راه های مقابله با ترس از شکست و شکست

531882 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، ترس از شکست در بین بسیاری از مردم دنیا رایج است و فارغ از سن، تاثیرات مثبت و منفی مختلفی دارد و یکی از تاثیرات مثبت ترس از شکست این است که شما را مجبور به ایجاد می کند. آماده می کند و همچنین به شما این فرصت را می دهد که قبل از هر تصمیمی به دقت فکر کنید و عاقلانه ترین تصمیم را بگیرید.

بیشتر بخوانید:

یکی از مهم ترین اثرات منفی ترس از شکست این است که شما را از انجام بسیاری از کارها باز می دارد و از آزادی و شجاعت شما برای ریسک کردن برای رسیدن به موفقیت جلوگیری می کند. همه مردم جهان، حتی موفق ترین و ثروتمندترین آنها، در یک زمان از شکست هراس داشته اند.

چگونه با ترس از شکست مقابله کنیم؟

ترس از شکست شما را از دستیابی به موفقیت باز می دارد. مردم عمدتاً از شکست و عدم اعتماد به توانایی های خود می ترسند. از طرفی افرادی که اعتماد به نفس دارند و به توانایی های خود ایمان دارند هرگز به شکست فکر نمی کنند.

بسیاری از مردم به دلیل تمسخر شدن توسط دیگران، سرزنش شدن و غیره از شکست می ترسند و شکست می خورند. در این بخش به نکات موثر برای مقابله با ترس از شکست می پردازیم.

1. مثبت فکر کنید

یکی از اصلی ترین چیزها برای مقابله با ترس از شکست، مثبت اندیشی است، به این ترتیب می توانید عزت نفس خود را افزایش دهید و افکار منفی خود را به افکار مثبت تبدیل کنید.

  زمان تعیین سهام منصفانه متوفی تعیین شده است

مثبت اندیشی یک رویکرد روانشناختی و عاطفی است که به مردم در سراسر جهان کمک می کند تا به جنبه مثبت همه چیز نگاه کنند و برای یک نتیجه مثبت تلاش کنند. برای غلبه بر ترس خود، باید در فعالیت های روزانه خود مثبت اندیش باشید.

2. از تمرکز بر افکار منفی خودداری کنید

افکار منفی ترس افراد از شکست را افزایش می دهد و بنابراین برای جلوگیری از شکست خود باید بر افکار منفی خود غلبه کنید و به یاد داشته باشید که افکار منفی نه تنها نمی توانند نتایج مثبتی برای شما به ارمغان بیاورند بلکه باعث می شوند آینده و حتی حال شما از بین برود. از سوی دیگر، افکار مثبت توانایی کاری، تمایل به ریسک کردن، باور به توانایی های خود را بهبود می بخشد و سلامت و توانایی کاری شما را افزایش می دهد.

3. علت ترس خود را مشخص کنید

با شناسایی علت ترس خود می توانید ترس خود را از بین ببرید. دلایل زیادی برای ترس از شکست وجود دارد و بنابراین باید دلیل واقعی ترس را شناسایی کنید که به شما در ریشه کن کردن ترس کمک زیادی می کند.

بنشینید و از خود بپرسید چرا ترس از شکست در شما ایجاد می شود و علت واقعی آن چیست و به یاد داشته باشید که ترس از شکست کنترل والدین، عدم اعتماد به نفس، کمرویی و ترسو را افزایش می دهد و مهارت های آنها را تضعیف می کند.

4. از ایجاد استرس اجتناب کنید

اگر استرس دارید، نمی توانید به خوبی تمرکز کنید و آنها را به بهترین شکل ممکن تکمیل کنید، پس بهتر است مسئولیت های کمتری را بر عهده بگیرید تا بتوانید خونسردی خود را در تکمیل آنها حفظ کنید و آنها را به بهترین شکل ممکن تکمیل کنید. راه خوب

  ساختمان های خطرناک بمب ساعتی زیر پوست شهر می زنند/ باید سازمان مدیریت بحران را افزایش دهیم

5. از تلاش زیاد خودداری کنید

برای غلبه بر ترس از شکست باید تلاش زیادی کرد. بسیاری از افراد برای رسیدن به اهداف خود بیش از حد تلاش می کنند که عادت بسیار بدی است.

شما می توانید با کمی استراحت تغییرات زیادی در زندگی خود ایجاد کنید و دست از کار بکشید و بدانید که تلاش زیاد باعث ایجاد استرس در شما می شود و با کاهش تلاش می توانید تمرکز بیشتری روی امور خود داشته باشید. و کمتر اشتباه کنید.

6. ذهن خود را آزاد کنید

با آزاد کردن ذهن خود، می توانید بر ترس از شکست غلبه کنید. ذهن آزاد یعنی ذهن شما عاری از هرگونه مشکل، افکار منفی، استرس و بدبینی است.

رهایی ذهن به شما این امکان را می دهد که ذهن خود را از احساسات و افکار منفی رها کنید که در نهایت به آرامش و موفقیت منجر می شود.

7. با افراد با تجربه مشورت کنید

بسیاری از مردم نسبت به دریافت مشاوره از افراد با تجربه بی تفاوت هستند. برای موفقیت در فعالیت های خود، کمک گرفتن از افراد با تجربه بسیار ضروری است و همچنین ترس شما از شکست را کاهش می دهد.

افراد زیادی هستند که می توانند به شما توصیه های خوبی کنند و نباید این افراد و توصیه های آنها را نادیده بگیرید زیرا آنها می توانند راه های خوبی برای رهایی از ترس شکست به شما ارائه دهند.

نکات مهم دیگر برای مقابله با ترس از شکست

نکات زیادی برای مقابله با ترس از شکست وجود دارد که عبارتند از:

  ثبات اقتصادی و حمایت از تولید با این بخشنامه اتفاق نخواهد افتاد

نگرش خود را نسبت به اعمال خود تغییر دهید، زیرا اگر دائماً فکر کنید که اقدامات شما با شکست تمام می شود، همین اتفاق برای شما خواهد افتاد.
باورهای منفی خود را تغییر دهید و نیمه پر لیوان را ببینید.
بپذیرید که کامل نیستید و شکست احتمالی خود را بپذیرید.
بی کفایتی و درک نادرست خود از برخی موضوعات را بپذیرید که به شما کمک می کند نقاط ضعف خود را بهتر درک کنید.
بپذیرید که نمی توانید هر کاری را در دنیا انجام دهید.
از هر گونه رفتار، افکار، احساسات یا اعمالی که روحیه شما را تضعیف می کند اجتناب کنید.
به توانایی ها، مهارت ها و دانش خود اعتماد کنید.
به شکست های خود به عنوان تجربیات ارزشمند نگاه کنید.
رویکردهای خود را ارزیابی کنید و رویکردی را تنظیم کنید که شما را راحت تر می کند.
از این فکر که شکست خورده اید بپرهیزید و همیشه مهارت ها و توانایی های خود را تحسین کنید.
با احساسات منفی خود مانند ناامیدی، پشیمانی، خشم و اندوه مقابله کنید.
ترس از شکست روحیه شما را ضعیف می کند، پس سعی کنید از شکست خود جلوگیری کنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید