راه های پیدا کردن بادمجان تلخ و شیرین

557189 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، بادمجان یکی از پر مصرف ترین غذاها در آشپزی ایرانی است که با آن می توانید انواع غذاهای خوشمزه را تهیه کنید. برای تهیه غذاهای خوشمزه بادمجان باید بدانید که چگونه بادمجان شیرین را از بادمجان تلخ تشخیص دهید.

اگر تفاوت بین بادمجان تلخ و شیرین را نمی دانید و با بادمجان تلخ می پزید، باید غذای خود را دور بریزید. با این قسمت از نمناک همراه باشید تا با نحوه تشخیص بادمجان شیرین آشنا شوید.

بیشتر بخوانید:

ترفند انتخاب بادمجان شیرین

برای تشخیص بادمجان شیرین و تلخ باید نکاتی را در هنگام خرید بادمجان رعایت کنید. این نکات باعث می شود که بادمجان های شیرین را انتخاب کنید.

بادمجان های کوچک را انتخاب کنید

بادمجان های بزرگ دانه بیشتری دارند و دانه ها عامل اصلی تلخی بادمجان هستند. پس برای اینکه بادمجان هایی که انتخاب کرده اید شیرین باشند بهتر است بادمجان های متوسط ​​یا کوچک را انتخاب کنید.

بادمجان های سفت و منسجم را انتخاب کنید

بیشتر بادمجان های قدیمی تلخ هستند. بادمجان را با انگشت روی پوست خود فشار دهید تا متوجه شوید کهنه شده است. اگر بافت بادمجان نرم است بادمجان کهنه و احتمالا تلخ است پس باید بادمجان های نسبتا سفت و منسجمی بخرید یعنی وقتی سریع فشار دادید به حالت عادی برگردید.

بادمجان هایی با پوست شفاف و رنگارنگ انتخاب کنید

بادمجان هایی که مدت زیادی برداشت شده اند تلخ تر می شوند زیرا طعم تلخ بادمجان به مرور زمان بیشتر می شود. این نوع بادمجان ها پوستی مات و چروک دارند، بنابراین بادمجان های شیرینی هستند که تازه و دارای پوستی شفاف و رنگارنگ هستند.

  عدم اجرای پروتکل های ملی کارکنان کرونا در خوابگاه ها و دانشگاه ها حذف می شود

بادمجان سالم یک رنگ بخرید

مالیدن یا تغییر رنگ پوست بادمجان نشان دهنده خراب شدن و بی کیفیتی گوشت بادمجان است پس بهتر است بادمجانی بخرید که سالم باشد و رنگ پوست آن تغییر نکند.

بادمجان هر رنگی که باشد باید تمام میوه یک رنگ باشد و مثلا قسمتی از آن سبز یا سفید نباشد. اگر روی پوست بادمجان خراش، بریدگی، سوراخ یا پوسیدگی ایجاد شود، به این معنی است که آسیب دیده است.

ساقه بادمجان را بررسی کنید

وجود کپک یا هرگونه علائم پوسیدگی روی ساقه بادمجان روی شیرینی گوشت بادمجان تاثیر می گذارد، بنابراین در انتخاب بادمجان شیرین به ساقه آن توجه کنید و بادمجانی با ساقه سبز سالم خریداری کنید.

هنگام خرید بادمجان آن را وزن کنید

یکی از راه های تشخیص بادمجان شیرین وزن کردن بادمجان است. بادمجان شیرین و تازه وزن بیشتری دارد و وقتی آن را در دست می گیرید احساس سنگینی می کند. بادمجان های سنگین تر نسبت به سایر بادمجان ها شرایط نگهداری و رشد بهتری دارند.

تشخیص بادمجان تلخ

بادمجان هایی که ویژگی های زیر را دارند احتمالاً تلخ هستند.

بادمجان تلخ بزرگتر است و دانه های بیشتری دارد.
پوست بادمجان تلخ مات و چروکیده است.
بادمجان تلخ بافت نرمی دارد.
ساقه بادمجان تلخ سالم و سبز نیست.
بادمجان های تلخ به دلیل اینکه آب خود را از دست می دهند و تازه نیستند وزن کمتری دارند.

همیشه هنگام خرید بادمجان بادمجان هایی گوشتی، براق، سنگین، بلند، نازک، کشیده و سالم را انتخاب کنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید