رشد اقتصادی در تابستان 3.6 درصد بود

5927 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: واردات بسیاری از کالاهای مرتبط با حوزه کشاورزی کاهش چشمگیری داشته است. روغن آفتابگردان 40 درصد، گندم 28 درصد و آرد 60 درصد کاهش یافت که نشان دهنده افزایش تولید در کشور است.

وی همچنین از رشد اقتصادی که در تابستان سال گذشته یک درصد بود، در تابستان امسال به طور میانگین برای همه حوزه ها به 3.6 درصد رسید. البته رشد در حوزه های صنعتی بیشتر است و این نشان از آغاز رشد اقتصادی کشور دارد.

سخنگوی دولت گفت: عرضه ارز در 8 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 64 درصد افزایش داشته است. این نشان از افزایش درآمدهای ارزی و تزریق آن به بازار است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین تمامی دستگاه های اجرایی موظف شدند برای ساماندهی بهتر نیروی انسانی اطلاعات کلیه کارکنان و افراد حقوق بگیر را در سامانه ای ثبت کنند.

بهادری جهرمی بیان کرد: حقوق و مزایای اعضای هیئت مدیره شرکت های دولتی ساماندهی شده است و تمامی شرکت های دولتی باید در این بخشنامه پرداخت ها را انجام دهند. سقف و نحوه دریافت آن مشخص شده و هرگونه پرداختی ممنوع می باشد.

  مخالفان طرح دفاعی همین امروس هستند

دیدگاهتان را بنویسید