌های غیررسمی که فکر می‌کنید مردم با هم کار می‌کنند، روشی که می‌خواهید با مردم به‌عنوان مشتریان ارزشمند رفتار شود و غیره صحبت کنید.

ممکن است در حال حاضر درباره نوع فرهنگی که می خواهید در باشگاه خود داشته باشید توافق کامل نداشته باشید، در این صورت رهبران باشگاه و سهامداران را گرد هم بیاورید تا درباره فرهنگ مورد نظر خود صحبت کنید. و اهداف و استراتژی باشگاه را به توافق برسانید و تدوین کنید.

منبع: رهبری و مدیریت
ترجمه محسن سلیمانی سرش

دیدگاهتان را بنویسید