راز نگه داشتن بهتر میوه ها و سبزیجات در کنار هم

540601 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، مهم ترین روش نگهداری میوه ها و سبزیجات به مدت طولانی پس از خرید، نگهداری آن ها در یخچال است. اما دانستن اینکه کدام میوه ها و سبزیجات را باید جمع کنید و بالعکس بسیار مهم است. اگرچه برخی از محصولات را می توان به خوبی با هم مصرف کرد، اما واقعا نمی توان آنها را با هم ترکیب کرد.

بیشتر بخوانید:

برخی از محصولات گاز اتیلن منتشر می کنند که منجر به استفاده زودهنگام از سایر محصولات می شود، همچنین محصولاتی هستند که نسبت به گاز حساس هستند و در صورت قرار گرفتن در معرض آن سریعتر خراب می شوند، بنابراین برخی از محصولات باید در هر قیمتی از یکدیگر جدا شوند.

در این قسمت یاد می گیرید که چگونه برخی میوه ها را در کنار هم نگه دارید تا علاوه بر حفظ کیفیت، برای مدت طولانی تری در یخچال نگهداری شوند.

سیب و هویج

سیب ها مقدار زیادی اتیلن تولید می کنند، بنابراین باید در نگهداری آن ها با مواد غذایی دیگر مراقب باشید. به عنوان مثال از کنار هم قرار دادن سیب و هویج خودداری کنید، زیرا فقط بعد از 2 هفته هویج تلخ می شود.

انگور و انبه

نگهداری انگور بسیار دشوار است. آنها میوه ها یا سبزیجات دیگر را در نزدیکی خود تحمل نمی کنند. انبه بیش از حد گاز اتیلن تولید می کند و فرآیند رسیدن را سرعت می بخشد. علاوه بر این، سبزیجات با بوی تند در فساد انگور موثر هستند، زیرا انگور به راحتی بو را جذب می کند.

  آیا حذف ارز از 4200 تومان باعث گران شدن دارو می شود؟ -

پیاز و سیب زمینی

پیاز به سرعت رطوبت را جذب می کند و سیب زمینی رطوبت زیادی را جذب می کند، بنابراین سیب زمینی ریشه می دهد و پیاز شاخه های سبز تولید می کند.

موز و آووکادو

اگر آووکادوی شما بیش از حد رسیده است، آن را از موز دور نگه دارید، اما اگر می خواهید زودتر برسد، می توانید با خیال راحت آووکادوی نارس را در کیسه کاغذی کنار موز قرار دهید.

هلو و موز

هلوهای رسیده باید از موز محافظت شوند، زیرا تمام اتیلن جدا شده از موز باعث می شود هلو بیش از حد معمول رسیده شود. هر چه موز رسیده تر باشد، گاز بیشتری منتشر می کند.

بادمجان و خربزه

خربزه باعث می شود بادمجان ها زودتر فاسد شوند، بنابراین از نگهداری آن ها در کنار بادمجان خودداری کنید. همچنین بهتر است بادمجان ها را از هر میوه ای دور نگه دارید.

خیار و گوجه فرنگی

خیارها به اتیلن بسیار حساس هستند، بنابراین نباید آن را با گوجه فرنگی نگهداری کنید، زیرا خیارها زودتر از زمانی که باید زرد می شوند.

زغال اخته و توت فرنگی

زغال اخته اتیلن آزاد می کند، اگر همراه توت فرنگی نگهداری شود، زودتر از حد معمول خراب شده و می رسد. نگهداری توت فرنگی نارس با زغال اخته اشکالی ندارد، اما اگر هر دو خیلی رسیده باشند، باید ظرف چند روز آن را بخورید.

شلیل و کلم

شلیل ها مقادیر زیادی اتیلن تولید می کنند، بنابراین اگر آنها را با کلم نگهداری کنید، کلم به سرعت فاسد می شود. بهتر است کلم را در کیسه پلاستیکی جدا از شلیل نگهداری کنید.

  رنگ اکلیلی برای سفر در نوروز نداریم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید