راه های ذخیره هاست

پس انداز بهترین نوع برنامه ریزی برای آینده است که می تواند استقلال مالی ما را شکل دهد. بسیاری از زنان خانه دار نیز دوست دارند پس انداز قابل توجهی برای خود داشته باشند، اما نمی دانند چگونه پس انداز کنند و هزینه های زندگی را کاهش دهند.

اکنون مقداری از پول خود را پس انداز کنید

یکی از راه های موثر برای پس انداز پول این است که در وهله اول تا آنجا که ممکن است پول خرج کنید. این پول برای شماست و وقتی آن را کنار می گذارید باید قبول کنید که اصلا وجود ندارد.

این کار از از دست دادن پولتان جلوگیری می کند و با انجام مداوم این کار و مشاهده افزایش مانده پس اندازتان، انگیزه شما برای پس انداز بیشتر افزایش می یابد. مهم نیست چقدر پس انداز می کنید، مقداری از پولی که به دست می آورید پس انداز کنید.

با برنامه غذا درست کنید

اگر می خواهید پول کمتری خرج کنید و بیشتر پس انداز کنید، هفته اول غذا را در خانه ذخیره کنید و سعی کنید با غذا در خانه آشپزی کنید.

مدل پس انداز خود را پیدا کنید

روش های مختلفی برای پس انداز وجود دارد، می توانید پول خود را بخرید یا حساب پس انداز باز کنید خرید طلا نیز پس انداز خوبی است.

در روز اول ماه یک خرید کامل انجام دهید

می توانید یک ماهه به صورت عمده از فروشگاه های تخفیف خریداری کنید. خریدهای بزرگ ارزانتر از خریدهای کوچک هستند. علاوه بر این، کالاها هر روز گرانتر می شوند.

  قتل روانپزشک توسط پسرش

بیرون غذا نخورید

بیرون از خانه و رستوران زیاد غذا نخورید، زیرا باید پول زیادی بپردازید. غذاهای خانگی لذیذتر و کمتر مضر هستند، پس از پختن غذای خانگی از آن غافل نشوید.

در قرعه کشی خانگی ثبت نام کنید

صندوق وام مسکن نه نیاز به ضامن دارد و نه با مدیر بانک آشناست و نرخ سود آن صفر است. تنها به چند نفر نیاز است که به یکدیگر اعتماد دارند تا دور هم جمع شوند و در مورد مکانیسمی تصمیم بگیرند که یک صندوق وام مسکن خوب ایجاد کند تا در هزینه شما صرفه جویی کند.

پول نقد نگه ندارید

اگر نمی‌خواهید کنترل هزینه‌هایتان را از دست بدهید و پول زیادی از دست ندهید، اولین و ساده‌ترین راه این است که هر روز به اندازه نیازتان پول بیاورید.

از خریدهای غیر ضروری خودداری کنید

هزینه های زندگی را کاهش دهید، اما خود را از لوازم ضروری محروم نکنید، اما خریدهای غیر ضروری انجام ندهید و تجمل گرایی و هر آنچه را که نیاز ندارید را کاهش دهید بیشتر پس انداز کنید.

فقط بخر

اگر می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید، خودتان به خرید بروید، زیرا بردن بچه ها، دوستانی که علاقه مند به خرید هستند، باعث می شود پول اضافی خرج کنید.

برای خرید سقف را بگذارید

قوانین و مقررات خاصی را برای انواع خرید از لباس و سرگرمی گرفته تا مسافرت تعریف کنید. اگر فردی بیهوده هستید و نیاز به نظارت دقیق دارید، این به شما کمک می کند بیشتر پس انداز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید