رقابت های جام جهانی قطر برزیل حذف شد/ کرواسی به چهار تیم نهایی پیوست

515414 خبر ناگهانی

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، نیمه اول دیدار کرواسی و برزیل شاید با تساوی 0-0 به پایان می رسید اما از نظر عملکرد کرواسی به نظر برتری داشت. آنها مهاجمان و هافبک برزیل را در یک سوم دفاعی خود به خوبی کنترل می کردند و به بازیکنان خلاق برزیل اجازه ایجاد موقعیت نمی دادند. مطبوعات قوی از منطقه برزیل چیزی بود که بسیاری از مردم ممکن است پیش بینی نکرده باشند. کرواسی با مالکیت توپ و ایجاد موقعیت در نیمه اول تقریباً برابر برزیل بود تا نشان دهد هر دقیقه بازی برای برزیل سخت تر می شود.

بیشتر بخوانید:

جام جهانی 2022 قطر – یک چهارم نهایی

ورزشگاه: شهر آموزش (دوحه) – 18:30 – تماشاگران:

داور: مایکل اولیور (انگلیس) / کمک: استوارت برت و گری بسویک (انگلیس) / داور چهارم: مصطفی گاربال (الجزایر) / داور ویدیویی: پل ون بوکل (هلند)

تیم ملی کرواسی:

دومینیک لیواکوویچ، جوزپ اورانوویچ، دژان لوورن، جوسکو گواردیول، برنا سوسا (110 آنته بودیمیر)، لوکا مودریچ، مارسلو بروزوویچ (114 میسلاو اورسیچ)، متئو کواچیچ (106 لاورو مایر)، ایوان پریشیچ، آندری کراماریچ (72) و برونو ماریو پاسالیچ (72 نیکولا ولاسیچ)
سرمربی: زلاتکو دالیچ

تیم ملی برزیل:

آلیسون بکر، ادر میلیتائو (106 الکس ساندرو)، مارکینیوس، تیاگو سیلوا، دانیلو، کاسمیرو، لوکاس پاکئتا (106 فرد)، نیمار، رافینیا (56 آنتونی)، وینیسیوس جونیور (64 رودریگو) و ریچاردسون (84 پدرو)
سرمربی: تیته

???? توجه:

دانیلو (25) از برزیل

مارچلو بروزوویچ (31) از کرواسی

کاسمیرو (68) از برزیل

مارکینیوس (77) از برزیل

برونو پتکوویچ (118) از کرواسی

⚽️ توضیحات گل:

کرواسی 0 – برزیل 1 دقیقه 1+105: فوق ستاره زردپوش فوق ستاره زردپوش بالاخره در بازی جای خود را نشان داد. نیمار از هافبک با یک دانک یک دو وارد محوطه شد و پاس آخر پاکت را گرفت و لیواکوویچ 10 سیو را به جا گذاشت.

  درباره دیوید کامرون، سیاستمدار بریتانیایی بیشتر بدانید

کرواسی 1 – برزیل 1، دقیقه 116: لوکا مودریچ اورسیچ را از جناح چپ به زمین آورد. اورسیچ از جناح چپ نفوذ کرد و توپ را نزدیک به نقطه پنالتی فرستاد. پتکوویچ منتظر توپ بود و با پای چپ توپ را به سمت دروازه شلیک کرد اما در مسیر رسیدن به توپ پس از برخورد با تیاگو سیلوا تغییر مسیر داد و به گوشه دروازه رفت تا آلیسون نتوانست به توپ برسد. چقدر تلاش کرد

لحظات حساس:

دقیقه 5: ویسینیوس اولین ضربه را به سمت دروازه کرواسی زد. شوت پای راست او از پشت محوطه جریمه با یک لیواکوویچ خوب مواجه شد.

دقیقه 13: کرواسی اولین خطر جدی را ایجاد کرد. جوزپ اورانوویچ توپ را از میانه میدان گرفت و به سرعت به منطقه برزیل نزدیک شد. با یک پاس از جناح راست، پاسالیچ را پیدا کرد، اما ارسال خطرناک او در زمین، ارتباط خوبی با پای پریشیچ نداشت و این فرصت از دست رفت.

دقیقه 21: دو موقعیت متوالی برای برزیل. ابتدا ویسینیوس از سمت چپ وارد محوطه جریمه کرواسی شد و با ریچارلیسون یک – دو بازی کرد اما ضربه او پس از برخورد با مدافعان منحرف شد. توپ در ادامه به نیمار رسید و او از گوشه سمت چپ محوطه جریمه به دروازه برخورد کرد اما توپ پایین او به راحتی توسط دروازه بان کروات مهار شد.

دقیقه 42: ضربه پای ویسینیوس جونیور به توپ در سمت چپ محوطه کرواسی، بروزوویچ را مرتکب اشتباه شد و یک ضربه ایستگاهی اعلام شد و در محوطه برزیل به گل نشست. نیمار ستاره برزیلی پشت توپ بود اما ضربه او پس از برخورد با سر مدافعان به راحتی در دستان لیواکوویچ افتاد.

  راز سکوت خاتمی، احمدی نژاد و روحانی در مورد اعتراضات!

دقیقه 47: بریک و پاس زمینی از روی میلیتائو چیزی در محوطه جریمه کرواسی باقی نگذاشت، دروازه با اشتباه یوسکو گواردیول مدافع کرواسی باز شد اما لیواکوویچ با واکنش عالی توپ را برگشت داد. در نیمه دوم و موج دوم حمله، توپ به ویسینیوس رسید و او در محوطه جریمه توپ را به نیمار رساند. ستاره برزیلی توپ را به سمت دروازه چرخاند اما پس از شوت به سمت مدافع کرواسی، توپ به ویسینیوس رسید اما ضربه او توسط دروازه بان کرواسی مهار شد.

دقیقه 55: ریچارلیسون با پاس مستقیم از پشت محوطه، نیمار را با دروازه بان کرواسی تک به تک کرد اما نفوذ او و زاویه باریک به لیواکوویچ کمک کرد تا توپ را دفع کند.

دقیقه 64: توپ شل در محوطه جریمه به پاکت رسید و او تک به تک شد اما لیواکوویچ ستاره کرواسی توپ را دفع کرد.

دقیقه 76: دروازه بان کرواسی باز هم برزیل را ناامید کرد. پاس ریچارلیسون به نیمار رسید اما ضربه پای چپ او توسط لیواکوویچ دفع شد.

دقیقه 80: پاس میلیتائو با نفوذ پدرو به پاکئتا رسید اما ضربه پای چپ او توسط لیواکوویچ مهار شد.

دقیقه 103: در برابر جریان بازی، توپ بلند به جناح چپ و نزدیک به منطقه برزیل رسید. پتکوویچ به زیبایی دو مدافع برزیلی را دور زد و توپ را به بروزوویچ پاس داد اما ضربه او با بی دقتی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 2+120: آخرین شانس برزیل برای پیروزی در وقت های اضافه باز هم با واکنش لیواکوویچ از دست رفت. ضربه تیاگو سیلوا از روی پاس نیمار توسط دروازه بان کرواسی دفع شد و تیمش در جام حذفی ماند و بازی به ضربات پنالتی رفت.

  "برای" بازگشت امید

????لبه:

* این اولین بار از نیمه نهایی 1958 است که هر دو تیم بازی را با بازیکنان بالای 37 سال آغاز می کنند.

* نیمار در سه جام جهانی پاس گل داده و دروازه حریفان را برای برزیل باز کرده و از این نظر رکورددار است.

* برزیل پانزدهمین حضور خود را در مرحله یک چهارم نهایی انجام می دهد، بیش از هر تیم دیگری در جهان.

* لوکا مودریچ با 37 سال و 91 روز مسن ترین هافبکی است که از سال 1998 و لوتار ماتئوس در یک ربع بازی کرده است.

* در این رقابت ها، هیچ بازیکنی به اندازه رافینیا، ضربات دروازه (8) یا ایجاد موقعیت (8) برای برزیل نداشته است.

* مودریچ و کاسمیرو در پایان نیمه پیراهن خود را عوض کردند.

* برخورد توپ به دست مدافع کرواسی در محوطه باعث شد تا داور به سمت کمک داور ویدیویی برود اما از خوش شانسی کروات ها قبل از برخورد توپ به دست، بازیکن برزیلی در کمین قرار گرفت.

* در سال های 2014 و 2018، هر تیمی که در مرحله یک چهارم نهایی حذف می شد، در نهایت قهرمان جام جهانی می شد.

* لیواکوویچ با 8 سیو مقابل برزیل بهترین عملکرد را توسط یک دروازه بان کروات در جام جهانی به ثبت رساند.

* برزیل پس از وقت های اضافه هرگز به تیمی در جام حذفی نباخت و از طرفی کرواسی هرگز در ضربات پنالتی شکست نخورده است.

* لیواکوویچ ستاره کروات با 10 سیو دروازه بان اول قطر شد.

*نیمار اکنون با 77 گل به رکورد پله برای بیشترین گل ملی رسیده است.

* گل نیمار اولین گل سلسائو در وقت اضافه پس از جام 1938 بود.

منبع: ورزش سه

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید