راه ها و روش های تشخیص بادمجان تلخ و شیرین

557189 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، بادمجان یکی از پرمصرف ترین محصولات غذایی در آشپزی ایرانی است که می توانید با آن غذاهای متنوع و لذیذی تهیه کنید. برای تهیه غذاهای خوشمزه با بادمجان باید بدانید که چگونه بادمجان شیرین را از تلخ تشخیص دهید.

چگونه تلخی بادمجان را از بین ببریم؟

اگر تفاوت بین بادمجان تلخ و شیرین را نمی دانید و غذا را با بادمجان تلخ می پزید، باید غذای خود را دور بریزید. این بخش را دنبال کنید تا بدانید چگونه بادمجان شیرین را تشخیص دهید.

ترفند انتخاب بادمجان شیرین

برای تشخیص بادمجان تلخ و شیرین باید در هنگام خرید بادمجان چند نکته را رعایت کرد. این نکات به شما در انتخاب بادمجان های شیرین کمک می کند.

بادمجان های کوچک را انتخاب کنید

بادمجان های بزرگ دانه های بیشتری دارند و دانه ها عامل اصلی تلخی بادمجان هستند. بنابراین، برای شیرین کردن بادمجان هایی که انتخاب می کنید، بهتر است بادمجان های متوسط ​​یا کوچک را انتخاب کنید.

بادمجان های سفت و متراکم را انتخاب کنید

بیشتر بادمجان های قدیمی تلخ هستند. برای اینکه بفهمید بادمجان کهنه شده است، پوست آن را با انگشت فشار دهید. اگر ساختار بادمجان نرم است پس بادمجان کهنه و احتمالا تلخ است پس باید بادمجان هایی بخرید که نسبتا سفت و سفت باشند یعنی با فشار دادن سریع به حالت عادی و اولیه خود بر می گردند.

بادمجان هایی با پوست تمیز و رنگی انتخاب کنید

بادمجان هایی که مدت زیادی برداشت شده اند تلخ تر می شوند زیرا طعم تلخ بادمجان با گذشت زمان بیشتر می شود. این نوع بادمجان ها دارای پوستی کدر و چروکیده هستند، بنابراین بادمجان های شیرینی هستند که تازه و دارای پوست تمیز و رنگارنگی هستند.

  جمعه؛ دومین سالگرد میناوند برگزار می شود

بادمجان سالم یک رنگ بخرید

کبودی یا تغییر رنگ پوست بادمجان نشان دهنده خراب شدن و بی کیفیتی قسمت گوشتی بادمجان است پس بهتر است بادمجانی بخرید که سالم و بدون تغییر رنگ پوست باشد.

فرقی نمی‌کند بادمجان چه رنگی باشد، کل میوه باید یک رنگ باشد، نه اینکه مثلاً قسمتی از آن سبز یا سفید باشد. اگر روی پوست بادمجان خراشیدگی، بریدگی، سوراخ یا پوسیدگی وجود داشته باشد، به معنای خراب شدن آن است.

ساقه بادمجان را چک کنید

وجود کپک یا علائم پوسیدگی روی ساقه بادمجان روی شیرینی قسمت گوشتی بادمجان تاثیر می گذارد پس در انتخاب بادمجان شیرین به ساقه آن توجه کنید و بادمجانی با ساقه سالم و سبز بخرید.

هنگام خرید بادمجان، وزن آن را اندازه بگیرید

یکی از راه های تشخیص بادمجان شیرین اندازه گیری وزن بادمجان است. بادمجان شیرین و تازه وزن بیشتری دارد و وقتی آن را در دست بگیرید می توانید وزن آن را حس کنید. بادمجان های سنگین تر نسبت به سایر بادمجان ها شرایط نگهداری و رشد بهتری دارند.

شناسایی بادمجان تلخ

بادمجانی که دارای خصوصیات زیر باشد احتمالا تلخ است.

بادمجان تلخ بزرگتر است و دانه های بیشتری دارد.

پوست بادمجان تلخ مات و چروکیده است.

بادمجان تلخ بافت نرمی دارد.

ساقه بادمجان تلخ سالم و سبز نیست.

بادمجان های تلخ به دلیل اینکه آب خود را از دست داده اند و تازه نیستند وزن کمتری دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید