راهبردهایی برای رفتار خوب با دیگران

532144 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، خوش اخلاقی ویژگی خوبی است که زندگی را برای خود و دیگران شیرین می کند. ساده ترین راه برای خوب بودن در لبخند زدن، لبخند زدن به دیگران است، زیرا وقتی لبخند می زنیم، احساس خوبی را به دیگران منتقل می کنیم، این حس خوب در ما شکوفا می شود که منجر به اخلاق خوب می شود.

بیشتر بخوانید:

مهربانی با دیگران نه تنها باعث می شود که آنها به شما احترام بگذارند، بلکه روز شما را زیباتر می کند. اما مودب بودن همیشه آسان نیست، به خصوص زمانی که روحیه خوبی نداریم یا زمانی که با کسی سروکار داریم که به ما صدمه می زند. برای خوش اخلاقی در بیشتر مواقع باید از تصمیمات این قسمت از نمناک پیروی کنید.

راه حل هایی برای خوش اخلاقی با اطرافیان

مودب باش

با غریبه ها به اندازه خانواده خود مودبانه رفتار کنید. به عنوان مثال، در اتوبوس به تنهایی دو صندلی ننشینید، با تلفن همراه خود با صدای بلند صحبت نکنید. جای خالی دیگران را تعریف کنید.

گفتگوی کوتاه و مثبت با دیگران داشته باشید

در مورد علایق طرف مقابل صحبت کنید و اگر با او تازه کار هستید و او را به خوبی نمی شناسید و از علایق او آگاه نیستید، در مورد مسائل پیرامون خود صحبت کنید. همه افراد بامزه و شوخی را دوست دارند.

برخی افراد به اشتباه فکر می کنند مکالمات کوتاه بی فایده و صرفاً اتلاف وقت است، اما همین مکالمات کوتاه می تواند پایه و اساس ارتباطات عمیق در آینده باشد.

  افزایش حقوق بازنشستگان تا کجا رسیده است؟

لبخند بزنید و بخندید

لبخند ساده ترین راه برای خوش اخلاق به نظر رسیدن است. لبخند باعث می شود طرف مقابلتان نیز به شما لبخند بزند. یک لبخند در بدترین حالت باعث می شود احساس شادی بیشتری داشته باشید.

گاهی اوقات به دلیل خجالت وقتی از یکی از آشنایان عبور می کنید به راحتی لبخند نمی زنید و این باعث می شود آنها فکر کنند شما سرد یا بد هستید. لبخند برای شما و دیگران خوب است.

صمیمانه تمجید کنید، نه چاپلوسی

همه دوست دارند مورد تحسین قرار بگیرند، پس ویژگی های مثبت دیگران را به آنها بگویید و آنها را تحسین کنید تا خوش اخلاق به نظر برسند.

اما از تعریف بیش از حد بپرهیزید، زیرا تعاریف زیاد چاپلوس به نظر می رسد، پس مراقب باشید که چاپلوسی نکنید، به خصوص اگر آن شخص مقابل دوست یا مدیر جدید شما باشد. از یک تعریف برای شروع مکالمه استفاده کنید و بگویید: «من پیراهن تو را دوست دارم. “این را از کجا خریدی؟”

توهین نکن

فحش دادن باعث می شود که شما را بی ادب، خشن و بسیار بد اخلاق بشناسید و مردم با دیدن عصبانیت و فحش دادن شما انرژی منفی شما را دریافت کنند و از شما دور شوند، پس قبل از فحش دادن سعی کنید به آن نفرین ها لبخند بزنید. مبارزه کردن.

حتی با حرکات کوچک مهربان باشید

نه تنها باید با نزدیک ترین و عزیزترین افراد اطراف خود مهربان باشید، بلکه باید با غریبه ها نیز مهربان باشید، مثلاً هنگام برف زدن، برف زدن از مسیر ماشین همسایه قدیمی خود، انداختن شخصی در صف جلوی خانه شما.

  تلاش آمریکا برای بردن پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت/ احتمال وتوی قطعنامه ضد ایرانی روسیه و چین

با انجام این کارها و وقت گذاشتن برای غریبه کردن آنها، انسان احساس ارزشمندی می کند و کارهای نیک گسترش می یابد.

به دیگران کمک کن

کمک به شما احساس خوب و خوش اخلاقی می دهد. یکی از راه های مهربانی با دیگران کمک به افراد مسن، کودکان و بزرگسالان است، زیرا ممکن است روزی به کمک دیگران نیاز داشته باشید.

رفتار و اعمال دیگران را قضاوت نکنید

قبل از اینکه مردم را بشناسی قضاوت نکن و قبل از اینکه با آنها ملاقات کنی بپذیری که خوب هستند و تا زمانی که دلیلی برای خوب بودن نداشته باشی از قضاوت کردن دست بردار.

افراد را از روی ظاهرشان قضاوت نکنید و به دنبال آنچه هستند باشید. یکی از راه های مودب بودن این است که بدون قضاوت به کسی که نمی شناسید نگاه کنید.

مثبت فکر کن

به بخش‌های خوب زندگی‌تان فکر کنید که خوب پیش می‌رود، نه به بخش‌هایی که فقط شما را آزار می‌دهند.

موفقیت های گذشته را مرور کنید

موفقیت های گذشته را مرور کنید تا کارها را در آینده ادامه دهید و به خودتان انگیزه دهید.

انجام اعمال و عبادات دینی

برای رهایی از اضطراب و افسردگی کارهای مذهبی انجام دهید.

گوش دادن به موسیقی

برای بهبود روحیه و خلاص شدن از شر بد خلقی به موسیقی گوش دهید، حداقل به طور موقت شما را خوشحال می کند.

از خودت پذیرایی کن

بخشش و بخشش، زمانی که احساس افسردگی می کنید، شما را سرحال و خاص می کند.

در انجام کارهای خیر داوطلب شوید

کار داوطلبانه و خیریه حال ما را بهتر می کند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

انجام تمرینات

ورزش روحیه بد انسان را تغییر می دهد، انرژی را افزایش می دهد و تنش و استرس را کاهش می دهد.

رفتار شاد

لبخند بزنید و چهره ای شاد داشته باشید تا خلق و خوی خود را بهتر کنید.

امید به آینده

شما نمی توانید اشتباهات گذشته را پاک کنید، اما می توانید از آن درس بگیرید و سخت تلاش کنید تا آینده ای بهتر بسازید.

پشیمانی را برطرف کنید

اگر همیشه پشیمان هستید از همین امروز دست از پشیمانی بردارید و از این پس به زندگی خود توجه کنید و برای پشیمانی حدی تعیین کنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید