راهکارهای کاهش سرطان

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که ترکیب دوزهای بالای ویتامین D، امگا 3 و تمرینات قدرتی در خانه خطر ابتلا به سرطان را در افراد سالم 70 ساله و بالاتر تا 61 درصد کاهش می دهد.

این اولین مطالعه ای است که به بررسی مزایای ترکیب سه روش مداخله ای مقرون به صرفه برای جلوگیری از سرطان مهاجم می پردازد. مطالعات آینده پیشگیری از سرطان ممکن است تحت تأثیر مطالعات آینده قرار گیرد.

سرطان یکی از بیماری هایی است که در اروپا و آمریکا با افزایش سن بیشتر می شود. سرطان دومین عامل مرگ و میر در سالمندان است و خطر ابتلا به اکثر سرطان ها با افزایش سن افزایش می یابد.

دکتر هایک بیشوف-فراری از دانشکده پزشکی زوریخ گفت: «علاوه بر توصیه‌های پیشگیرانه مانند ترک سیگار و محافظت در برابر نور خورشید، اقدامات بهداشت عمومی با تمرکز بر پیشگیری از سرطان محدود است. امروزه اقدامات پیشگیرانه در افراد میانسال و سالمند بیشتر به غربالگری و واکسیناسیون محدود می شود.

ویتامین D، امگا 3 و ورزش

مطالعات نشان می دهد که ویتامین D از رشد سلول های سرطانی جلوگیری می کند. امگا 3 همچنین می تواند از تبدیل سلول های سالم به سلول های سرطانی جلوگیری کند و ورزش می تواند عملکرد سیستم ایمنی را بهبود بخشد و التهاب را کاهش دهد که می تواند به پیشگیری از سرطان کمک کند. با این حال، هیچ کارآزمایی بالینی جدی در گذشته برای نشان دادن اثربخشی این سه مداخله ساده، منفرد یا ترکیبی انجام نشده است.

برای ارزیابی اثربخشی این سه اقدام ساده مداخله ای، کارشناسان یک مطالعه سه ساله در پنج کشور اروپایی (سوئیس، فرانسه، آلمان، اتریش و پرتغال) با 2157 شرکت کننده انجام دادند. شرکت‌کنندگان به‌طور تصادفی به هشت گروه مختلف تقسیم شدند تا تأثیر هر یک از این روش‌ها به تنهایی یا ترکیبی ارزیابی شود.

  تعدیل حقوق کارمندان و مستمری بگیران تا پایان سال

به گزارش مدیکال اکسپرس، نتایج این مطالعه نشان می دهد که هر سه روش مداخله ای مصرف ویتامین D3، امگا 3 و برنامه تمرینات قدرتی در خانه فواید قابل توجهی در کاهش خطر ابتلا به سرطان مهاجم دارند. علاوه بر این، هر روش مزایای محدود خود را دارد، اما زمانی که هر سه درمان با هم ترکیب شوند، اثربخشی آنها از نظر آماری قابل توجه است و کارشناسان کاهش کلی خطر سرطان را تا 61 درصد گزارش کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید