راهکارهای پیشگیری از وبا

565808 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، بر اساس اعلام مرکز بیماری های واگیر وزارت بهداشت، وبا یک بیماری عفونی حاد است که با اسهال شدید، مدفوع آبکی و استفراغ خود را نشان می دهد. این بیماری در اثر مصرف آب یا غذای آلوده به باکتری ویبریو وبا ایجاد می شود. وبا معمولا در مناطقی اتفاق می افتد که دسترسی کافی به آب آشامیدنی سالم و سیستم فاضلاب کافی وجود ندارد. این بیماری به شدت مسری است.

بیشتر بخوانید:

لازم به ذکر است که اکثر افراد مبتلا به وبا بدون علامت هستند یا علائم خفیفی دارند و با موفقیت درمان می شوند. البته در برخی موارد پس از شروع اسهال حاد آبکی در فرد مبتلا، در صورت عدم درمان، این بیماری می تواند منجر به ناتوانی شدید یا مرگ شود. در عین حال، با توجه به شرایط جمعیتی این بیماری، می تواند میزان اپیدمی بالایی داشته باشد. مناطق حومه شهرها و کمپ های پناهندگان بیشتر در معرض خطر اپیدمی وبا هستند.

وبا می تواند باعث اسهال شود. بنابراین مدفوع کدر، آبکی و شبیه آب برنج است. در صورت عدم درمان، وبا می تواند در عرض چند ساعت به دلیل کم آبی شدید به دلیل از دست دادن آب و الکترولیت ها منجر به مرگ شود.

چگونه وبا پخش می شود؟

میکروبی که باعث وبا می شود در مدفوع بیماران وجود دارد. زمانی که مدفوع بیماران وارد آب آشامیدنی شود یا غذا را آلوده کند، وبا پخش می شود. انتقال مستقیم بیماری وبا از یک فرد بیمار به دیگران معمولاً اتفاق نمی افتد.

  یزدانی و مورندمند را فعلا نخواهیم داشت، دانشگر مصدوم است

برای جلوگیری از ابتلا به وبا، از آب سالم و سالم برای نوشیدن، پخت و پز، حمام و شستشو استفاده کنید. آب لوله کشی شهری و روستایی، آب بسته بندی شده و معدنی با مجوز از وزارت بهداشت مناسب می باشد. اگر آب شیر یا بطری در دسترس نیست، از آب جوشیده سرد یا آب ضد عفونی شده با ترکیبات کلر استفاده کنید. در طول شبانه روز به طور مکرر دست های خود را با آب تمیز و صابون بشویید، به خصوص قبل از تهیه، سرو و خوردن غذا و بعد از استفاده از توالت.

غذاها، به خصوص غذاهای دریایی را به طور کامل بپزید، آن را داغ میل کنید و باقیمانده غذاها را در ظروف سرپوشیده در یخچال نگهداری کنید. همچنین میوه ها و سبزیجات را قبل از مصرف به درستی ضدعفونی و ضدعفونی کنید. میوه را قبل از مصرف پوست بگیرید. در عین حال شستشو و استحمام در شرایط بهداشتی و تمیز انجام شود.

در صورت ابتلا به وبا چه باید کرد؟

اگر مبتلا به وبا هستید، اگر به محلول آبرسانی خوراکی (ORS) دسترسی دارید، آن را در اسرع وقت بنوشید. می تواند زندگی شما را نجات دهد. در همان زمان، فوراً به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مراجعه کنید و به نوشیدن محلول ORS تا رسیدن به کلینیک ادامه دهید.

برای محافظت از خود و دیگران در برابر وبا نکات زیر را جدی بگیرید:

– آب سالم بنوشید: آب لوله کشی شهری و روستایی که توسط مراکز بهداشتی کنترل و نظارت می شود، آب های بسته بندی شده و معدنی، پلمپ و دارای مجوز وزارت بهداشت، برای آشامیدن، پخت و پز، نظافت و استحمام مناسب است.

  شهادت ابوعقلی خلق و خوی اسرائیل را نشان داد

– از آب آشامیدنی سالم و سالم برای مسواک زدن، شستشو، تهیه غذا و یخ استفاده کنید. از منابع آب سطحی مانند رودخانه ها و سدها و منابع آب زیرزمینی اصلاح نشده مانند چاه ها، چشمه ها و قنات ها حتی اگر تمیز باشند خودداری کنید.

– قسمت های آماده سازی غذا و ظروف پخت و پز و همچنین کارد و چنگال خود را با آب تمیز و مواد شوینده بشویید و اجازه دهید قبل از استفاده کاملا خشک شوند.

– اگر از سالم بودن آب مطمئن نیستید، آن را بجوشانید یا با استفاده از ترکیبات کلر آن را سالم کنید.

– اگر آب به جوش آمد، حداقل یک دقیقه کاملاً بجوشانید.

– اگر از ترکیبات کلر برای سالم سازی آب استفاده می کنید، دقیقاً طبق دستور مراکز بهداشتی، آب را ضد عفونی کنید.

– همیشه آب تصفیه شده را در ظروف تمیز و سرپوشیده نگهداری کنید.

– اگر از مخازن آب در منزل استفاده می کنید، از تمیز و سرپوشیده بودن آن ها مطمئن شوید.

– استفاده نادرست از سیستم های تصفیه آب خانگی و تعویض به موقع فیلترها می تواند باعث آلودگی آب شود.

– نوشیدنی هایی که در اماکن عمومی بسته بندی و در فنجان یا لیوان عرضه نمی شوند و همچنین بستنی های غیربهداشتی قابل اعتماد نیستند و می توانند عامل انتقال و شیوع بیماری ها باشند. بنابراین باید از نوشیدنی های بطری و سرد استفاده کنید که به صورت بهداشتی تهیه و تحویل داده شوند.

– دست های خود را اغلب با آب تمیز و صابون بشویید. قبل از خوردن یا تهیه غذا، قبل از غذا دادن به کودکان، پس از استفاده از توالت، پس از مراقبت از فرد بیمار مبتلا به اسهال.

  واکسن نورا مانند هر واکسن دیگری در جهان عمل می کند

– در صورت عدم دسترسی به صابون، دست های خود را با ضدعفونی کننده دست بر اساس حداقل 60 درصد الکل تمیز کرده و با آب تمیز بشویید.

– توالت ها و سطوح آلوده به مدفوع و استفراغ بیمار را با محلول حاوی یک قسمت سفید کننده خانگی به 9 قسمت آب ضد عفونی و تمیز کنید.

– دقت کنید که غذاهای دریایی مخصوصا صدف ها کاملا پخته شوند تا حرارت پخت به تمام قسمت های آن ها به طور کامل و یکنواخت برسد.

– از تاجران غذا و نوشیدنی نخرید و از مصرف مواد غذایی خام خودداری کنید، مگر میوه ها و سبزیجاتی که مطمئن هستید به درستی ضدعفونی شده اند. ترجیحاً میوه ها و سبزیجاتی که خودتان آن ها را استریل و ضدعفونی کرده اید مصرف کنید.

– نظافت و شستن لباس ها را در مکان هایی مانند حمام که لباس های اعضای خانواده شسته می شود انجام دهید. محل استحمام شما و فرزندانتان و همچنین محل شستشوی لباس ها باید 30 متر از مخازن آب فاصله داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید