رتبه بندی معلمان باید زودتر انجام می شد

به گزارش مستقل آنلاین؛ به گزارش ایسنا، وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امروز پس از کرونا وارد مرحله پیچیده تعلیم و تربیت شده ایم، گفت: نسل هزاره سوم را نمی توان با روش های گذشته تربیت کرد، باید نسل تربیت شود. با تکنیک ها و تاکتیک های جدید، آنها را ملاقات کنید و تمرین کنید.

یوسف نوری شامگاه هفتم آبان ماه در نشست مدیران ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان اظهار داشت: شهید حاج قاسم سلیمانی حتی در بحبوحه عملیات های سنگین و نبردهای خونین به فعالیت های آموزشی پرداخت و مکتب تربیتی تأسیس کرد و خلأ برجای گذاشت، او و افکار و اعمالش امروز به چشم می خورد.

وی درباره جهش ایران در عرصه المپیاد دانش آموزی صحبت کرد و با اشاره به اینکه در المپیاد دانش آموزی کشور در سال گذشته 7 مدال طلا داشتیم، گفت: این میزان در سال جاری به 20 مدال طلا تبدیل شده است که نشان از تلاش فراوان دارد. از معلمان

نوری با اشاره به اینکه امروز بعد از کرونا وارد مرحله پیچیده تربیت شده ایم، تصریح کرد: نسل هزاره سوم را نمی توان با روش های گذشته تربیت کرد، باید با مسائل جدید تربیتی و جدید به نسل امروز پرداخت و تربیت کرد. تکنیک ها و تاکتیک ها

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اگر می خواهید در نسل جوان نقش آفرینی کنید و بر نسل جوان تأثیر بگذارید، باید از این نسل و تفکرات آنها بیشتر استفاده کنید، افزود: در مورد کتاب های درسی که در اختیار دانش آموزان قرار می دهیم نظرسنجی نکرده ایم این مهم است. برای تدوین و نگارش کتب درسی سال تحصیلی آینده.

  ثبت نام در سامانه یکپارچه خودرو از روز سه شنبه آغاز می شود

وی با تاکید بر اینکه رتبه بندی باید زودتر انجام می شد، به دلیل کم کاری در آموزش و پرورش معلمان در چنین وضعیتی قرار دارند، گفت: بخشی از مشکلات بودجه در مدارس بر عهده دولت است، اما باید به والدین نیز در این خصوص اطلاع رسانی شود. مشکلات بله ما با آگاهی از این مسائل به آموزش کمک می کنیم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: دانش آموزان در هر کلاس یک موسسه خیریه درست کنند و به طور غیرمستقیم دانش آموزان را در این زمینه آموزش دهند.

نوری با اشاره به اینکه در دولت قدیم هستیم و در دولت جدید باید کار کنیم، ادامه داد: باید در مسائل دانشگاهی چرخش 180 درجه داشته باشیم چرا که در سند تحول و برنامه ملی این موضوع برجسته شده است.

دبیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه یکی از وظایف اولیه معلمان و مدیران آموزش حوزه، تفکر و مهارت های ارتباطی به دانش آموزان است، گفت: همچنان به دنبال مدیریتی هستیم که دانش آموزان نپذیرند.

وی بیان کرد: معلمان باید از کار کلاسی دوری کنند و در محیط های مختلف به نیاز دانش آموزان پاسخ جدی دهند.

وی در پاسخ به سوالات برخی از نمایندگان ادارات آموزش و پرورش استان کرمان اظهار داشت: در حوزه نیروهای خدماتی به ویژه باربران در حال انجام اقداماتی هستیم.

نوری افزود: دو نقطه تغییر یعنی کیفیت دانشگاه فرهنگیان و انتخاب کادر آن جدی هستیم.

وی با اشاره به اینکه دنیای استکبار خواهان تعطیلی مدارس ما است، ادامه داد: آموزش و پرورش تنها نهادی است که با خانواده رابطه حقوقی دارد و بزرگترین نهادی است که جمعیت زیادی در حوزه آموزش دارد.

  عکس زیرزمینی مریم سلطانی پخش شد

دیدگاهتان را بنویسید