راهکارهایی برای رفع تلخی لیمو عمانی

542922 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، لیمو عمانی خشک یا لیمو ترش شیرازی یکی از بهترین و پرمصرف ترین ادویه های مورد استفاده در تهیه انواع غذاهای ایرانی است. لیمو عمانی طعم و عطر فوق العاده ای به غذاهای ایرانی به خصوص گوشت چرخ کرده و سبزیجات می دهد اما گاهی استفاده از لیمو باعث تلخی غذا می شود. اگر به دلیل طعم فوق العاده ای که لیمو عمانی به خورش ها می دهد، نمی توانید آن را از دست بدهید و از طعم دیگری استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:

چگونه می توانم تلخی لیمو را از عمان بگیرم؟

با استفاده از روش های زیر می توانید تا حد زیادی از ورود تلخی لیمو عمانی به رژیم غذایی خود جلوگیری کنید:

لیمو عمانی را خیس کنید:

برای گرفتن تلخی لیمو عمانی، لیمو عمانی را بشویید و با چنگال سوراخ کنید و برای مدت نسبتاً کوتاهی در آب ولرم خیس کنید و سپس داخل خورش بریزید. در این روش باید بیشتر از لیمو عمانی استفاده کنید، زیرا خیساندن لیمو عمانی می تواند طعم ترش آن را کاهش دهد.

سیب زمینی ها را پوست گرفته و آب آن را بگیرید.

یکی از دلایل تلخی لیمو عمانی مربوط به مغز یا دانه های لیموترش است، بنابراین قبل از استفاده از لیمو عمانی برای جلوگیری از تلخی غذا، لیمو عمانی را از وسط نصف کنید، سپس دانه ها را بردارید و در 20 دقیقه آخر خورش را به تابه اضافه کنید تا طعم خورش شما منحصر به فرد شود.

لیمو عمانی را بجوشانید:

برای گرفتن تلخی لیمو عمانی، لیمو عمانی را چند دقیقه در آب بجوشانید و آب آن را دور بریزید، سپس از لیموی پخته شده در غذا استفاده کنید.

  خطر میمون ها برای حیات وحش ایران

از پودر لیمو عمانی استفاده کنید:

از مقدار کمی پودر لیمو عمانی استفاده کنید تا خورش ترش و تلخ نشود. در نظر داشته باشید که استفاده از پودر لیموترش باعث تیره شدن رنگ خورش می شود.

نکات مهم در استفاده از لیمو عمانی

قبل از ریختن لیمو عمانی در غذا چند سوراخ کوچک در آنها ایجاد کنید.

ریختن زودهنگام لیمو عمانی در غذا باعث می شود غذای شما طعم لیمو عمانی را زیاد کند، بنابراین در آخرین دقایق پخت لیمو را اضافه کنید.

از خوردن لیمو در خورش خودداری کنید زیرا لیمو عمانی در خورش بیشترین چربی را جذب می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید