راه حل های مفید برای افزایش عمر ماشین لباسشویی شما

561424 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، تمیز کردن ماشین لباسشویی باعث تمیزتر شدن لباس ها و افزایش طول عمر ماشین لباسشویی می شود. در این قسمت به راهکارهایی برای نگهداری بهتر ماشین لباسشویی می پردازیم که شما نیز باید بدانید.

عواقب خطرناک تمیز نکردن ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی را خودتان تمیز کنید

اگر ماشین لباسشویی شما توانایی تمیز کردن لوله اطراف در یا حالت Tub clean را دارد، آن را ماهی یک بار یا بعد از هر 30 بار شستشو روشن کنید. این به حذف کف گرد و غبار و تجمع آن کمک می کند.

در اسرع وقت لباس های خیس را در بیاورید

ماندن لباس های خیس در ماشین لباسشویی نه تنها برای لباس، بلکه برای خود ماشین نیز مضر است. برای جلوگیری از رشد کپک در داخل دستگاه، همیشه سعی کنید لباس ها را در اسرع وقت پس از اتمام چرخه شستشو در بیاورید.

جیب لباس ها را چک کنید

همیشه قبل از گذاشتن لباس ها در ماشین لباسشویی جیب ها را چک کنید. اجسام فلزی مانند سکه و کلید می توانند به لاستیک درب خودرو آسیب برسانند. اگر فراموش کردید، حتما فیلتر پمپ تخلیه را که برای حذف این عناصر طراحی شده است، تمیز کنید.

فیلتر پرز خشک کن و لوله هواکش را تمیز کنید

بهتر است پس از هر بار استفاده فیلتر پرز خشک کن را که زیر در قرار دارد تمیز کنید. این کار عملکرد خشک کن را بهینه می کند. حداقل یک بار در سال، دریچه یا مجرای خشک کن را که از دستگاه به بیرون از خانه شما منتهی می شود، باز کرده و تمیز کنید.

  نکات و اصول آبیاری گیاهان آویزان

از مواد شوینده زیاد استفاده نکنید

استفاده زیاد از مواد شوینده نه تنها لباس های شما را تمیز نمی کند، بلکه باقیمانده آن می تواند باعث بوی بد ماشین لباسشویی شما شود. برای این کار از گزینه شستشوی اضافی برای پاک کردن گرد و غبار ماشین لباسشویی استفاده کنید.

در انتخاب نوع چرخه ای که باید استفاده کنید دقت کنید

معمولاً بهتر است لباس ها را در چرخه سرد یا گرم با حداکثر دمای 40 درجه بشویید. بنابراین جدا از اینکه لباس و ماشین آسیب کمتری دیده است. در مصرف برق نیز صرفه جویی خواهد شد. حتی در صورت امکان، برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی زودهنگام، خودرو نباید بیش از 1200 دور در دقیقه بچرخد.

شلنگ ماشین لباسشویی را تمیز کنید

شلنگ های پشت ماشین لباسشویی را با آب تمیز پر می کنند و آب کثیف را تخلیه می کنند. عمر شیلنگ ها معمولاً 5 سال است، اما توصیه می شود. همیشه سالم بودن آنها را بررسی کنید. در غیر این صورت آنها را تعویض کنید تا به خودرو آسیبی نرسد.

وسایل پلاستیکی را خشک نکنید

بخار خشک کن می تواند چیزهایی مانند قطعات پلاستیکی کفش های کتانی را ذوب کند که می تواند به دستگاه آسیب برساند. می توانید این موارد را با هوا خشک کنید.

ماشین لباسشویی را با لباس پر نکنید

به طور کلی توصیه می شود که ماشین لباسشویی تا دو سوم ظرفیت بارگیری شود و نه بیشتر. من پر می کنم. انداختن لباس های بیشتر از این مقدار مجاز باعث می شود که درام کار سخت تر شود، لباس ها به درستی تمیز نشوند و دستگاه سریعتر خراب شود.

  آزمون ورودی دستیاری در مقاطع تحصیلات تکمیلی تخصصی 21 خرداد ماه برگزار می شود

درب ماشین را باز نگه دارید

زمانی که از آن استفاده نمی کنید، همیشه درب خودرو را تا نیمه باز کنید تا رطوبت باقیمانده تبخیر شود و از بوهای نامطبوع جلوگیری شود.

پای سفالگر

یکبار در ماه؛ مقداری سرکه و یک فنجان جوش شیرین را مستقیماً داخل درام ماشین لباسشویی اضافه کنید. تنظیم را روی یک برنامه طولانی در دمای بالا تنظیم کنید. این محلول بوی بد و هرگونه کثیفی باقی مانده در دستگاه شما را از بین می برد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید