رعایت نکردن مقررات بهداشتی منجر به تعطیلی بانک شد!

سیامک محبی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کوم از تعطیلی یکی از شعب بانک های شهرستان در روز گذشته به دلیل رعایت نکردن مسافت و حضور کارکنان قرنطینه شده مبتلا از سوی بازرسان مرکز بهداشت گفت: دستورالعمل ستاد ملی ولیعهد و رعایت شئونات بهداشتی در بانک ها و برخی ادارات و سازمان هایی که اقتصاد آنها حول محور مشارکت مردم می چرخد.

وی ادامه داد: بی توجهی به این مفاد که جان کارکنان و مردم را به خطر می اندازد غیر قابل جبران است و مدیرانی که از خط قرمزها عبور می کنند باید پاسخگوی جامعه باشند.

محبی با اشاره به مشاهدات بازرسان بهداشتی بانک ها و ادارات سطح شهر گفت: رویه های بهداشتی تا حدودی در بین کارکنان و مردم رعایت می شود اما در بین مشتریان بانک ها و ادارات مشتریان بدون ماسک نیز وجود دارد.

وی افزود: بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با تاج و تخت، پروتکل های بهداشتی در تمامی ادارات، سازمان ها، دستگاه ها از جمله بانک هایی که ارتباط مستقیم با مردم دارند باید به شدت رعایت شود.

محبی گفت: مدیران دستگاه های دولتی موظفند مواردی مانند استفاده از ماسک، مواد ضدعفونی کننده و رعایت فاصله اجتماعی بین کارکنان و مشتریان را رعایت کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کوم خاطرنشان کرد: هر فردی اعم از کارمند یا مراجعه کننده در صورت حضور در مطب، سازمان، بانک و …. بدون ماسک، می تواند باعث بیماری عروق کرونر قلب شود، بنابراین هیچ بهانه ای برای عدم استفاده از ماسک قابل قبول نیست.

شهروندان می توانند در صورت مشاهده عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، تخلفات بهداشتی را با سامانه 190 (سامانه پاسخگویی به شکایات سلامت) وزارت بهداشت گزارش دهند.

  تقابل ایرانی ها در لیگ ستارگان قطر -

دیدگاهتان را بنویسید