رضاخان و پسرش به عنوان مزدور کشور را به دست گرفتند تا همه چیز را در کشور نابود کنند.

حجت الاسلام سید احمد علم الهدی گفت: پس از پیروزی انقلاب در اولین شورای نگهبان که هیچ تجربه ای در قانون گذاری و اجرای قانون شرع نداشت، حضور آیت الله صافی نقش اساسی داشت. دهان او امیدواریم خداوند خسارت جان باختن مرحوم سعید را جبران کند.

علم الهدی با اشاره به چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: 43 سال زندگی در سایه یک نظام کم نیست. نسل ها آمدند و رفتند. درصد کمی از مردم از نسل اول انقلاب باقی مانده اند و اعضای اصلی جامعه ما نسل سوم و چهارم انقلاب هستند. یعنی کسانی که پیروزی انقلاب و امام و دوران حفاظت مقدس را ندیده اند و الان چهار سوال درباره آنها مطرح است.

وی افزود: یکی از این پرسش ها این است که چرا در ابتدا انقلاب کردیم. سوال دوم این است که چگونه انقلاب کردیم؟ ما کودتا کردیم؟ آیا رژیم ستمشاهی را با سلاح شکست دادیم؟ سوال سوم این است که دستاورد این انقلاب چیست؟ چگونه بودیم و چه شدیم؟ البته این سوال را خیلی ها به عنوان کافر به صلوات و اهانت به نعمت خدا و خون شهدا مطرح می کنند و می گویند ما چه بودیم و چه شدیم، اما سوال واقعی این است که دستاورد خدا چه بوده است. انقلاب سوال چهارم این است که آینده انقلاب به کجا می رود؟ امروز به دو سوال و هفته آینده به دو سوال دیگر پاسخ خواهم داد.

امام جمعه مشهد در پاسخ به علت انقلاب اسلامی گفت: باید ایران را بشناسیم. ایران سرزمینی پر از ثروت های خدادادی مانند خاک، آب، معادن، نفت و گاز است. کشوری با این همه ثروت در هیچ کجای دنیا پیدا نمی شود. ایران از نظر جغرافیایی در موقعیت استراتژیک جهانی برای قدرتمندانی قرار دارد که می خواهند بر جهان تسلط پیدا کنند. ایران به سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا متصل است و همچنین شمال آسیا را به اروپا و آسیا متصل می کند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

علم الهدی ادامه داد: از روزی که استعمار در جنگ جهانی اول و دوم آغاز شد، همه قدرت‌های استعماری توجه خود را به کشور ما معطوف کردند. یک روز پرتغالی ها آمدند، یک روز تزار به روسیه آمد، یک روز انگلیسی ها یک روز فرانسوی ها آمدند در دست آمریکایی ها.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ دولت های قدرتمند کشور ما را تحقیر کرده اند، افزود: رضاخان و پسرش به عنوان ژاندارم مزدور به نمایندگی از انگلیس و آمریکا بر کشور مسلط شدند تا همه چیز را به آنها بدهند و از آمریکا و انگلیس محافظت کنند و فداکاری کنند. همه مردم و کشور رضاخان و پسرش مردم را تحقیر می کنند و وجودشان را می گیرند. ثروت کشور در دست اقلیتی بود که پول نفت این مردم را به کاخ خود در اروپا و آمریکا تبدیل کردند و اکنون در 40 سال گذشته بهترین زندگی را در کاخ های خود در همین کشورها دارند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مشکلات و کاستی های زندگی مردم در دوران رژیم ستمشاهی گفت: روزی که ما انقلاب کردیم، رئیس سیا گفت این کشور را برای خودمان ساخته ایم و فکر نمی کرد به این زودی ها بشود. از آن خارج شو.»کردن.

علم الهدی با بیان اینکه سوال دوم این است که چگونه انقلاب کردیم، گفت: قبلاً عده ای و جریاناتی می خواستند انقلاب کنند اما نتوانستند. جریان های سیاسی دست راستی مانند جبهه ملی می خواستند با کمک آمریکا دیکتاتوری شاه را متحول کنند و جریان های چپ می گفتند با کمک نیروهای مستکبر شرق و شوروی باید با شاه و امپریالیسم مبارزه کرد. این جریان ها هم نتوانستند انقلاب کنند اما ما به دو دلیل موفق شدیم انقلاب کنیم. اول اینکه مردم متدین ما شیعه بودند، شیعه فرهنگ عاشورایی دارد. دومین عاملی که انقلاب ما را پیروز شد، رهبری آن انقلاب بود. رهبری که مومنان را در این کشور با استفاده از ایمان و اعتقادات عاشورا آغاز کرد. مردم نیز علیه عاشورا قیام کردند و باعث سقوط رژیم ستمشاهی شدند.

  رانش زمین در اصفهان به دلیل فرسودگی شبکه فاضلاب / بازسازی لوله ها تا فردا

وی افزود: کارتر رئیس جمهور آمریکا در روزهای اول پیروزی انقلاب به رئیس سیا تذکر داد و گفت اطلاعات شما درباره ایران ناقص است و نمی توانید انقلاب ایران را پیش بینی کنید تا بتوانیم جلوی آن را بگیریم. رئیس سیا پاسخ داد که اطلاعات ما کامل است. همه چیز را در ایران برنامه ریزی کرده بودیم. ما بین اقوام و مردم تفرقه ایجاد کرده بودیم، مردم را در موقعیتی قرار داده بودیم که نمی توانستند هیچ قدرتی کسب کنند و اجازه نداده بودیم که حاکمیت ما را زیر پا بگذارند. ما فقط یک چیز را پیش‌بینی نمی‌کردیم و آن پیرمردی 78 ساله بود که 13 سال پیش ایران را ترک کرد، نام و کتاب و حرف‌هایش قاچاق شد و همه حامیانش مظلوم شدند و در زندان ناپدید شدند. این مرد بلافاصله با قلم و کاغذ ائتلاف 35 میلیونی تشکیل داد و انفجاری گسترده در ایران به وجود آورد. این برای ما غیر قابل پیش بینی بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: برادران و خواهران جوانی که در آن روزها ندیده اید می دانند که انقلاب اینگونه به پیروزی رسیده و در همه ملت ها و دولت ها بی نظیر است. عنایات و امدادهای غیبی خداوند پشت این حرکت مذهبی مردم ایستاد و انقلاب را پیروز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید