رازهای خرید، نگهداری و مصرف پنیر

521880 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، پنیر یک ماده غذایی با ارزش و منبع غنی پروتئین و کلسیم است که می تواند لبنیات مورد نیاز بدن را تامین کند. پنیر از باکتری ها و از شیر گاو، گاومیش، بز و شتر تهیه می شود چه هزاران نوع پنیر از باکتری هایی که درصد رطوبت متفاوتی دارند و دسته بندی های متفاوتی دارند. طعم شور، شیری و خامه ای طعم رایج همه پنیرها است، در هنگام خرید پنیر باید نکاتی را رعایت کنید.

بیشتر بخوانید:

هنگام خرید پنیر باید موارد زیر را رعایت کنید:

پنیر اصلی بوی مطبوع خود را دارد و هیچ بوی خارجی جزئی مانند خوراک، میوه، رسیدگی، تخمیر، اسیدیته، کپک یا صابون قوی ندارد.

اگر پنیر در دمای بالای 8 درجه سانتی گراد نگهداری شود دچار فساد آنزیمی و شیمیایی شده و شرایط رشد میکروبی و فساد میکروبی را فراهم می کند.

بسته بندی پنیر باید سالم و بی ضرر باشد.

نیازی به خرید و مصرف پنیرهای محلی بدون مجوز تولید از وزارت بهداشت نیست. مصرف این نوع پنیر خطر مسمومیت غذایی یا انتقال بیماری های مشترک بین انسان و حیوان را به همراه دارد. هنگام خرید دقت کنید که بیرون از یخچال و زیر آفتاب قرار نگیرد. از خرید پنیر از مراکز غیر مجاز و غیربهداشتی خودداری کنید.

تاریخ ساخت و انقضای محصول را بررسی کنید توجه به برچسب روی بسته بندی و مطالعه جدول ارزش غذایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با دانستن میزان چربی، نمک و پروتئین موجود در پنیر، می توانید از تناسب آن با رژیم غذایی خود مطمئن شوید.

در تهیه برخی از انواع پنیر مانند پنیرهای کم نمک به جای کلرید سدیم از کلرید پتاسیم استفاده می شود. در بسته بندی این نوع پنیر هشدارهایی در مورد مصرف برخی از بیماران وجود دارد که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد.

نکات مهم در نگهداری پنیر

پنیر با بافت نرم تر از پنیرهای سفت ماندگاری کمتری دارد. برای افزایش ماندگاری و حفظ کیفیت پنیر، باید آن را در آب پنیر، دوغ یا ماست رقیق شده نگهداری کنید.

1 پنیر را با آب نمک ذخیره کنید

پنیر برای صبحانه اغلب در آب نمک و آب پنیر ذخیره می شود. برای نگهداری پنیر در آب نمک باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

هنگام خرید پنیر بهتر است مقداری آب پنیر بخرید. در واقع آب پنیر حاوی آب پنیر است که به حفظ بافت پنیر کمک می کند.
اگر پنیر بدون آب پنیر می خرید می توانید از آب و نمک استفاده کنید. برای این کار باید یک قاشق غذاخوری نمک را با نیم لیتر آب مخلوط کنید، پنیر را در ظرفی پر از آب مایع و نمک بریزید. باید آب و نمک روی پنیر را بپوشاند.

  ساپینتو گالنووی پیش از این سرمربی استقلال بود

نمک زیاد پنیر را سفت تر می کند.

برای نرم شدن پنیر سفت شده کافی است آب و سر را بجوشانید سپس پنیر را داخل آن بریزید.
قرار دادن پنیر در ماست یا دوغ رقیق شده مانند قرار دادن آن در آب نمک است. با این تفاوت که پنیر خوشمزه تر می شود.
انبار پنیر

2. نگهداری پنیرهای سفت مانند گودا

پنیرهای سخت شامل پنیر گودا یا هلندی، پنیر سفید، پنیر سوئیسی و پنیر پیتزا است. برای نگهداری این پنیرها به نکات زیر توجه کنید:

محل نگهداری پنیر باید خشک باشد.

کف یخچال بهترین مکان برای نگهداری این نوع پنیر است.
پنیر نفس می کشد، اما در عین حال به هوای زیادی نیاز ندارد. فقط پنیر را در کاغذ روغنی بپیچید، نه خیلی سفت و نه خیلی شل.
هر بار که پنیر می خورید، کاغذ دور آن را عوض کنید. کره موجود در پنیرهای سفت جذب کاغذ می شود و از تنفس پنیر جلوگیری می کند و در نتیجه کپک می زند.
قرار دادن پنیر سفت در روغن زیتون همراه با طعم هایی مانند سبزیجات معطر یا چند حبه سیر یا چند فلفل راه بسیار خوبی برای حفظ این پنیرها است.
بافت سخت این نوع پنیر قابلیت خشک شدن بیشتری دارد. برای جلوگیری از خشک شدن، بهتر است روی قسمت بریده شده کمی روغن یا روغن مالیده شود.
پیچیدن یک پارچه تمیز آغشته به سرکه دور پنیر نیز می تواند از خشک شدن آن جلوگیری کند.
ماندگاری پنیرهای سفت 3 تا 4 هفته پس از تولید است، بنابراین نگهداری آنها در یخچال بیش از این مدت توصیه نمی شود.

3. کنسرو پنیر محلی

ایران به دلیل تنوع آب و هوایی و شرایط آب و هوایی متنوع، دارای تنوع زیادی از محصولات غذایی است. این پنیر نیز در سراسر ایران بسیار متنوع است و هر منطقه پنیر محلی خود را دارد که می توان به پنیر لیقوان، پنیر تالش و پنیر توفو کردی اشاره کرد.

یکی از شورترین پنیرهای دنیا که سوراخ دار است پنیر لیقوان نام دارد که برای حفظ تازگی این نوع پنیر باید از آب نمک استفاده کرد. اما اگر مخالف شوری پنیر هستید می توانید برای نگهداری آن فقط از آب استفاده کنید تا نمک بالای پنیر در آب حل شود و نمک کمتری پیدا کند.

برخلاف پنیر لیکوان که در تمام نقاط ایران یافت می شود، پنیر تالش را فقط در خود تالش و در بین مردم محلی می توان تهیه کرد. زنان تالشی برای تهیه پنیر تالش از شیر تازه دوشیده شده گوسفند یا بز بدون شیر بدون چربی استفاده می کنند. سپس برای نگهداری پنیر را در پوست گوسفند یا بز می گذارند تا فاسد نشود. در این روش کنسرو، عطر و طعم این پنیر بسیار خاص و منحصر به فرد است.

  وام مسکن در راه است

نکته:

از پنیر یا پنیر کپک زده با طعم و عطر غیر معمول خودداری کنید.

برای جلوگیری از کپک زدن بهتر است آن را با چند حبه قند در ظرف دربسته نگهداری کنید.

خوردن پنیر با گردو، سبزیجات و گوجه فرنگی یا انگور بسیار خوشایندتر است.

مصرف پنیر

ظروف مناسب برای نگهداری پنیر

هنگام نگهداری پنیر، لازم است ظروف مناسب را در شرایط زیر انتخاب کنید:

ظرف باید کاملا خشک و تمیز باشد.

پس از آماده کردن پنیر و باز کردن آن، باید پنیر را به ظروف نگهداری مناسب مانند ظروف شیشه ای منتقل کنید و آب پنیر خود را به ظرف اضافه کنید.

پوشش های پنیر سخت مانند پنیر گودا که به آن کیسه های کاغذی یا پنیر می گویند، بهترین فضای نگهداری را دارند. اما اگر پنیر خریداری شده چنین پوششی ندارد می توانید از کاغذ روغنی بسته بندی دور آن استفاده کنید. برای اینکه پنیر را از بوی مواد داخل یخچال جذب نکند، بهتر است پس از بسته بندی در دو کیسه یا سلفون نایلونی بپیچید.

علائم فساد پنیر

رنگ پنیر

پنیرهای مختلف رنگ‌های متفاوتی دارند، اما مطمئناً رنگ‌هایی مانند صورتی، قهوه‌ای تیره یا سبز دلیل خراب شدن پنیر هستند.

بوی پنیر

پنیر سالم عطری قوی و متمایز دارد.

سطح پنیر چسبناک است

اگر سطح پنیر لزج یا پف دار است از آن استفاده نکنید.

طعم پنیر

وجود طعم تند و تند مخصوصاً تلخ یا تند، نشانه خراب شدن پنیر است.

له شدن، له شدن و افتادگی

بافت پنیر سالم باید یکدست و قابل قبول باشد. اگر پنیر شما له شده، له شده یا افتاد، می توانند به شما در تشخیص بهتر کمک کنند.

وجود کپک روی پنیر

اگر روی پنیر کپک دیدید در دور انداختن آن شک نکنید زیرا آلاوپه روی طعم پنیر نیز تاثیر می گذارد.

آب نمک را دور بریزید

یک تصور غلط در برخی خانواده ها این است که آب پنیر حاوی منابع مفیدی از خود پنیر است، بنابراین برای پروتئین و مواد مغذی بیشتر آب پنیر مصرف می کنند، اما در نظر داشته باشید که بیشتر پنیرهای آبدار موجود در بازار، در بستری از آب و نمک غوطه ور می شوند. هیچ خاصیت غذایی مفیدی ندارد و بهتر است هنگام مصرف پنیر آب آن را دور بریزید. اما آیا با دور ریختن آب پنیر پس از خرید محصول زودتر از تاریخ انقضا خراب و کپک نمی زند؟ خیر

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

کاغذ را روی پنیر نگه دارید

پنیرهای فشرده ای که بسته بندی می شوند در صورت مصرف بدون آب و نمک ماندگاری خوبی دارند البته بهتر است پس از هر بار مصرف از همان کاغذ سفیدی که روی اکثر پنیرهای قالب زده شده از ورود موجودات میکروسکوپی به داخل پنیر جلوگیری شود. از بسته بندی و آغشته به نوعی مواد ضد کپک استفاده کنید. اگر تاریخ مصرف پنیر تمام شده باشد، فرقی نمی کند در آب نمک باشید یا نه، خواهید دید که پنیر خراب می شود و گونه های قارچی روی سطح آن ایجاد می شود.

فرو بردن پنیر در آب اشتباه است

برخی از بیماران مبتلا به فشار خون و درد کلیه معتقدند که اگر پنیر شور را در آب قرار دهند یا با آب داغ بشویید نمک خود را از دست می دهد که از نظر علمی اشتباه است.غوطه وری پنیر در آب باعث حذف پروتئین ها و ویتامین های محلول و کاهش ارزش غذایی آن می شود. . ممکن است به مرور زمان شوری خود را کاهش نداده باشد.

در نظر داشته باشید که 0.5 تا 6 درصد پنیرهای موجود در بازار از نمک تهیه می شوند بنابراین بهتر است پنیرهای کم نمک را برای مصرف روزانه انتخاب کنید که در جدول ارزش غذایی روی بسته بندی 0 درج شده است. ، 5 تا 1 درصد. پنیرها، لیقوان و تبریز در بیشتر موارد در بستر آب و نمک غوطه ور هستند و نسبت به سایر انواع پنیر خشک نمک بیشتری دارند.

خطر خوردن پنیر کپک زده چیست؟

از پنیر کپک زده با احتیاط بیشتری استفاده کنید، زیرا پنیر کپک زده حاوی میکروب هایی است که باعث بیماری های گوارشی و زخم معده می شود. هنگام غذا خوردن قسمت کپک زده را بردارید.

روش های پیشگیری از کپک زدن پنیر

هنگام نگهداری پنیر باید از آب جوشیده استفاده شود. در ظرف مورد نظر آب جوش بریزید تا خنک شود و تکه های پنیر را داخل آن بریزید و پس از بستن در ظرف در یخچال نگهداری کنید.
برای جلوگیری از کپک زدن پنیر، بهتر است آن را با یک چاقوی استیل تمیز برش دهید.

می توانید به مقدار دلخواه به آب جوشیده نمک اضافه کنید. برای جلوگیری از کپک زدن پنیر پس از خرید آن را در ظرف درب دار بریزید و سپس در ظرف را محکم ببندید و چند حبه شکر اضافه کنید. در عرض چند روز متوجه خواهید شد که تمام فرم ها شکر را جذب کرده و پنیرها سالم مانده اند. شکرها را جدا کرده و دور بریزید.

منبع: نمناک

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید