راز امنیت حماس یک سال بعد فاش شد

560618 خبر ناگهانی

همانطور که القدس العربی گزارش داد، با نزدیک شدن به سالگرد سخنان یحیی السنوار، رهبر حماس در غزه، راز شماره «1111» که وی فاش کرد، فاش شد.

تحلیلگران در آن زمان در تحلیل اولیه خود به این نتیجه رسیدند که این تعداد احتمالاً مربوط به تعداد زندانیانی است که حماس می خواهد آزاد شوند.

این راز در جلسه ساچر جبارین، یکی از اعضای دفتر سیاسی حماس، که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شد، فاش شد.

جبارین در پاسخ به سوال یکی از پیروان در مورد این موضوع گفت که این موضوع با درگیری های آینده مرتبط است و منعکس کننده “قدرت، سرزندگی و تمرکز مقاومت” برای آزادی فلسطین است.

وی ادامه داد: سنور در دیدار با سران گروه های مقاومت به صراحت اعلام کرد که در صورت رویارویی آینده با اشغالگران، این امر در درجه اول نشان دهنده تعداد موشک های شلیک شده است که می تواند افزایش یابد. تعدادی از

جبارین در این نشست تعاملی تاکید کرد که مقاومت «معادل قدرت و آمادگی برای جنگ آزادی را به اثبات رسانده است». وی افزود: زمان حمله به مردم فلسطین به پایان رسیده است و رژیم اشغالگر یک سراب است. وی گفت: خواسته اصلی ما پایان دادن به اشغال سرزمینمان است و می خواهیم در امنیت و آرامش زندگی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اشغالگران در اجرای توافقنامه تبادل اسرا جدی نیستند، گفت: رهبری حماس پیمانی برای پایان دادن به پرونده اسارت وجود دارد.

سنویر در اواخر ماه مه 2021 پس از دیدار سرلشکر عباس کامل، وزیر اطلاعات مصر، چند روز پس از پایان آخرین جنگ در غزه، این خبر را اعلام کرد.

  شرایط بازپرداخت وام دانشجویی اعلام شد

سنوار در آن زمان منظورش از این عدد را نگفت که موجی از گمانه زنی ها را در حالی که تحلیلگران سیاسی و فعالان رسانه های اجتماعی این رقم را تحلیل می کردند، برانگیخت.

اکثر تحلیلگران بر این باورند که این تعداد به تعداد زندانیانی که حماس می خواهد آزاد کند مربوط می شود. آنچه باعث شد تحلیلگران از فرضیه موشکی فاصله بگیرند این بود که سنویر چند روز پس از پایان جنگ 11 روزه غزه اظهاراتی را بیان کرد.

گفتنی است، اظهارات جبارین در جریان نشست گروه های فلسطینی در دفتر سنور در غزه بیان شد که طی آن گروه های مقاومت از افزایش آمادگی به دلیل حملات اسرائیل به مسجد الاقصی خبر دادند.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید