رسیدگی به درخواست شرکت های هواپیمایی برای افزایش قیمت بلیت

535999 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، محمد محمدی بخش با یادآوری اینکه بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه، قیمت بلیت هواپیما آزاد شده است، گفت: با توجه به شرایط کرونا و محدودیت های این دوره. تعادل قیمت بلیت هواپیما به حالت تعلیق درآمد.

بیشتر بخوانید:

وی با اشاره به کاهش 15 درصدی قیمت بلیت در دی ماه سال گذشته افزود: شرکت های هواپیمایی با توجه به افزایش نرخ ارز و هزینه ها درخواست افزایش قیمت بلیت هواپیما را داشته اند و این درخواست در حال بررسی است.

وی گفت: جزئیات این درخواست مشخص نیست و پس از تایید جزئیات آن اعلام خواهد شد.

محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی در پایان مردادماه امسال با اشاره به مصوبه سه ماه پیش مبنی بر افزایش 30 درصدی قیمت پروازهای داخلی توسط شورای عالی هواپیمایی گفت: این کار را به مدت سه ماه متوقف کرد.
وی ادامه داد: در این میان برخی شرکت های هواپیمایی به طور غیرمستقیم هواپیماهای خود را زمین گیر می کنند.

وی در این باره توضیح داد: به همین دلیل تهیه بلیط هواپیما سخت است. در حال حاضر حدود 115 فروند هواپیما در ناوگان مسافربری کشور وجود دارد. این در حالی است که ناوگان هوایی مسافری کشور حدود 400 فروند هواپیما دارد.

رئیس کمیته عمران مجلس در پاسخ به این سوال که آیا برخی از ایرلاین ها به عمد ناوگان خود را زمین گیر می کنند تا افزایش قیمت ها را تحت فشار قرار دهند، گفت: دلیل زمین گیر شدن هواپیماها ترکیبی از اقدامات عمدی و سهوی است. یعنی از یک طرف شرکت های هواپیمایی می گویند ما قطعه نداریم و قطعات معیوب است. علاوه بر این به دنبال افزایش قیمت بلیط هواپیما هستند.

  داوطلبان کنکور چگونه با استرس امتحان کنار می آیند؟

رضایی کوچی در پاسخ به این سوال که مجلس تا کی می تواند در برابر افزایش قیمت بلیت هواپیما مقاومت کند، افزود: این افزایش 30 درصدی در شورای عالی هواپیمایی تصویب شده و شرکت های هواپیمایی منتظر اعلام آن هستند.

وی با یادآوری اینکه شرکت های هواپیمایی برای یک ساعت پرواز حدود 930 هزار تومان دریافت می کنند، تصریح کرد: با افزایش 30 درصدی، یک ساعت پرواز به حدود 1.2 میلیون تومان افزایش می یابد، البته این در صورت عدم تخلف شرکت هاست.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ابتدای شهریورماه امسال در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه امسال در همه حوزه ها افزایش قیمت داشته ایم، اظهار داشت: دی ماه سال گذشته قیمت بلیت را کاهش دادیم. 15٪ و هنوز در وب سایت شرکت هواپیمایی لیست شده است. ما کنترل می کنیم.

محمد محمدی بخش افزود: شرکت های هواپیمایی با توجه به همه اتفاقاتی که در حوزه های مختلف رخ داده و افزایش قیمت ها در صنعت هوانوردی درخواست افزایش قیمت بلیت هواپیما را داشته اند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: این درخواست در شورای عالی هوانوردی مطرح شده و در صورت نهایی شدن به اطلاع شما خواهیم رساند.

محمد بخش در پاسخ به این سوال که افزایش 30 درصدی قیمت بلیت هواپیما را تایید می کنید، گفت: ما این عدد را تایید نمی کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید