رتبه بندی موضوعی دانشگاه های جهان در سال 2022 توسط کیواس اعلام شد

636246888051530019 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، سیستم رتبه بندی کیواس سالانه دانشگاه های جهان را بر اساس موضوع و با استفاده از اعتبار علمی، شهرت کارفرما، استنادات پژوهشی، نمایه حکاکی و تحقیقات بین المللی رتبه بندی می کند.

این پایگاه نتایج رتبه بندی موضوعی دانشگاه های جهان را در 5 گروه هنر و علوم انسانی، فنی و مهندسی، پزشکی و علوم زیستی، علوم طبیعی و علوم اجتماعی و مدیریت در 51 حوزه موضوعی اعلام کرد. ایسکانیوز در گزارش بعدی به اسامی بهترین دانشگاه های ایران و جهان در این 5 گروه پرداخت.

درخشش 3 دانشگاه ایرانی در لیست بهترین دانشگاه های فنی و مهندسی جهان

مؤسسه فناوری دانشگاه ماساچوست در ایالات متحده، دانشگاه کمبریج در انگلستان و دانشگاه آکسفورد در انگلستان سه دانشگاه مهندسی و فناوری جهان هستند که تا سال 2022 رتبه های اول تا سوم را در جهان کسب کردند. دهمین دانشگاه نانیانگ در سنگاپور، دانشگاه استنفورد در ایالات متحده، موسسه فناوری فدرال سوئیس، دانشگاه ملی سنگاپور، امپریال کالج لندن، دانشگاه کالیفرنیا، برکلی و دانشگاه صنعتی دلفت در هلند است.

3 دانشگاه از ایران در لیست بهترین دانشگاه های مهندسی و فنی 2022 کیواس قرار دارند که در جدول زیر آمده است:

رتبه دولتی رتبه بندی جهانی نام دانشگاه
1 255 دانشگاه صنعتی شریف
2 308 دانشگاه تهران
3 401-405 دانشگاه صنعتی امیرکبیر

دانشگاه علوم پزشکی تهران بهترین دانشگاه علوم پزشکی و زندگی در کشور

دانشگاه هاروارد در علم پزشکی و رتبه بندی جهانی برای زندگی در رتبه اول جهان قرار دارد و پس از آن دانشگاه آکسفورد در انگلستان و دانشگاه جان هاپکینز در ایالات متحده قرار دارند. رتبه های 4 تا 10 در این لیست شامل دانشگاه کمبریج در انگلستان، دانشگاه استنفورد در ایالات متحده، دانشگاه MIT در ایالات متحده، موسسه Carolingian در سوئد، دانشگاه کالیفرنیا در انگلستان، دانشگاه کالیفرنیا است. در دانشگاه کالیفرنیا و سن دیگو در بریتانیا.

تنها نماینده ایران در لیست بهترین دانشگاه های علوم پزشکی و زندگی جهان در سال 2022 کیواس، دانشگاه علوم پزشکی تهران است که در جدول زیر رتبه بندی شده است:

رتبه دولتی رتبه بندی جهانی نام دانشگاه
1 252 دانشگاه پزشکی تهران

دانشگاه تهران و شریف; بهترین دانشگاه های علوم طبیعی ایران

دانشگاه MIT آمریکا، دانشگاه هاروارد آمریکا، دانشگاه کمبریج، انگلستان، دانشگاه آکسفورد، انگلستان، موسسه فناوری فدرال سوئیس، موسسه فناوری کالیفرنیا، دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، کالج امپریال لندن
بریتانیا، دانشگاه توکیو، ژاپن به عنوان 10 دانشگاه برتر جهان علوم طبیعی شناخته می شوند.

در لیست بهترین دانشگاه های علوم طبیعی جهان 2022 کیواس نام 2 دانشگاه از ایران را مشاهده می کنید که اسامی و رتبه این دانشگاه ها در جدول زیر آورده شده است:

رتبه دولتی رتبه بندی جهانی نام دانشگاه
1 405-401 دانشگاه تهران
2 500-451 دانشگاه صنعتی شریف

بهترین دانشگاه های جهان علوم اجتماعی و مدیریت

دانشگاه هاروارد، آکسفورد، دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن، دانشگاه کمبریج، دانشگاه استنفورد، دانشگاه MIT، دانشگاه ملی سنگاپور، دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، دانشگاه ییل و دانشگاه بوکونی ایتالیا در رتبه های اول تا دهم قرار دارند. در بین دانشگاه ها کسب علوم اجتماعی و مدیریت جهانی.

بهترین هنرها و علوم انسانی جهان

دانشگاه آکسفورد در انگلستان، دانشگاه کمبریج انگلستان، دانشگاه هاروارد ایالات متحده آمریکا، دانشگاه کالیفرنیا برکلی ایالات متحده آمریکا، دانشگاه استنفورد ایالات متحده آمریکا، دانشگاه ییل ایالات متحده آمریکا، دانشگاه کلمبیا ایالات متحده آمریکا، دانشگاه نیویورک ایالات متحده آمریکا دانشگاه ادینبورگ
بریتانیا و دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس، ایالات متحده آمریکا در رتبه های اول تا دهم در لیست بهترین دانشگاه های هنر و علوم انسانی Kivas برای سال 2022 قرار دارند.

انتهای پیام/

  اعلام رای کمیته انضباطی فوتبال/ شکایت پرسپولیس شک از استقلال و داور دربی رد شد.

دیدگاهتان را بنویسید