رتبه بندی معلمان چطور؟

مهدی اسماعیلی، رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با بیان اینکه کار تدوین آیین‌نامه اجرایی در کمیته آیین‌نامه به پایان رسیده و نسخه نهایی این آیین‌نامه به هیئت دولت ارائه شده است، گفت:

تصویب قانون رتبه بندی معلمان بر اساس وعده های باقی مانده از ابتدای مجلس یازدهم در دستور کار مجلس قرار گرفت تا جایی که محمد باکر کلیباف رئیس جمهور این قانون را «مواضع رهبری مجلس انقلابی» خواند. دولت با تسریع در تصویب مراحل پایانی، قانون رتبه بندی معلمان را در اسرع وقت و در روزهای آتی اجرا و مطالبات معلمان را برآورده کند.

پیش از این از سوی ابراهیم رئیسی رئیس دولت سیزدهم اعلام شده بود که دولت مصمم است تمامی جوانب قانون رتبه بندی معلمان را در راستای ارتقای منزلت معلمان در نظر بگیرد و از این طریق در جهت ارتقای کیفی آموزش و پرورش گام بردارد. کشور.

دولت نیز قول داد که سند تحول آموزش و پرورش را به عنوان یکی از اسناد بالادستی اجرا کند.

رئیس جمهور همچنین به مسئولان مربوطه دستور داد تا بر وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان نظارت کنند.

نیاز وزیر آموزش و پرورش به نظام سازی بسیاری از دستگاه های پراکنده و پراکنده در حوزه آموزش نیز از دیگر دستورات رئیس جمهور برای رفع دغدغه فرهنگیان است.

همچنین بر لزوم ایجاد نقشه شورای آموزش عالی به عنوان اتاق فکر ایجاد تحول آموزشی در کشور با حضور نیروهای تحول آفرین، تصویری جدید و خلاق تاکید شد.

استفاده از نیروهای شایسته و متعهد در نقاط مختلف کشور، رعایت انصاف در استخدام، عدالت در استخدام، انصاف در ارتقاء و انصاف در پرداخت حقوق از دیگر دستورات رئیس جمهور در خصوص فرهنگیان است./ایسنا

  این دانش آموزان این روزها مجبور نیستند به مدرسه بروند!

دیدگاهتان را بنویسید